Andora – lankytinos vietos

Andora – nykštukinė valstybė ir vienas puikiausių pavyzdžių, kad turint visai nedidelę teritoriją, neturint daug iškasenų ir nevaldant svarbiausių pasaulio bankų galima gyventi taikiai ir laimingai. Visgi, Andora daugeliui lietuvių yra vis dar neatrasta šalis, tad pasakius kad jį keliausite aplinkiniai dažniausiai tik gūžčioja pečiais. Ir veltui, kadangi iš maža valstybė su vos 80 000 gyventojų tikrai turi kuo nustebinti.

Pateikiame labiausiai aplankyti vertų vietų sąrašą, kuris padės per trumpą laiką susipažinti su Andoros dvasia. Pamatyti svarbiausias vietas puikiai užteks vieno savaitgalio, tačiau norintys pabūti ilgiau tikrai ras jiems priimtinos veiklos.

Automobilių nuoma Andoroje

Casa de la Vall rūmai

Tai istorinis pastatas esantis Andoroje, kuriame šiuo metu yra įsikūręs šalies parlamentas. Taigi, jame veikia svarbiausia šalies valdžia. Pastatas buvo pastatytas XVI amžiaus pabaigoje Buskuetų šeimos, kurie jame gyveno vos amžių.

Vėliau išskirtinio grožio architektūrinis šedevras tapo “valdžios namais”.

Marginedos tiltas (Pont de la Margineda)

Marginedos tiltas pastatytas dar XII amžiuje, taigi skaičiuoja jau ilgus šimtmečius. Pats tiltas nėra kažkuo labai įspūdingas, tad dažniausiai turistus žavi jo “amžius”.

Tilto ilgis – 33 metrai, aukštis – 9,2 metrai.

Tiltas pastatytas gana vaizdingoje vietovėje. Pro jį teka upė, aplinka – miškai. Gražiausia čia yra pavasarį, kai viskas žydi ir kvepia, tačiau vietiniai tvirtina, kad žiemos metu tiltas suteikia dar labiau mistiškumo.

Andora – miestas

Pal bažnyčia (Sant Climent de Pal)

Pal bažnyčia – svarbus istorinis statinys. Tai yra viena seniausių bažnyčių visoje Andoroje, tad jeigu domitės istorija arba architektūra – būtinai aplankykite šį religinį objektą.

Bažnyčia buvo pastatyta XI-XII amžiuje, tad “atlaikė” labai neramius istorijos periodus. Ji išsiskiria savo unikalia, Andorai kiek neįprasta architektūra, smulkiomis detalėmis, kurios puošia religinį objektą.

Bažnytėlė turi bokštą ant kurio užlipus pamatysite visą miesto peizažą. Kadangi atsiveria vaizdas į miškus – panorama tikrai nuostabi ir traukiantį akį.

Vallnord slidinėjimo trasos

Vallnord yra viena populiariausių slidinėjimo trasų, kuri kiekvienais metais sulaukia turistų iš visos Europos. Lietuviai gal kiek nedrąsiai, tačiau taip pat po truputį vis labiau atranda Andoros slidinėjimo trasas.

Ši trasa puikus pasirinkimas net ir tiems, kurie nėra slidinėjimo mėgėjai ir visiškai nenori to išbandyti. Kurorte galima atrasti ir daugiau įvairiausių pramogų.

Smagi pramoga – sniego motociklai, kuriuos valdyti išmoksite greičiau nei išmokote dviratį. Taip pat galimas slidinėjimas rogutėmis, kurį gana dažnai pasirenka suaugę asmenys. Reguliariai vykdomos įvairios ekskursijos po kalnus, kurių metu geriau susipažinsite su regiono gamta, išgirsite labai daug įdomių istorijų,

Galiausiai, vakarus galėsite leisti jaukiose trobelėse su vynu rankose.

Pas de la Casa kurortas

Dar vienas dažnas slidinėjimo kurortas – Pas de la Casa. Jis yra įsikūręs pačioje aukščiausiose Andoros vietoje visai greta Prancūzijos sienos.

Tai dar viena puiki vieta tiems, kurie mėgta sniegą ir noriai mėgaujasi jo malonumais.

Siūlomas labai platus skirtingų trasų pasirinkimas. Taip pat garantuojamas aukščiausios klasės dangų pasirinkimas bei priežiūra, tad jauskitės saugiai net ir tokiu atveju, jeigu ant slidžių stovite patį pirmą kartą.

Jeigu slidinėjimas nėra Jūsų hobis – apsilankykite kurorto parduotuvėse, kur galima įsigyti natūralios vilnos drabužių sušildančių jus net ir labai atšiauriomis oro sąlygomis

Galiausiai, barai bei kavinės pavaišins jus vietiniu maistu.

Engolasters ežeras

Atvykus į Andorą taip pat rekomenduojama užsukti aplankyti ir Engolasters ežero. Jis įsikūręs visai netoli sostinės.

Viešbučių Andoroje rezervavimasBooking.com

Ežeras išsiskiria labai neįprastu vandeniu, kuris yra ryškiai mėlynas, labai skalsus. Kadangi jis atiteka iš kalnų – šaltas, tad maudynės rekomenduojamos tik vasaros metu. Dar geriau, mėgautis ežero malonumais paprasčiausiai į jį nelipant, o turistaujant greta.

Ežeras daugeliui atrodo tarsi upė, kadangi jį sunku aprėpti akimis.

Andora

Andora – gamta

Caldea SPA ir vandens parkas

Andora gali pasigirti ir vietiniu SPA, kuris itin išvystytas ir atitinka aukščiausius europinius standartus. Jame siūlomas labai platus skirtingų pramogų kompleksas. Nuo masažų įvairovės iki  baseinų, kurie patinka ne tik vaikams, tačiau ir suaugusiems.

Vandens parkas teikia įvairiausias trasas, tad norintys pajusti neįtikėtinų nuotykių turėtų rinktis baseiną.

Skirtingos pramogos kainuoja skirtingas sumas, tačiau kainos prieinamos ir lietuvio kišenei.

Tokia maža valstybė, o gali pasiūlyti tiek daug! Slidinėjimas tikrai ne vienintelė pramoga, tad jeigu ieškote krypties, kuri atrodytų elementari, tačiau tuo pačiu kažkuo neįprasta – rinkitės Andorą!

Video – ką veikti Andoroje

Andoros žemėlapis

Reklama: Sodybos Nuoma Vilniuje