Vaducas – lankytinos vietos

Mažame, bet spalvingame Lichtenšteine yra toks miestas kaip Vaducas. Kartu tai ir šios nykštukinės šalies sostinė apie kurią pradėta kalbėti dar dvyliktame amžiuje.

Dėl istoriškai reikšmingos praeities, Vaduce turistų tik daugėja, o architektūrinio bei kultūrinio paveldo įvairovė sudomina net keliautojus iš tolimiausių pasaulio kampelių.

Automobilio nuoma Vaduce

Įdomu ir tai, kad pats Lichtenšteinas tebesipuikuoja karalystės titulu, kas taip pat tampa viena iš priežasčių, kodėl ši kryptis dar labiau žadina smalsumą. Jei planuojate išvyką į Lichtenšteino perliuką – Vaducą, tada pasinaudokite mūsų rekomendacijomis.

Bent trumpam stabtelkite Vaduco miesto rotušėje ir pasigerėkite pačiame centre aptinkamu, valdžios atstovų posėdžiams skirtu statiniu. Viduramžių stiliaus pastato fasadas gal ir neatrodo toks išsiskiriantis iš kitų panašaus tipo objektų, tačiau pagrindiniu akcentu čia tampa gigantiškas Vaduco miesto herbas, įkurdintas ant šoninės sienos.

Viduje nustebinti turėtų ištaigingas interjeras bei visus Lichtenšteiną kadaise valdžiusius asmenis įkūnijantys portretai ant posėdžių salės sienų. Be kasdienių miesto valdymo reikalų, neretai galima apsilankyti kultūriniuose renginiuose bei gilias tradicijas turinčiose svarbiausiose šventėse,

Po miesto rotušės, antras pagal svarbą statinys būtų iškilioji Vaduco pilis. Nuostabaus kalnų peizažo apsuptas objektas mena ankstyvųjų viduramžių epochą. Užėję į Šv. Anos bažnyčią, turėsite nekasdienę progą išvysti senovinį, gotikinio stiliaus altoriaus pavyzdį.

Vasaros pabaigoje pilį tiesiog apgula lankytojai, mat tuo metu vyksta bene didžiausias regione šventinis renginys. Norėtume atkreipti dėmesį, kad prieš planuojantis ekskursiją po pilį, derėtų pasidomėti ar tuo metu čia nebus apsistoję karališkosios šeimos atstovai.

Vaducas

Vaducas

Kunigaikščio rūmai taip pat turėtų atsidurti sąraše vietų, kurias privalote išvysti lankantis Vaduce. Išraiškingas architektūrinis kūrinys išliks atmintyje ilgam, o prašmatnus vidaus dekoras bent akimirkai atims amą.

Iš religinės paskirties objektų rekomenduotume pasižymėti Parapijos bažnyčią. Pastaroji minima, kaip vienas iš senesnių mieste esančių statinių. Ypatinga atmosfera gaubianti bažnyčios teritoriją, privilioja ne tik tikinčiuosius, bet ir eilinius turistus.

Po ilgos dienos, prabėgusios besilankant žymiausiose Vaduco taškuose, tikriausiai būsite išalkę ir kupini įspūdžių svajosite apie kokią jaukią kavinę, kurioje būtų galima numalšinti alkį bei pasikrauti energijos sekančiai išvykos dienai.

Šiam tikslui rinkitės margąją Stadtle gatvę. Kadangi čia visko tiek daug, nenustebkite pakliuvę į dūzgiančią minią. Kruopščiai tvarkomos gatvės, aplinką pagyvinančios skulptūros, restoranai, parduotuvės, kviečiančios įsigyti mielų smulkmenų lauktuvių dovanoms ir tai toli gražu ne viskas.

Gatvėje veikia Pašto muziejus, leidžiantis susipažinti su itin vertinga pašto ženklų kolekcija, apie kurią tik pasvajotų bet kuris šių atributų kolekcininkas. Tuo pačiu aplankykite dailiuosius Miesto susirinkimų rūmus ir įspūdingąjį Anglijos namą.

Ko gero, viešėdami svečioje šalyje niekada neaplenkiame ir įvairių muziejų. Tai puikus būdas pažinti mums visiškai naujas tradicijas, kultūrinius ypatumus, istorinius įvykius, turėjusius įtakos pačios valstybės formavimuisi.

Įdomių faktų, archeologinių radinių ar vienetinių dokumentų ekspozicijos, viešai pristatomos nacionaliniame Lichtenšteino muziejuje. Prieš bemaž pusę amžiaus įkurtas, šis muziejus sulaukia gausaus lankytojų skaičiaus iki šiol, mat būtent čia visa svarbiausia informacija po vienu stogu.

Viešbučių Vaduce rezervavimasBooking.com

Viduramžiais naudoti namų apyvokos daiktai, ginklai, keramika, paveikslai bei tarp viso šio gėrio įsiterpę šiuolaikiški menininkų šedevrai prikaustys dėmesį ilgam.

Jei meno jums bus negana, siūlom užsukti į valstybinę meno galerija, kur eksponuojamos įspūdingos tapybos parodos. Vietinių ar pasaulinio lygio kūrėjų darbai priblokš net išrankiausius kritikus.

Na, o norintiems įkvėpti gryno oro, pasibūti gamtoje klausantis paukščių čiulbesio ar leidžiantis į turistinius žygius pritaikyta stotelė – Drei Schwestern kalnai. Pasakiško grožio panoramos, masyvios uolos, pasivaikščiojimų takai sukuria ypač svajingą, maloniai nuteikiančią aplinką.

VIDEO: ką veikti Vaduce

Vaduco žemėlapis