Automobilio nuoma Madride

Kodėl Madridas? Juk vandenyno ošimu čia nepasimėgausi. Nebus paprasta ir pabėgti nuo triukšmo( bent jau miesto ribose), juk tai šalies sostinė, tad žmonių minios neišvengiamas dalykas. Taip, galbūt pasyviam poilsiui tai nėra pati tinkamiausia kryptis, bet tiems, kurie vertina turiningai praleistą laisvalaikį, naujas patirtis, prisiminimus – Madridas išties nuostabi stotelė.

Didingi rūmai, plačios aikštės, muziejų įvairovė, parkai, istoriniai pastatai, koridos tiesiog kvieste kviečia keliauti, pažinti, atrasti bei nelikti nuošalyje, o atvirkščiai įsilieti į vietinių gyventojų kasdienybę.

Automobilio nuoma Madride

Jei galvojate apie automobilio nuomą su kuriuo pasiekti vieną ar kitą tašką būtų dar paprasčiau, atminkite kelis svarbius dalykus. Bendradarbiaukite tik su patikimomis kompanijomis turinčiomis nepriekaištingą reputaciją, gerus ankstesnių klientų atsiliepimus. Būkite tikri, kad vairuosiančiam asmeniui jau yra bent 21 metai( amžiaus apribojimai nurodomi prie pasirinkto modelio) ypač, jei rezervuojate už kitą žmogų. Prieš atsiimdami automobilį turėkite su savimi pasą, vairuotojo pažymėjimą, užsakymo numerį, kreditinę kortelę. Kartais taikomas privalomos vairavimo patirties reikalavimas, todėl atkreipkite dėmesį į konkrečios bendrovės sąlygas.

Svarbu, kad paslaugų pakete jau būtų įskaičiuotas draudimas( eismo įvykių, vagysčių atveju). Visgi už atskirų detalių apdraudimą gali tekti susimokėti papildomai, tad vėlgi teiraukitės dar prieš užsisakant transporto priemonę. Aišku, gerai, kad patikimi nuomos punktai viską aiškiai išdėsto sutartyje ir netenka baimintis dėl neaiškių apmokestinimų.

Saugaus greičio apribojimai mieste siekia 50km/h, užmiestyje iki 100km.h, greitkelyje 120km/h. Pasidomėkite ar jūsų pasirinkto maršruto keliui taikomas mokestis ar pastarasis nemokamas. Atminkite, kad sunaudojamas kuras nebūtinai būna įskaičiuotas į bendrą kainą, o grąžinti automobilį vertėtų pilnu baku( išvengiant bereikalingų išlaidų).

Keliaujant po Madridą būtinai stabtelkite prie Karališkųjų rūmų. Kelis amžius skaičiuojantis, itin prabangus pastatas dažnai tituluojamas viso Madrido simboliu. Čia aptiksite per du tūkstančius kambarių, įstabių menių, auksinį sostą ir kitų pribloškiančių puošybos elementų.

Viešbučių Madride rezervavimasBooking.com

Plaza Mayor aikštė nuo kitų skiriasi savo reikšminga miestui praeitimi, mat būtent šiame taške organizuotos žymiausios ceremonijos padėjusios tvirtą pamatą dabartiniam Madrido įvaizdžiui. Taip pat aikštėje išvysite Pilypui trečiajam skirtą skulptūrą, nuo kaitrios saulės pasislėpsite ir ispaniškos virtuvės perliukų paskanausite šalimais įsikūrusiose kavinėse.

Kitoje aikštėje – Plaza de Cibeles labiausiai akis patraukia didžiulis fontanas, kurio pažiba deivės Cereros skulptūra bei iš toli atpažįstami Cibelės rūmai, o štai Plaza de Espana gali pasigirti Migelio de Servanteso paminklu, gigantiškais dangoraižiais.

Gran Via alėjoje šurmulio pasigesti tiesiog neįmanoma. Ir nieko keisto, kai eilėje rikiuojasi gausybė parduotuvių, restoranų, kitų pramoginių vietų.

Idėjų lauktuvėms pasisemsite užsukę į sendaikčių turgų, veikiantį nuo pat viduramžių. Tiek smulkmenos tiek ypač vertingi meno dirbiniai tikrai atras vietą užkietėjusio kolekcionieriaus namuose.

Vertas dėmesio objektas ir Debodo šventykla. Tai unikali proga savo akimis pamatyti kelių tūkstantmečių senumo egiptiečių šventyklos griuvėsius puikiai prigijusius ispaniškoje žemėje.

Neprasilenkite ir su neoklasikiniu stiliumi dvelkiančiais Alcala vartais, iškiliuoju operos teatru ar La Ventas bulių kautynių arena, kurioje iki šių dienų tebevyksta koridos.

Norėdami geriau perprasti regiono tradicijas turėtumėte apsilankyti viename kitame muziejuje. Štai Prado muziejus nustebins nemenka paveikslų, kitų meno dirbinių ekspozicija siekiančia dar dvyliktą amžių.

Reina Sofija muziejuje jus pasitiks tokių garsių meno pasaulyje žmonių kaip Picasso ar Dali šedevrai.

Armijos muziejus sudomins ginkluote naudota dar Kolumbo laikais bei pagrindiniu eksponatu – La Tirona kardu.

Impresionizmu dvelkiantys paveikslai, visiems žinomų dailininkų autoriniai darbai ir daugybė kitų grožybių – Thyssen Bornemiszos muziejaus lobis, o nacionaliniame archeologijos muziejuje viskas sukasi aplink kasinėjimų metu aptiktus radinius kaip, kad  keramika, piešiniai, papuošalai ar skulptūrėlės.

Ganėtinai nemažą teritoriją užimantis Retiro parkas seniau buvo karališkųjų šeimų nuosavybė. Dabar šioje ramybe bei romantika pulsuojančioje erdvėje popietes ypač mėgsta leisti miestiečiai išvarginti automobilių spūsčių, triukšmo, praeivių. Paukščių giesmės, medžių šlamesys padeda atsipalaiduoti, o visą atmosferą dar pagyvina gatvės muzikantų, mimų pasirodymai. Harmonijos suteikia ir trykštantys fontanai, vandens tvenkinys, originalios skulptūros.