Baris ir jo lankytinos vietos

Mėgstantiems saulę, šilumą, skaidrią jūrą, neskubantį gyvenimo tempą, itališką espreso kavą bei tiesiog pigias keliones, be abejo verta pagalvoti ir apie skrydį į Barį. Baris – tai pajūrio miestas pietryčių Italijoje, prie Adrijos jūros, Apulijos regione.

Maždaug dvigubai už Vilnių gyventojų skaičiumi mažesnis Baris yra svarbus miestas pietų Italijos ekonomikai. Jis laikomas antruoju šio regiono ekonomikos centru po Neapolio. Baryje ir didelis ir svarbus uostas, veikia naftos perdirbimo, chemijos, metalurgijos pramonė. Tačiau tarp turistų Baris labiau žinomas dėl vienos vertingiausių virtuvių Italijoje, kurios pagrindą sudaro kviečiai, vynas ir alyvuogių aliejus, patys italai žavisi Bario dialektu, kuris net itališkai dažnai nemokantiems turistams ne toks įdomus.

Bario senamiesčio žemėlapis

Lankytinos vietos Baryje

Be abejo, pažintis su tokiais miestais ir miesteliais dažniausiai prasideda nuo senamiesčio. Pačiam miestui jau gerokai nei tūkstantis metų, tačiau dauguma senamiesčio pastatų išlikę nuo vėlyvesnių Viduramžių periodų. Senamiestis iš tiesų primena daugelį Viduržemio jūros regiono miestų – seni pastatai, prilipę vienas prie kito, grįstos gatvelės, gausu kavinukių ir net apie trisdešimt bažnyčių. Ne veltui miestas vadinamas Šventojo Mikalojaus miestu, katalikybės tradicijų ir architektūros pėdsakų čia tikrai daug. Senamiestis yra ne toks ir mažas, be to, jis pasižymi didžiule gausa gatvelių, kurios netgi statant šį miestą buvo numatytos kaip labirintas miesto puolėjams. Dabar išvaikščioti visas tas gatveles prireikia tikrai nemažai laiko. Laimei, dauguma įdomiausių miesto lankytinų vietų yra senamiestyje arba jo pašonėje.

Baris

Viena žymiausių Bario bažnyčių yra, be jokios abejonės, Švento Mikalojaus bazilika, pastatyta prieš daugiau negu septynis šimtus metų. Čia saugomos ir šio Šventojo relikvijos, jo kapą kasmet aplanko minios piligrimų ir šiaip smalsuolių. Dėl puikios romaninės architektūros ypač specialistų vertinama San Sabino bažnyčia, kuri yra panašaus amžiaus kaip ir anksčiau minėtoji Švento Mikalojaus bazilika.

Prieš beveik devynis šimtus metų Bario centrinėje dalyje, arčiau uosto, pastatyta Castello Svevo pilis dabar yra vienas lankomiausių turistinių objektų šiame mieste. Seniau buvusi ir valdovų rezidencija, ir kalėjimu, šiuo metu pilis priima įvairius menininkus parodoms rengti bei jų lankytojus.

Senamiestyje yra ir San Nicola katedra, stebinanti daugelį šimtmečių skaičiuojančiu savo mediniu altoriumi bei mozaika.

Be abejo, vaikštant po senamiestį ir apžiūrinėjant bažnyčias negalima nepastebėti čia įsikūrusių kavinių, barų ir kepyklėlių gausos. Tai – dar viena svarbi miesto kultūros dalis, viliojanti ir pailsėti nusprendusius turistus.

Automobilių nuoma Baryje

Populiarūs mieste įvairūs turai, kurių metų daugumą įdomiausių objektų jums aprodo gidas ir papasakoja svarbiausius dalykus. Galima leistis į tokias ekskursijas ir pėsčiomis, tačiau galima ir dviračiais, kuomet jūs tiesiog sėdėsite vežimėlyje, o pasportavęs italas mins pedalus ir aprodys jums miestą. Žinoma, mieste veikia ir paprastų dviračių nuomos punktai, tad galima ir patiems pasivažinėti po miestą bei apylinkes.

Gamtos mėgėjams tiesiog būtina aplankyti už trisdešimties kilometrų į pietryčius nuo miesto esantį Castellaną urvą. Didelis, erdvus, stalagmitais ir stalaktitais aplipęs urvas nuostabus dar ir tuo, jog vietomis iš viršaus jį apšviečia saulės šviesa, o tai – ne toks ir dažnas atvejis tarp žinomiausių turistams prieinamų urvų.

Urvas netoli Bario

Jeigu norite maudynių, geriausia paėjėti pakrantę į rytus iki garsiausio miesto paplūdimio – Pomodoro. Jis, nors ir nėra labai didelis, taičiau gausiai lankomas ir vietinių, ir turistų. Nuo senamiesčio iki paplūdimio yra maždaug kilometrai. Tiesa, norintieji pasyvesnių ilgesnių atostogų Baryje dažniausiai pavažiuoja keliasdešimt kilometrų į vieną ar kitą pusę bei ten esančius miestelius ir paplūdimius. Vienas tokių, pietrytinėje pusėje, yra Cala San Giovanni. Jis turi ir tarptautinį švaraus paplūdimio sertifikatą.

 

Viešbučių Baryje ir jo apylinkėse rezervavimasBooking.com