Balstogė – lankytinos vietos

Jeigu norite geriau pažinti kaimyninės šalies gyvenimo tempą, žmones bei kultūrą, Balstogė tam puikiai tinka, nes pagal gyventojų tankumą Balstogė užima antrą vietą Lenkijoje.

Balstogė yra visai netoli Lietuvos, todėl rekomenduojame jums išsiruošti į kelionę ir pateikiame pačias populiariausias Balstogės lankytinas vietas.

Balstogė nustebins ne tik kultūrinių vietų gausa, tačiau ir gamta. Šis miestas įsikūręs ypač miškingame regione, tad jeigu norite leisti laiką ne tik mieste, tačiau ir gamtoje – tai tinkamas pasirinkimas.

 

Balstogės lankytinos vietos

 

Turgaus aikštė

Jeigu norite apsipirkti – tokiu atveju labai tiek vietinių, tiek turistų mėgsta turgaus aikštė yra puikus pasirinkimas. Galima sakyti, kad tai vienas labiausiai Balstogę reprezentuojančių objektų, kurį ir kuria patys žmonės tiek prekiaudami, tiek pirkdami galiausiai, paprasčiausiai, bendraudami vieni su kitais.

Pačioje aikštėje galite pamatyti ir miesto Rotušę, kuri reprezentuoja Balstogę. Šiuo metu Rotušėje yra įkurtas muziejus, tad jeigu norite geriau pažinti šio miesto istoriją, rekomenduojame apsilankyti.

Automobilių nuoma Lenkijoje

Nors Rotušė atrodo įspūdingai, visgi, didžiausią nuostabą kelia tas šurmulys, kurį sukuria patys žmonės. Labiausiai stebina tai, kad turgus aktyvus visais metų laikais, bet kokiu oru.

Balstogės turgus – tai tarsi komunikacijos centras, kuris traukia ir miesto svečius, ir vietinius gyventojus.

Branickio rūmai

Nuostabus architektūrinis šedevras laukia tų, kurie mėgsta meną arba istoriją. Tai viena populiariausių Balstogės lankytinų vietų. Kartais šie rūmai yra pavadinami lenkiškaisiais Versalio rūmais, kadangi tviska prabanga bei elegancija.

Aplink rūmus pamatysite nuostabius sodus, kurie stebina ne tik augalais tačiau ir skulptūromis. Juose nesunkiai rasite vietą kur prisėsti, kadangi suolelių gausa suteikia galimybę piknikui.

Rūmai buvo pastatyti dar XVIII amžiuje. Architektūros stilius puikiai perteikia barokinę eleganciją bei puošnumą. Žinoma, nuostabiai atrodo ne tik rūmų išorė, tačiau ir vidus.

Šiuo metu pastarajame yra įkurtas medicinos universitetas. Visgi, tai nereiškia, kad negalima užsukti pasigrožėti. Prašom!

Balstogė lankytinos vietos

Balstogė

Las Zviežyneco draustinis

Las Zviežyneco draustinis skirtas tiems, kurie labai myli gamtą. XVIII amžiaus viduryje čia gyveno turtuolių Branicikių šeima, kuri draustinyje laikė gyvūnus medžioklei.

Būtent tas noras išsaugoti natūralią aplinką šiuo metu leidžia džiaugtis natūralia gamta ir puikiai funkcionuojančia ekosistema į kurią nesikiša žmogus.

Ieškant paprastumo ir tuo pačiu patenkinant turistų poreikius šiuo metu galima rasti labai daug įvairiausių ekskursijų, kurios skirtos tiek gamtos, tiek Balstogės pažinimui.

Šv. Marijos katedra

Dar viena lankytina vieta mėgstantiems architektūrinius šedevrus. XVII amžiuje pastatyta katedra labiausiai išsiskiria savo architektūra, nes menininkai puikiai suderino baroko bei renesanso stiliaus bruožus. Kadangi XX amžiaus pradžioje katedra buvo tobulinama – taip pat pridėta nemažai ir neogotikinių detalių.

Taigi, šiuo metu galima pamatyti visą miksą stilių, kuris puikiai reprezentuoja besikeičiantį laikotarpį.

Nuostabiai atrodo ne tik išorė, tačiau ir vidus, kuris, pasak daugelio, labiausiai atspindi prabangų dvasininkų gyvenimą. Marmuru puoštas altorius, auksu bei sidabru dekoruotos žvakidės bei kitos detalės.

Tai ne tik turistų, bet ir vestuvininkų pamėgta vieta, kadangi prabanga tviskanti katedra traukia visus.

Rotušė

Kaip jau minėjome anksčiau – apsilankyti verta ir Rotušėje, kadangi tai vienas įdomiausių objektų. Baroko stiliaus Rotušėje šiuo metu įrengtas muziejus, kuris padeda geriau susipažinti tiek su šio miesto, tiek su visos Lenkijos istorija.

Šiuo metu  pastatas yra naudojamas kaip apžvalgos bokštas ir parduotuvių vieta. Apsilankyti gali visi, kurie tik nori.

Jeigu jau lankysitės turgelyje – tokiu atveju nepraeikite ir pro Rotušę.

Viešbučių rezervavimas Balstogėje

Ieškote, kur apsistoti Balstogėje? Peržiūrėkite mūsų geriausius pasiūlymus ir būkite tikri, kad pasirinksite geriausią variantą rezervuodami iš anksto! 🙂 Spauskite Peržiūrėti geriausius pasiūlymus!Booking.com

Balstogė daugeliui palieka labai didelį įspūdį. Atrodo, kad tai nėra Lenkijos dalis, kadangi žavi ir gamta, ir savotiška architektūra.

Dažnai mes pažįstame savo kaimynus iš visai kitos pusės, juolab, nesitikime, kad jie gali mus nustebinti. Tačiau tikrai gali. Svarbiausia išdrįsti apsilankyti!

Video: Balstogės lankytinos vietos

<

Balstogės žemėlapis