Lanzarotė – lankytinos vietos

Lanzarotė – ketvirta pagal dydį Kanarų salyno sala, esanti arčiausiai Afrikos žemyno (125 km). Jos plotas – 846 km². Aukščiausias taškas – Famaros kalnas (671 m). Gyventojų saloje apie 140 000. Sala priklauso Ispanijai, tad ir pagrindinė kalba čia yra ispanų.

Lanzarotės saloje yra Timanfajos nacionalinis parkas, ypatingas tuo, jog jame yra net 32 ugnikalnių kūgiai. Paskutinis didelis išsiveržimas įvyko 18 amžiuje, kai salą užliejo 8 milijonai kubinių metrų lavos. Nepasisant įvykusių nelaimių, vulkaniniai veiksniai nulėmė kalnuotą šios salos peizažą. Saloje yra ir kalnų, ir dkumų, ir net povandeninių lavos tunelių.

Lanzarotė

Cueva de los Verdes arba Žalieji urvai susiformavo prieš 3000 metų išsiveržus Corona ugnikalniui. Tunelis yra maždaug 6 kilometrų ilgio ir dar apie pusantro kilometro tęsiasi po vandeniu. Tai vienas ilgiausių vulkaninių tunelių pasaulyje (povandeninė dalis nėra tiksliai išmatuota ir ištyrinėta). Šį tunelį galima aplankyti nuo 10 iki 18 valandos, įėjimas mokamas.

El Golfo. Tai pusapvalis vulkaninis krateris (kita pusė buvo nuplauta jūros) užpildytas jūros vandeniu, taip susidarė lagūna. Vaizdas ištes įspūdingas – ryškiai žalias lagūnos vanduo išsiskiria juodo smėlio fone. Žalią lagūnos vandenį nulėmė jame gyvenantys dumbliai. O juodas smėlis tiesiog vandens susmulkintos vulkaninės uolienos.

Lanzarotė

Los Hervideros. Verčiant paraidžiui, tai būtų „verdantys vandenys“. Tai olų ir duobių sistema, suformuota pratekėjusios lavos. Iš tikrųjų čia nėra jokio verdančio vandens, tiesiog bangoms mušant olas, susidaro daugybė purslų ir atrodo, lyg vanduo virtų. Tai viena iš nemokamų lankytinų vietų.

Timanfaya nacionalinis parkas.Montanas del Fuego arba „ugnies kalnai“ buvo suformuoti 1730 – 1736 metais, kai daugiau kaip 100 vulkanų atgijo ir nuniokojo šalia esančią teritoriją. Dėl sukurto unikalaus kraštovaizdžio, kartais vadinamo „marsietišku“, 1968 metais čia buvo įkurtas nacionalinis parkas. Šis parkas dar dabar mena aktyvius vulkanizmo laikus, mat vos keli metrai temperatūra siekia 400 – 600 laipsnių pagal Celsijų.čia pat esančiame restorane „El Diablo“ galima paragauti virš karštųjų duobių žemėjė iškepto maisto.

Automobilių nuoma Lanzarotėje

Mirador del Rio. Tai vieta, iš kurios atsiveria įstabūs Chinijo archipelago vaizdai, kuriame yra ir La Graciosa, Montana Clara, Legranza – kelios mažytės bet populiaros Kanarų salos. Ši vieta anksčiau buvo naudojama stebėti vandenyną, mat anksčiau Kanarų salas dažnai puldinėdavo piratai. 1898 metais čia net buvo įrengta artilerijos bazė, kur dabar ilsisi senos nebenaudojamos patrankos.

Lanzarotė

Jameos del Agua.Tai dalis Lansarotės vulkaninių urvų sistemos. Žodis „Jameo“ reiškia vulkaninę olą, sugriuvusiu stogu, šioje salos vietoje tokių yra gan nemažai. Tokiuose urvuose dabar įkurta koncertų salė, baseinas, restoranai, sodai, kuriuose dabar galima ilsėtis supant vulkaniniam kraštovaizdžiui.

Lansarotėje klimatas švelnus, grėgnas. Vidutinė temperatūra vasarą siekia 29 laipsnius, žiemą – apie 21. Kritulių per metus iškrinta vidutiniškai 140 mm, palyginimui, tai yra 4 kartus mažiau nei Vilniuje. Tad saloje klimatas tinkamas atostogauti visus metus.

Viešbučių Lanzarotėje rezervavimas



Booking.com

Lanzarotės žemėlapis