Automobilio nuoma Graikijoje

Graikija – viena iš tų šalių, kuriose norisi užsilikti ilgėliau nei, kad buvo planuota. Juk tiek istorinės reikšmės lobio, leidžiančio kiekvienam prisiliesti prie antikos laikų dvasios nerastumėte jokiame kitame pasaulio kampelyje. Čia padėti pirmieji pamatai demokratijai, pradėjo vystytis dabartinės žmonijos civilizacijos lopšys, mokslas žengė septynmyliais žingsniais suteikdamas galimybę išsiaiškinti iki tol gaubusias paslaptis. Kiekvienas miestas, kiekviena sala turi kažką nepakartojamo, alsuoja charizma bei užburiančiu grožiu.

Renkantis tinkamiausią keliavimo būdą, ko gero pirmautų automobilis, nes atstumai nėra itin maži, o ir pamatyti norisi kuo daugiau. Būtent tokiems, savarankiškiems turistams skirta automobilio nuomos paslauga. Kadangi bendra kelių būklė šalyje nekelia ypatingų rūpesčių, galima pilnai atsipalaiduoti ir mėgautis užtarnautu komfortu.

Automobilio nuoma Graikijoje

Svarbu žinoti, kad greitkelyje nederėtų viršyti 120km/h padalos, riedant mieste- 50km/h. Norintis rezervuoti transporto priemonę asmuo turėtų būti bent 21 metų, tačiau kai kurios įmonės taiko ir griežtesnius amžiaus apribojimus, tad atidžiai perskaitykite reikalavimus dar prieš pateikiant užsakymą.

Reikalaujama vairavimo patirtis svyruoja nuo 1 iki 3 metų. Žinoma, su savimi privalote turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą bei kreditinę kortelę. Nuoma parai atseina apie 30 eurų, bet viskas priklauso nuo automobilio modelio, papildomos įrangos.

Sautaupyti galite rezervuodami internetu, rinkdamiesi mažesnio tūrio automobilį, lygindami skirtingų nuomos punktų kainynus. Paprastai į paslaugų paketą įskaičiuojamas ir privalomasis draudimas, bet visgi pasidomėkite  ar jūsų išsirinkta bendrovė taiko šį standartą.

Kartu veždamiesi mažamečių vaikų, jiems parūpinkite specialias kėdutes, taip pat pravartu pasiimti ir navigacijos sistemą. Iškilus rūpesčiams visada galite pasiskambinti į pagalbą teikiantį centrą jei pasiklystumėte ar kiltų kitų nesklandumų.

Išnaudoję degalų baką būtinai pripildykite jį iš naujo jau prieš pat grąžindami transporto priemonę kompanijai taip išvengiant netikėtų papildomų mokesčių.

Atsakingai susidėlioję visą maršrutą sutaupysite marias laiko bei būsite tikri, kad pro akis neprasprūdo jokia žymiausia Graikijos vieta.

Jei ekskursiją pradėsite nuo sostinės- pirmu numeriu pasižymėkite Atėnų akropolį. Ko gero labiausiai su šia šalimi besiasocijuojantis objektas yra vienas ryškiausių senovės Graikijos simbolių. Be to, aplink galima išvysti ir tokias žvaigždes kaip Panteono šventykla, Akropolio vartai ar Ereortiono šventyklos fragmentai.

Toliau rekomenduojame užsukti į antikinių Delfų regioną.  Čia irgi netrūksta architektūrinių perliukų, mat laiko tėkmei nepavaldi tebestūkso Apolono šventykla, antikinis teatras, stadionas ir kita.

Atono kalnas garsus dėl savo vienuolynų. Nors pastaruosius iš arti  pamatyti gali tik vyrai, tačiau pasirinkus pasiplaukiojimą laivu palei pakrante, šiuo įstabiu statinių kompleksu pasigrožėti turės galimybę visi norintys.

Nusiteikusiems pažinti kultūrinį šalies veidą siūlome apsilankyti žymiausiuose muziejuose sukaupusiuose nemenkas kolekcijas radinių bylojančių apie spalvinga tautos praeitį.

Štai nacionaliniame archeologijos muziejuje atrasite visko, nuo antikinių statulėlių, vazų, ginklų iki juvelyrikos dirbinių ar Agamemnono auksinės kaukės.

Viešbučių Graikijoje rezervavimasBooking.com

Bizantijos ir krikščionybės muziejuje gausu meno dirbinių( bažnytinės tekstilės, keramikos, paveikslų) menančių šių erų dominavimą.

Knoso rūmai žavi savo dydžiu, išskirtiniais elementais ir statybos stiliumi, ypač moderniai atrodžiusiu prieš daugiau nei tūkstantmetį, kuomet dar tik buvo padėti pirmieji rūmų pamatai. Bevaikštinėdami išvysite kruopsčiai atkurtą pirminę pastato išvaizdą, pasižvalgysite po karaliaus Mino sosto kambarį ir pabūvosite istorijos dalimi.

Olympia– kadaise buvusi olimpinių žaidynių rengimo vieta, dabar šalies svečius vylioja nuostabia gamta bei išlikusia šventove, teatru, paminklais, altoriais.

Jau iš toli baluojantys namukai reprezentuoja ne ką kitą, kaip Mikono salą. Tai puiki stotelė norintiems šiek tiek pasikaitinti prieš saulutę, pasipliuškenti šiltame vandenyje ar kaip reikiant išsišėlti naktiniuose klubuose. Ramesni keliautojai gali tiesiog pavaikštinėti miestelio gatvėmis dairantis po tradicinio stiliaus pastatus.

Visgi, iš visų Graikijai priklausančių salų vertėtų išskirti būtent Santorini salą. Pastaroji- ideali kryptis  ieškantiems svajonių atostogų. Melsvi, tarsi susiliejantys su jūra pastatų stogai derantys prie baltų fasadų, didžiuliai skardžiai nuo kurių taip gera stebėti apylinkių panoramas, švarūs paplūdimiai ir tvyranti harmonija neabejotinai puikiai tinka atsisveikinimui su nuostabiaja Graikija.