Barselona

Barselona – per 2200 kilometrų nuo Lietuvos nutolęs vienas didžiausių Ispanijos miestų su dideliu uostu, taip pat – Katalonijos regiono sostinė.

Klimatas. Klimatas jūrinis. Temperatūra vasarą siekia 25-31 laipsnius, žiemą 8-17 laipsnių šilumos. Vasaros atostogų sezonas Barselonoje trunka apie pusę metų, nuo gegužės iki spalio. Kritulių iškrenta truputį mažiau nei Vilniuje. Žiemą jūros vandens temperatūra vidutiniškai būna 13 laipsnių, vasarą 25 laipsniai šilumos.

Barselona

Atvykimas. Barselonoje yra du pagrindiniai oro uostai – El Prat, esantis visai netoli miesto, bei Barselonos Žironos (Girona) oro uostas, nutolęs nuo pačios per beveik šimtą kilometrų. Atkreipkite dėmesį prieš skrisdami, kur leisitės, kad netektų sukti galvos kaip iš Žironos ne per brangiai pasiekti Barseloną. Nuo El Prat oro uosto iki Barselonos centro yra apie 14 kilometrų, kuriuos galima įveikti kas pusvalandį važiuojančių traukiniu. Traukinys važiuoja nuo 6h ryto iki 23h vakaro. Miesto centrą taip pat galima pasiekti autobusu arba taksi. Norintiems pasivaikščioti – galima ir pėsčiomis.

Automobilių nuoma Barselonoje

Nakvynė. Barselonoje nakvynė dviviečiame kambaryje ne sezono metu (žiemą) kainuoja nuo maždaug 15-18 eurų už naktį. Jei esate nusiteikę mokėti link 30 eurų už naktį, jau gausite nemažą pasirinkimą, netgi įvairių numerių su viešbučiais. Geriausia viešbutį rezervuotis iš anksto, tai nieko nekainuoja, o nuvažiavus nereiks panikuoti, jei visi iš eilės viešbučiai bus užimti. Sezono metu nakvynės kainos pakyla nuo 20 iki kokių 60 procentų, taip pat tuo metu žymiai didesnis užimtumas, tad rekomenduojama rezervuotis nakvynę iš anksto.

Turbūt populiariausia nemokamo viešbučių rezervavimo sistema Booking.com Barselonoje ir šalia jos siūlo virš 1800 nakvynės vietų. Šioje nuorodoje matysite viešbučių pasiūlymus ir galėsite iš karto rezervuotis nakvynę be jokių išankstinių mokesčių. Turėkite omenyje, kad sutaupyti galite rinkdamiesi triviečius ar keturviečius apartamentus, taip pat apsistoję toliau nuo miesto centro.

Viešbučių Barselonoje rezervavimasBooking.com

Maistas. Perkant maistą prekybos centre galima papietauti už 5 eurus. Kavinėse, restoranuose pietūs nuo 10 eurų. Norint sutaupyti, atkreipkite dėmesį kad jūsų viešbutyje ar apartamentuose būtų virtuvėlė, tuomet galėsite gamintis maistą patys ir gerokai sutaupyti.

Ką veikti – lankytinos vietos. Barselonai jau daugiau nei du tūkstančiai metų, tai senas, istorinis miestas, kupinas įvairių laikų architektūros palikimo. Tad pažintis su šiuo miestu dažniausiai prasideda nuo ilgų pasivaikščiojimų po senamiestį ir jo prieigas.

Barselona

Barselonoje verta pamatyti Sagrada familia bažnyčią, Guell parką, Olimpinį miestelį, Montjuic fontaną, Santa Maria del Mar gotikinė bažnyčią, Karališkuosius rūmus. Dauguma įdomiausiu architektūrinių objektų sutelkta miesto centrinėje dalyje, tad sėkmingai miestą pažinti galima pasivaikščiojimais. Norint per trumpą laiką pamatyti kuo daugiau turistinių objektų, verta susimokėti už ekskursiją atviru autobusu. Poros valandų kelionės su gidu metu pamatysite populiariausias lankytinas vietas šiame mieste ir dar išgirsite jų istoriją bei kitas įdomybes.

Lauktuvių galima parvežti ispaniškų dešrų, ožkos sūrio, ispaniško vyno (jei skrendant naudojamas ne tik rankinis bagažas).

Kita. Pagal statistiką Ispanijos ir Barselonos vairuotojai yra vieni blogiausių pasaulyje, todėl norint saugiai keliauti, geriau eiti pėsčiomis ar naudotis viešuoju transportu, geriausia rinktis metro.

Barselona

Barselona garsėja ir savo kišenvagiais, profesionaliai besidarbuojančiais ne tik viešajame transporte, masinio susibūrimo vietose, bet ir paplūdimiuose bei jų prieigose. Paprastas atidumas ir šiokios tokios atsargumo priemonės gali išgelbėti jūsų atostogas nuo nemalonumų po vagystės, būkite saugūs.

 

Barselonos žemėlapis