Austrija – lankytinos vietos

Austrija – šalis, savyje talpinanti viską, kas geriausia. Ir tuo nesunku patikėti pastarojoje apsilankius jau pirmąjį kartą. Gamta – neapsakomo grožio, itin įvairi ir masinanti tiek vietinius, norinčius atsikvėpti nuo darbų ir rutinos, tiek ir turistus, ieškančius ypatingų pasaulio kampelių. Gausus šis kraštas ir architektūros, leidžiančios pažinti tikrąjį miestų veidą, neabejotinai paliksiantį neišdildomų įspūdžių puokšte kiekvienam, besižavinčiam  autentiškumu bei kruopščiai išbaigta elegancija.

Automobilių nuoma Austrijoje

Žinoma, negalima pamiršti ir žymiųjų Alpių, ypač pamėgtų tarp visų, ekstremalių pojūčių trasoje ištroškusių slidinėjimo asų. Ypatingą atmosferą galime pajusti įžengus į prabangiausius, šimtmečių senumo rūmus, didingą muzikinę istoriją menančius operos ir teatro pastatus. O kur dar pasakiški nacionaliniai parkai, pakerėsiantys savo augmenijos gausa, visiškai grynu oru, tyru vandeniu ir paukščių čiulbesiu.

Austrija - kalnų šalis

Austrija – kalnų šalis

Jei ekskursiją planuojate pradėti nuo sostinės Vienos, būtinai pasinaudokite galimybe visą miesto žavesį išvysti iš besisukančio, vienu seniausiu pasaulyje laikomo apžvalgos rato. Tai nuostabi patirtis, kai akimirka tarsi sustoja, o po kojomis, rodos atsiduria visas pasaulis.

Kitas turistų gausiai lankomas taškas – Bervederio rūmai. Šis ryškus, barokinio stiliaus pavyzdys, išsiskiria savo pribloškiančiu dydžiu ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus taip sugebėdami prikaustyti dėmesį, net juose leidžiant visą dieną.

Apsilankykite ir Hundertwasserio  name, neabejotinai priminsiančiame kokį nors statinį iš vaikiško piešinio, kur viskas paremta neaprėpiama vaizduote. Pastatas toks spalvingas, keistas ir visiškai netipiško dizaino, kad tiesiog prašyte prašosi bent jau vieno kito kadro nugulsiančio jūsų fotoaparato nuotraukų galerijoje.

Rekomenduojame neaplenkti ir Dunojaus bokšto iš kurio(ypač vakare) galima pasigrožėti pačiais įstabiausiais Vienos vaizdais, išliksiančiais atmintyje dar ilgam. Be to tai ir aukščiausias visos Austrijos objektas.

Viešbučių Austrijoje rezervavimasBooking.com

Nepaprastai smagu pasivaikščioti ir po botanikos sodą, siūlantį pasidairyti po pačias rečiausias augalijos kolekcijas, sudarytas bemaž iš devynių tūkstančių egzempliorių. Tai jauki vieta, apgaubianti ramybe, geriausiomis emocijomis.

Austrijos kalnų vaizdai tiesiog prikausto

Austrijos kalnų vaizdai tiesiog prikausto

Ne paslaptis, kad miestas garsėja kaip muziejų meka. Tad jei esate kultūrai neabejingas keliautojas, turėsite itin daug veiklos, norint pabuvoti bent pusėje visų parodų. Štai Johano Štrauso muziejuje susipažinsite su visa šio kompozitoriaus gyvenimo istorija, svarbiausiais faktais iliustruotais tikrų daiktų priklausiusių šiam neeiliniam žmogui.

Kultūrinį paveldą pristatančių šedevrų netrūksta ir Neue Burg muziejuje, padėsiančiame sostinės svečiams geriau pažinti architektūrinius šalies ypatumus bei svarbiausius paminklus.

Tikriausiai girdėjote apie vaškinių figūrų muziejų, savo eksponatais nustebinantį, net visko mačiusius. Čia pilna garsiausių, pasaulinio lygio scenos, politikos, visuomenės veikėjų statulų, kartais atimančių amą neįtikėtinu tikroviškumo įspūdžiu.

Dar vienas garsus kompozitorius – Mocartas, taip pat turi savo muziejų, supažindinantį su kūrėjo nepaprasto talento vaisiais, įtaką išsaugojusiais dar iki šių dienų.

Kalnų ežeras

Kalnų ežeras

Na, o muziejų kvartalas puiki pramoga tiems, kurie galbūt ir nėra susikoncentravę į vieną sritį, bet visgi nori pamatyti kažką įdomaus, skirto visiems, o ne atskiroms grupėms.

Ramiam pasivaikščiojimui rinkitės Vienos miesto parką. Tai vieta, subalansuota tobulam poilsiui. Čia pat pievelėje galite susiruošti  pikniką, tam skirtuose takuose prasilėkti su dviračiu, riedučiais ar tiesiog stebėti aplinkinius patogiai įsitaisius ant suoliuko.

Įspūdingas statinys ir Melko vienuolynas. Buvę karaliaus Leipoldo rūmai, perleisti vienuoliams patapo svarbiausiu dvasingumo centru. Šiandien šiame pastate įkurta prestižinė mokykla, o turistus žavi neprilygstamas vienuolyno dizainas bei ištaiginga, idealiai parinkta statinio vieta ant aukštos, puikiai kūrinį reprezentuojančios kalvos.

Dar vienas nuo seno žinomas Šv.Petro vienuolynas, gali didžiuotis vieno seniausių titulu. Pirminis jo variantas iškilo dar 696 metais, o tai, ką matome dabar perstatyta  septynioliktame amžiuje. Užsukus vidun, pasižvalgysite po nepaprastai vertingų meno bei religinių relikvijų kolekciją.

Didingą praeitį mena ir patys prabangiausi rūmai. Vieni vertingiausių – Šionbruno. Milžiniško dydžio pastatas viduje talpina gerokai virš tūkstančio patalpų, išorę juosia idealiai sutvarkyti sodai, papildomo išbaigtumo suteikia teritorijoje išdėstytos skulptūros, trykštantys fontanai, net seniausias pasaulio zoologijos sodas.

Austrijos sostinė - Viena

Austrijos sostinė – Viena

Zalcburgo pilis iš tolo pastebima dėl akinančio baltumo. Pilyje lankytojams atveriami valdovų apartamentai, o iš tvirtovės sienų pakylų  galima nužvelgti atsiveriančius panoraminius horizontus.

Hofburgo rūmai pasakoja apie tikrai gilias šaknis turinčios Habsburgų dinastijos iškilimą bei visą valdymo laikotarpį. Norint viską čia apžiūrėti, tikrai yra ką veikti. Prezidentūra, koplyčia, nacionalinė biblioteka, muziejai, lobynas ir tai ne pabaiga.

Verta apsilankyti ir Hardegg tvirtovėje. Kultūrinio paminklo statusą įgavęs objektas, jau galybę metų skaičiuojantis savo tvirtybę, primena laikus, kai visa tai priklausydavo grafų šeimoms, o patekti vidun  būdavo itin reta privilegija.

Architektūrinių stilių įvairovė stebina ir Propshtay pastatų kompleksas su romanine bažnyčia, kapinėmis bei barokiniais statiniais net apsukančiais galvą savo skirtingomis variacijomis, atspindinčiomis vis kitus istorinius laikotarpius.

Ko gero, seniausias iš visų šalies miestų – Lincas, didžiuojasi barokinio stiliaus dominavimu bei penkioliktame amžiuje statyta pilimi.

Austrijos perliukas –  Insbrukas užburia senamiesčio grožiu, bažnyčiomis, imperatoriškaisiais rūmais, auksine pastoge kadaise skirtu išpaikintų dvariškių įgeidžiui stebėti veiksmą aikštėje.

Šiek tiek nutolę nuo Insbruko  tikrai nenusivilsite nors trumpam paviešėję Svarovskio muziejuje, turinčiame šviesos ir muzikos sąjungos sukurtą kristalų pasaulį. Vieta įkurta pagerbiant svarovski kristalų gamybą.

Rūmai Vienoje

Rūmai Vienoje

Halštatas – nedidelis, bet toks turtingas savo gamta miestelis, kad nesinori iš jo net kelti kojos. Apsuptas kalnų, ežero, druskų kasyklų, primena mažyti rojaus kampelį. Be visa ko, čia esama ir kaulų saugyklos, paveldo muziejaus, Dachšteino urvo slepiančio sąstingyje įkalintus vandens stebuklus. Kitas – Eisriesenwelt urvas, taip pat gali pasigirti stalagmitais, arkomis, kaskadomis atsiradusiomis dėl šalčio poveikio.

Alpių kelias dovanoja išskirtinius ledynų peizažus, kurių nepamatysite niekur kitur pasaulyje.

Tikras meno šedevras – Vienos opera, neturinti sau lygių tarp kitų, Austrijoje veikiančių teatrų, lengvai atpažįstama iš neorenesansinių elementų. Ši vieta dažnai pasirenkama kaip garsiausių spektaklių ar renginių erdvė.

Jei nenustygstate vietoje nekantraudami įsispirti į slides – vykite į Šefildą. Trasos patyrusiems bei pradedantiesiems, vaizdingos apylinkės, neleis nuobodžiauti nė vienam lankytojui.

Nackberge ir Kalkalpen nacionaliniai parkai, tikras natūralumo įsikūnijimas. Neaprėpiamos pievos, kriokliai, rinktinės gėlių rūšys, saugomi miškai ir net tikros ganyklos nukels į visai kitas erdves, visiškai priešingas triukšmingų miestų idilei.

Viešbučių Austrijoje rezervavimasBooking.com

Austrijos žemėlapis