Antalija

Antalija – kurortas Turkijos pietuose, įsikūręs to paties pavadinimo Viduržemio jūros įlankoje. Tai viena populiariausių atostogų vietų tarp šilumos ir ramaus poilsio išsiilgusių lietuvių. Daug viešbučių, pasilinksminimo vietų, šiltas klimatas, skaidri jūra, bananų ir citrusinių vaisių plantacijos – ir visa tai nebrangiai net ir lietuvio kišenei

Į Antaliją paprastai keliaujama perkant poilsinę kelionę, į kurią įeina skrydis ir viešbutis jūsų pasirinktam laikotarpiui. Galite niekuo nesirūpindami pasiekti šį Turkijos kurortą ir kokią savaitę ramiai ilsėtis, mėgautis saulės voniomis bei šiltu Viduržemio jūros vandeniu. Tačiau galite pabandyti ir plačiau susipažinti su Antalijos regionu, pasidairydami kiek plačiau nei jūsų viešbutis ar net pakeliauti po užmiestį. Štai ką mes siūlome.antalija2

Hierapolis – Pamukale. Nuostabaus grožio karštieji šaltiniai, su natūraliai terasomis susiformavusiomis kalkinėmis voniomis. Šaltiniai kartu su miestu pripažinti pasaulio paveldo objektu. Vandens temperatūra svyruoja 35 laipsnių šilumos iki net verdančio vandens! Suprantama, išsimaudyti galėsite vėsesniuose, kur leidžiama turistams. Vykdami į šaltinius, aplankykite ir senovinį miestą Hierapolį. Jame yra archeologijos muziejus, kurio dalis eksponatų siekia bronzos amžių.

Kaip atvykti? Turbūt patogiausia rinktis jūsų kelionių agentūros ar viešbutyje pasiūlytą ekskursiją. Dienos išvyka kainuoja nuo maždaug 50 eurų žmogui. Atstumas iki Denizli miesto, iš kurio pasiekiami karštieji šaltiniai, yra nemažas – virš 200 kilometrų. Tad visai verta pasvarstyti apie dviejų dienų išvyką. Galite vykti ir savarankiškai – maždaug kas valandą kursuoja Pamukkale ir Metro firmų autobusai, taip galite nuomotis automobilį.

Automobilių nuoma Antalijoje

Duden kriokliai – dar vienas nuostabaus grožio gamtos paminklas Antalijos apylinkėse. Kriokliai yra du – aukštutinis, suspaustas uolų ir miško žalumos, bei žemutinis – krentantis tiesiai į Viduržemio jūrą. Šį gamtos grožį pamatyti galite į rytus nuo miesto, visai netoli jo. Lankymas nemokamas, tačiau nusiteikite, kad bus labai daug tokių kaip jūs. Arba atvykite labai anksti ryte, kad netrukdomi galėtume įamžinti šiuos krioklius ir save jų fone.

Keliamės prie kultūros objektų. Termesos. Senovinio miesto griuvėsiai kalnuose, yra išlikę antikinio teatro fragmentai. Iki jo gerokai arčiau nei iki Hierapolio, o jei kelionėms nuomojatės automobilį, čia galite užsukti tiesiog pakeliui link karštųjų šaltinių. Vėlgi paprasčiausiai būtų susimokėti už paruoštą ekskursiją iki šio architektūros paminklo. Taip būsite paimti nuo viešbučio ir grąžinti į viešbutį, nereiks sukti galvos atostogų metu.

Perge – dar vieni seno miesto griuvėsiai, kiek į kitą pusę nuo Antalijos (į šiaurės rytus), tačiau visai miesto pašonėje. Galbūt verta pamąstyti apie automobilio nuoma ir paskirti visą dieną tokių architektūros paminklų lankymui? Lankydami tokius objektus, neišvengiamai būsite apstulbinti ir aplinkinių kalnų grožio. Tad pasivažinėti Antalijos apylinkėse tikrai verta.

Antalya minicity. Puiki vieta kultūros ir architektūros mėgėjams, čia pamatysite įvairių pasaulinį pripažinimą pelniusių statinių, tiesa – jie bus keliasdešimt kartų (o iš tiksliau – 25 kartus) mažesni nei tikrovėje. Pastatų kopijos padarytos labai kruopščiai, detalės labai tikslios. Statiniai mena kelių tūkstantmečių Antalijos regiono istoriją. Aplankyti šį miniatūrų parką galėsite vos už kelis eurus, kasdien nuo 8 valandos ryto iki 7 valandos vakaro. Minimiestas yra pačioje Antalijoje, vakarinėje jos dalyje, netoli jūros ir paplūdimių.

Antalija

Kaleici – Antalijos senamiestis, dar vadinamas „senuoju ketvirčiu“. Istoriškai unikali vieta, suteikianti galimybe kasdien čia ateiti pasivaikščioti ir pailsinti akis nuo naujoviškai mononiškų viešbučių vaizdų. Siauros gatvelės, seni pastatai, miesto siena, garsieji Hadriano vartai, kadaise buvę įėjimu į Antalijos miestą (miestui plečianti, dabar jie tik įėjimas į senamiestį). Senamiestyje verda gyvenimas – gausu parduotuvių, barų, kavinių ir, žinoma, turistų. Ypač daug jų susirenka vakarais, kai jau būna spėję pasilepinti saulės ir vandens malonumais, o galbūt pakeliavę po aukščiau aprašytus objektus.

Tiems, kas nori daugiau vandens pramogų, arba keliaujantiems su vaikais, verta aplankyti Antalijoje esančius pramogų parkus. Vienas jų – tai Aqualand, vandens parko ir paplūdimių kompleksas. Taip pat mieste yra ir Delfinariumas (Delfipark), kitas vandens pramogų parkas, pavadintas Aquapark. Luna parkas skirtas atrakcionų mėgėjams. Antalijos akvariumas – didžiausias pasaulyje akvariumas, kuriame (ar tiksliau po kuriuo) galite vaikščioti didžiuliu stiklo tuneliu. Tropinės žuvys, rykliai, skaidrus vanduo, nuskendusių patrankų, lėktuvų vaizdai – visa tai palieka neišdildomą įspūdį.

Taigi Antalija – ne tik viešbutis, baseinas, saulė ir jūra. Čia gausu ne tik turistams sukurtų pramogų, bet ir unikalių gamtos paminklų bei kultūros paveldo objektų. Skriskite, ilsėkitės, bet nepamirškite ir pasidairyti aplink!

Viešbučių Turkijoje rezervavimasBooking.com

Antalijos žemėlapis