Alikantė

Alikantė – miestas pietrytinėje Ispanijos pakrantėje, už maždaug 2600 kilometrų nuo Lietuvos.

Klimatas. Jūrinis klimatas. Temperatūra vasarą 20-30 laipsnių šilumos. Žiemą 6-17 laipsnių. Šiltasis sezonas trunka nuo gegužės iki spalio. Kritulių iškrenta mažai, vidutiniškai tik 37 dienos per metus būna lietingos. Jūros temperatūra žiemą būna apie 14 laipsnių, vasarą vidutiniškai 23 laipsniai šilumos.

Alikantė

Atvykimas. Į Alikantę galima keliauti ir su kelionių agentūrą, ir įsigijus skrydžio bilietą patiems. Oro uostas įsikūręs už 9 kilometrų nuo miesto. Autobusu miesto centrą galima pasiekti už 3 eurus, taip pat visada darbo laukia ir taksistai.

Automobilių nuoma Alikantėje

Nakvynė. Pigiausiai apsistoti Alikantėje galima hosteliuose, tačiau ko gero populiariausias poilsis čia – apartamentuose bei viešbučiuose, kurių kainos taip pat nesikandžioja.  Geresnėmis sąlygomis kainos prasideda nuo 20 eurų už parą.

Turbūt populiariausia nemokamo viešbučių rezervavimo sistema Booking.com Alikantėje ir šalia jos siūlo per 70 nakvynės vietų. Šioje nuorodoje matysite viešbučių pasiūlymus ir galėsite iš karto rezervuotis nakvynę be jokių išankstinių mokesčių. Turėkite omenyje, kad sutaupyti galite rinkdamiesi triviečius ar keturviečius apartamentus, taip pat apsistoję toliau nuo miesto centro.

Viešbučių Alikantėje rezervavimasBooking.com

Maistas. Maisto kainos Ispanijoje panašios – pietūs restorane galimi už 10 eurų, užkandžiai iš supermarketo – 5 eurai.

Ką veikti – lankytinos vietos. Alikantė – ne vieną tūkstantmetį skaičiuojantis miestas. Pats miestas nedidelis, todėl geriausias būdas jį apžiūrėti – keliauti pėsčiomis. Siauros senamiesčio gatvelės mena viduramžius, visame mieste gausu lankytinų vietų. Bažnyčių ir pilių architektūroje persipina gotikos, baroko, renesanso architektūros bruožai. Alikantės įžymybė – Casstilo de Santa Barbara – Santa Barbaros pilis. Joje yra išlikęs bokštas, nuo kurio atsiveria vaizdas į Alikantės miestą ir apylinkes. Taip pat aplankykite San Fernando pilį, Šv. Marijos ir Šv. Nikolo bažnyčias. Mėgstantiems meną yra kelios meno galerijos, žymiausios jų – Gravinos ir Asegurados – netgi nemokamos. Krašto istorija ir dar senesni laikai atsispindi Alikantės archeologijos muziejuje.

Alikantė

Trokštantys aktyvesnio laisvalaikio, gali leistis į paplaukiojimą kateriais, jachtomis ar kitais laivais, galite išbandyti savo jėgas ant vandens motociklo ar burlentės. Užmiestyje organizuojamos išvykos arkliais, safariai visureigiais, įvairios ekskursijos po apylinkių gamtą. Mieste gausu kavinių, barų, restoranų. Alikantė – miestas, kuris niekada nemiega, naktinis gyvenimas čia itin aktyvus. Platus naktinių klubų pasirinkimas, pats miestas saugus, grįžti ryte į viešbutį galite ramiai.

Vis dėl to į Alikantę dažniausiai vykstama pasimėgauti saule ir šiltu jūros vandeniu. Žymiausias paplūdimys – San Juan – yra už kelių kilometrų nuo miesto centro. Čia įrengtos vaikų žaidimų aikštelės, lauko treniruokliai, galima išsinuomoti vandens motociklą ar pasimėgauti kitokiomis vandens pramogomis. Paplūdimyje taip pat yra kur atsigaivinti ar pavalgyti.

Už 40 kilometrų nuo miesto, Benidormo mieste yra Terra Mitica – pramogų, atrakcionų parkas bet kokio amžiaus lankytojas. Šiame mieste taip yra ir didžiulis akvaparkas, ypač mėgstamas vaikų.

 

Alikantės žemėlapis