Antalija – lankytinos vietos

Jei reikėtų išrinkti top dešimtuką nuostabiausių pasaulio kampelių rojų primenančioms atostogoms, Antalija tikrai atsidurtų pirmaujančių penketuke.

Kaip ir dera tokiems neeiliniams kurortams čia gausu tobulam poilsiui reikalingų atributų, kaip kone visus metus šviečianti saulė, išpuoselėti paplūdimiai, vandens pramogų gausa, pasakiškos žaliosios oazės ir dar daugybė kitų smagumynų.

Net viešbučiai Antalijoje dažniau primena tropikus nei, kad apsistojimui skirtas vietas. Jei norite suderinti pasyvų laisvalaikį su regiono kultūros, tradicijų pažinimu, siūlome šiek tiek išvykos laiko atidėti lankytinų objektų apžiūrai, kuriuos dar patogiau pasieksite išsinuomavę asmeninį automobilį.

Automobilio nuoma Antalijoje

Iš įspūdingesnių Antalijos taškų pirmiausiai rekomenduotume Kaleici arba tiesiog senamiestį, kur turėsite progą išvysti ne vieną buvusios Osmanų imperijos laikus menantį atributą. Tarp jų – autentiški senoviniai pastatai, teritoriją juosusios akmeninės sienos griuvėsiai bei romėnų statybos stiliaus atspindys – Hadriano vartai.

Antalijos paplūdimiai

Įspūdingi Antalijos paplūdimiai

Šie vartai nėra įprasti. Tai tikra istorinė relikvija, kurios nepalietė net prabėgę tūkstantmečiai (aišku, smulkus restauracijos darbai buvo atlikti), bet iš esmės išsaugota gan tiksli pirminė vartų išvaizda. Statinį sudaro trys arkos bei marmurinės kolonos, įsispraudusios tarp gynybinės sienos likučių.

Toliau patogiausia būtų pasiekti netoliese esantį senąjį uostą. Užsisakę ekskursiją jachta ar laiveliu, galėsite pasigrožėti pakrantės panoramomis bei svajingai tyvuliuojančios jūra, tarsi susiliejančia su dangaus skliautu. Tokia atrakcija ypač tiktų romantiką dievinančioms porelėms. Be kita ko, sausumoje veikia puikūs restoranai, siūlantys paskanauti gardžiausių patiekalų.

Apie Antalijos praeitį bei formavimosi ypatumus daugiau sužinosite užsukę į archeologijos muziejų. Dauguma eksponatų atrasti būtent kurorto apylinkėse, bet esama radinių ir iš atokesnių vietovių. Muziejaus erdvėse išvysite monetų, ginklų, papuošalų, statulų, sarkofagų pavyzdžius, reprezentuojančius skirtingoms epochoms būdingus bruožus.

Antalijos miniatūrų muziejus tarsi sumažinti šio regiono kopija. Visi čia esantys statiniai tiesiog keliolika kartų mažesni už savo originalus, tad vienoje vietoje galima patogiai apžiūrėti garsiausius Antalijos objektus.

Antalija

Štai tokie vaizdai atsiveria Antalijoje

Būtinai nuvykite prie tikru gamtos stebuklu laikomų Dudeno krioklių (ką ypač greitai padarysite išsinuomavus automobilį). Nuo uolų krintančios vandens versmės atrodo išties pribloškiančiai, o papildomai magijos suteikia vešli augalija, puikiai papildanti bendrą peizažą.

Tikra atgaiva akims taps popietė Antalijos gamtiniame parke. Jauki atmosfera, nepaprastai raminantis gamtos prieglobstis, akimirką priverčia pasijusti tarsi vaikščiotumėte spalvingame sapne. Visgi, nepaprasta emocija užplūsta suvokus, kad viskas aplinkui realu ir paliečiama ranka. Bevaikštinėdami aptiksite visokiausių grožybių. Miškų masyvai, krūmokšniai, gėlės, aplink plazdantys drugeliai ir lyg to dar būtų negana – įstabus krioklys, geriau žinomas Kussuulu vardu.

Tarsi tolimiausiame Antalijos kampelyje lengva pasijusti ir per daug nenutolus nuo miestietiško ritmo. Tam įrengtas Karaalioglu parkas. Čia smagu rengti piknikus ar tiesiog pasiklausyti hipnotizuojančio palmių ošimo.

Viešbučių Antalijoje rezervavimasBooking.com

Dairotės tinkamos vietos pagulinėti prieš saulutę? Vertinate komfortą bei esate nusiteikę išsivežti tik geriausius prisiminimus iš šios kelionės? Jūsų dėmesiui – Laros paplūdimys. Kodėl būtent jis? Atsakymą suformuluotume taip: geresnės stotelės tinkančios ir poilsiui ir linksmybėms tikrai nerastumėte. Patogu tai, kad vos keli žingsniai teskiria iki viešbučio, taigi neteks kulniuoti didelių atstumų dėl vieno ar kito patogumo. Triukšmingi vakarėliai naktiniuose klubuose, pasisėdėjimai bare, baseinai, užsiėmimai vaikams, kavinės- viskas pritaikyta skirtingų poreikių turintiems turistams.

Lankytini objektai Antalijoje

Antalijoje lankytinų objektų netrūksta

Dar kartą paminint viešbučius Antalijoje, galime užtikrinti, kad kainos ir paslaugų kokybės santykis, ko gero vienas geriausių kalbant apie populiariausias atostogų kryptis. Rezervuokite iš anksto, taip taupydami laiką, o tada teliks džiaugtis užtarnautu laisvalaikiu.

Video: ką veikti Antalijoje

Antalijos žemėlapis