Agadiras – lankytinos vietos

Agadiras – kurortinis Maroko miestas, kasmet sulaukiantis daugybės puikaus oro bei visiško atsipalaidavimo ieškančių turistų. Tai bene europietiškiausia viso Egipto vieta galinti pasigirti geriausiais paplūdimiais, modernaus dizaino pajūrio parduotuvėlėmis, prašmatniais restoranais, kavinėmis, idealiai lėtiems pasivaikščiojimams tinkamais bulvarais, alėjomis, išvystitu vandens pramogų sportu, kerinčiais gamtos kampeliais ir net galimybe pračiuožti su slidėmis Atlaso kalnuose. Agadirą išskiriantis bruožas- balti namai, kuriuos pastebėtumėte jau iš tolo. Be nerūpestingo gulinėjimo po odą taip maloniai glostančia saule, galima ir šiek tiek apsižvalgyti visai netoliese esančiose žymiausiose regiono vietose. Svetingas ir šiltas sutikimas leis jaustis tarsi namuose, todėl nepraleiskite galimybės išnaudoti laiką suderinant pasyvų poilsį ir turiningą miesto istorijos pažinimą.

Agadiro turgus

Agadiro turgus – prieskonių pardavimas

Ekskursija prasideda ties senamiesčiu. Pastarasis, tarsi muziejus be stogo su gyvais eksponatais- žmonėmis. Čia netrūksta įvairiausių parduotuvių, suvenyrų krautuvėlių, kavinių yra net amfiteatras. Be to, tai ir ekologiška vieta, mat visi statiniai suprojektuoti tik iš natūralių, aplinkai draugiškų medžiagų( tujų, eukaliptų).

Automobilių nuoma Agadire

/p>

Keliaujame toliau kur dirbtuvėse iš arti susipažinsite su menininkų, juvelyrų darbu, išvysite istorinės reikšmės Senąją tvirtovę puikiai atspindinčią ankstesnį šalies veidą. Iš čia visi nuostabiausi Agadiro panoraminiai vaizdai kaip ant delno. Baluojantys gyvenamieji pastatai, žvilgantis, ryškiai mėlynas vandenynas bei geltonuojantis paplūdimio smėlis kartu susijungia į nepakartojamą spalvų gamą atsiskleidžiančia visu gražumu. Tuo pačiu galėsite susipažinti su laivų statybos procesu šalimais esančiame uoste, apžiūrėsite burlaivius, jachtas, seniausius laivybos eksponatus. Įspūdį paliks ir itin didelė miesto aikštė, medžių linijomis apsodintos gatvės, žaliuojančios alėjos.

Souk El Had- bene didžiausias ir spalvingiausias turgus, kuriame tikrai nesunku pasimesti siaurose ir klaidžiose gatvelėse perpildytose skubančių praeivių. Viso prekyvietėje priskaičiuojama apie šešis  tūkstančius parduotuvėlių, taigi norint viską nuodugniai ištyrinėti teks apsišarvuoti kantrybe, nors… rezultatas vertas pastangų. Vos prieš kelias valandas skinti egzotiniai vaisiai, aromatingi prieskoniai, rankų darbo suvenyrai, odos gaminiai, kilimai ir dar daugybė visokiausio gėrio, kurio nerastumėte jokiame kitame pasaulio krašte. Įdomu stebėti kaip kažkas pagaminama čia pat, jūsų akyse, taip neleidžiant nė sekundei suabejoti prekių autentiškumu ar kokybe. Beje, užmeskite akį ir į šalia turgaus stovinčią Mohamedo V mečetę su prašmatniai išpuoštu minaretu, masyviomis medinėmis durimis ir stulbinančiomis arkomis.

Agadiro paplūdimys

Kultūrinis miesto veidas atsiskleidžia Patrimoine amazigh muziejuje, kuriame išvysite senojo, žemės drebėjimo nepaliesto Agadiro svarbiausius paminklus, monetų, puodų, rankų darbo kilimų kolekciją, tradicinius berberų namų iš akmens maketus bei panagrinėsite visą šios genties susikūrimo istoriją, o Municipaliniame muziejuje pristatomi vietinių krašto meistrų šedevrai reprezentuojantys regioną taps dar viena nauja patirtimi.

Ir suaugusiems ir vaikams neabejotinai patiks Valle des Oiseaux  paukščių slėnis įrengtas kadaise tyvuliavusios, bet jau senokai išdžiuvusios upės dugne. Įvairiausių rūšių paukščiai, avys, lamos, beždžionės, rečiausi augalai kaip, kad magnolijos, oleandrai, milžiniškas krioklys, fontanai ir net kiekvieno vaiko didžiausias džiaugsmas- žaidimų aikštelė.

Jardin De Olhao- dar vienas rojus šeimoms ir šiaip ramybę, gamtos prieglobstį mėgstantiems žmonėms. Parke įrengtas atogrąžų sodas, įmantraus dizaino sienos simbolizuojančios berberų ir portugalų architektūrinius stilius, nedidukas muziejus su nuotraukų galerija, primenančia didžiausią Agadirą sukrėtusią katastrofą- žemės drebėjimą. Mažiausiems skirta žaidimų erdvė, o ramiam pasisedėjimui labai tiks jauki kavinukė. O dar vienas Souss Massa nacionalinis parkas su tradicinėmis berberų gyvenvietėmis, kopomis, pelkėmis, paplūdimiais ir paukščiais taip pat bus įsimintina atrakcija.

Senas žvejybinis laivas Agadire

Senas žvejybinis laivas Agadire

Neaplenkite ir Kasbah gyvenvietės statytos 1540 metais. Iki šių dienų išlikę sienų fragmentai  ir užrašas:“Dievas, karalius, šalis“ byloja apie didingą, šimtmečių senumo statinį.

Agadiras tikrai nusipelnė visų kam skiriamų liaupsių bei išskirtinio. Maroko pažiba laikomo miesto titulo. Jei anksčiau paminėtų laiko leidimo būdų vis dar negana, galime nuraminti- tai ne viskas ką galite nuveikti šiame nepaprastai turtingame savo galimybėmis kurorte. Galbūt susidomėsite romantika dvelkiančiu pasijodinėjimu palei jūrą žiūrint mylimajam  į akis bei klausantis bangų ošimo nusikelti į mažytę pasaką, o gal užsinorėsite patys susigauti vakarienę, tuo pačiu nestokojant aplink besidriekiančių gražiausių peizažų vaizdų. Pasirinkimas platus ir sau patraukliausią variantą atras kiekvienas, produktyviai išnaudoti atostogas nusiteikęs poilsiautojas. Golfo laukai, teniso aikštelės, masažai, sveikatingumo procedūros po kurių jausitės lyg naujai gimę, garų ir purvo vonios. Jei visgi ryšitės sutramdyti maištingąsias Atlanto vandenyno bangas, rinkitės Taghazout paplūdimį. Tai bene labiausiai tarp benglentininkų išpopuliarėjusi vieta, nepašykštėjusi šiam sportui tinkamų gamtinių sąlygų, na o jei ekstremalių potyrių prisibijote, išbandykite pasiplaukiojimą vandens dviračiais.

Viešbučių Agadire rezervavimasBooking.com

Būtinai susiplanuokite kelionę į šį neprilygstamą daugeliu aspektų miestą, užburiantį savo dosniai šilumą dalinančia saule, šviesiu dangumi ir aišku plačiu veiklos pasirinkimu leisiančiu parsivežti  tik maloniausius išvykos prisiminimus.

Agadiro žemėlapis