Belfastas ir jo lankytinos vietos

Belfastas – didžiausias Šiaurės Airijos miestas ir tuo pačiu svarbus regiono uostas. Puikiai vieta kelių dienų kelionei, kurios metu galima gana gerai susipažinti su šia Airijos dalimi. Tai senas, gana gilius viduramžius menantis Jungtinės Karalystės miestas, praeitą šimtmetį pagarsėjęs kaip svarbi laivų statyklą. Tikrai ne veltui – Belfaste buvo sukonstruotas ir garsusis Titanikas.

Belfasto žemėlapis

Belfasto lankytinos vietos

Jau paminėta Belfasto pilis – turbūt didžiausias traukos centras šiame mieste. Ji yra šiauriniame miesto pakraštyje, ant kalvos, vadinamos Cave Hill vardu. Kaip jau turbūt ir supratote, atvykus čia ne tik pamatysite įspūdingą pilį ir sutvarkytą jos kiemą bei aplinką, ir miesto panoramą.

Pirmasis pilies variantas žinomas maždaug nuo XII amžiaus, tačiau dabartinis variantas pastatytas prieš du šimtus metus, o pastaroji ženkli renovacija baigėsi vos prieš tris dešimtmečius. Dabar pilyje vyksta ekskursijos, yra restoranas ir suvenyrų parduotuvė, o turtingi airiai čia netgi švenčia savo vestuves.

Belfasto pilis

Keliaujant su vaikais, neabejotinai verta užsukti ir į Belfasto zoologijos sodą. Na, o jei jau mėgstate gamtą, tikrai nepraleisite ir šiame mieste esančio botanikos sodo. Tai puiki vieta pasivaikščiojimams, o jei pavyks atvykti reikiamu metu, galbūt pateksite ir į koncertą, kurie šioje grožio oazėje – jokia retenybė.

Belfastas patogus tuo, jog nėra didelis miestas, o dauguma įdomių miesto statinių yra centrinėje jo dalyje. Tad tikrai verta pėsčiomis pasižvalgyti po šį miestą, juolab, kad jaukiose gatvelėse netrūksta ir įvairių kavinių bei barų, kur galima pailsėti. Nemažai erdvės pasivaikščiojimams yra ir abipus upės.

Vaikštant po miesto senamiestį neišvengiamai užsuksite į pagrindinę miesto aikštę – Donegall, kurioje yra ir miesto rotušė bei dabartinės miesto valdžios pastatai. Visa netoli ir garsieji Belfasto operos rūmai. Jei ir neplanuosite aplankyti kokio nors koncerto, bet pasižvalgyti į pastato architektūra tikrai verta.

Belfasto centre yra ir Šv. Onos katedra, įspūdingo ir dydžio, ir formų architektūros paminklas, priskiriamas romantizmo stiliui. Na o dar kiek paėjus ir tiltu kirtus upę, galima specialiame muziejuje susipažinti su garsiojo Titaniko istorija.

Automobilių nuoma Belfaste

Meno, o ypač šiuolaikinio meno mėgėjams verta užsukti į  Golden Thread vardą turinčią galeriją. Vienas jos tikslų – šiuolaikinių menininkų populiarinimas ir visuomenės supažindinimas su jos darbais. Galbūt klasikos mėgėjams ir ne visi čia eksponuojami meno kūriniai ir patiks, tačiau bent nustebinti turėtų kiekvieną.

Belfasto botanikos sodai

Norintiems pasisemti kiek labiau laiko patikrintos kultūros, verta užsukti į Ulsterio muziejų, kuris vėlgi yra visai netoli miesto centro, kiek piečiau. Čia galima susipažinti ir su dinozaurų laikais, ir su Egipto civilizacijos klestėjimo metais, galima gerokai labiau suprasti ir Šiaurės Airiją bei jos gyventojus, pažinus vietinę istoriją. Muziejuje, be kita ko, yra ir meno sritis.

Kiek toliau nuo miesto centro yra ir Ulsterio liaudies ir transporto muziejus, kuris jau gana stipriai specializuojasi į šio regiono istorijos ir kasdienybės pristatymą.

Išvystytas dviračių takų tinklas leidžia puikiai po miestą pasižvalgyti ir išsinuomojus dviratį. Na o žaidžiantiems golfą, ar bent norintiems išmėginti savo jėgas, Belfasto apylinkėse netrūkstą įvairiausių golfo aikštynų.

Viešbučių Belfaste rezervavimasBooking.com