Bergamas – lankytinos vietos

Šiandien papasakosime ką galite nuveikti šiaurės Italijos mieste – Bergame. Miestas padalintas į dvi dalis: senąjį aukštutinį miestą ir naująjį žemutinį miestą. Tarp turistų populiaresnis, žinoma, yra senamiestis. Jame yra daug viduramžiais statytų pastatų, tad pats miestas verčia nusikelti kelis šimtus metų į praeitį.

Piazza Vecchia. Tai aikštė aukštutiniame Bergame, kartais vadinama miesto simboliu. Garsi dėl aplnk esančių statinių architektūros. Šalia jos stovi Torre del Comune – 12a. laikrodžio bokštas, į kurį vertėtų pakilti, norint pasigrožėti Bergamo panorama, 18 amžiuje statyta Civica Biblioteca, dabar tiesiog priimanti turistus, bei Palazzo della Ragione – 12a. teismo rūmai, šiais laikais taip pat skirti tik turistams.

Bergamas

Santa Maria Maggiore bažnyčia. Statyta 12-15 amžiais. Pastatyta kaip romaninio stiliaus bažnyčia, vėliau įgavo barokinių bruožų. Viduje pamatysite nuostabiais paveikslais gausiai išpaišytas sienas bei lubas. Jei lankysitės šioje bažnyčioje, aplankykite ir netoliese esančią Cappella Colleoni bažnytėlę, taip pat vertą dėmesio.

Rocca tvirtovė. Pradėta statyti 14 amžiuje. Pilis pastatyta ant kalno, todėl nuo jos atsiveria puikūs vaizdai į tris puses. Siūloma aplankyti aplink pilį esantį parką iš kurio taip pat galima pasigrožėti Bergamo vaizdais. Pilies viduje yra aukštutinio Bergamo istorijos muziejus. Jame apsilankyti galima maždaug nuo 9:30 iki 17:00 (darbo laikas šiek tiek svyruoja skirtingais mėnesiais, bei savaitės dienomis). Įėjimo kaina – 3 eurai.

Automobilių nuoma Bergame

Cittadella. Tai dar vienas Bergamo miesto įtvirtinimas. Jame yra du muziejai: Archeologijos ir Gamtos mokslo. Archeologijos muziejus suskirstytas į atskirus skyrius pagal istorinius laikotarpius. Priešistorės skyriuje pamatysite bronzines vazas, kapaviečių radinius, kitus dirbinius iš akmens ar geležies amžių. Taip pat yra ką veikti ir Viduramžių skyriuje. Čia pamatysite damasko plieno kardus, skydus, auksinius kryželius. Gamtos istorijos muziejuje taip pat rasite teminius skyrius. Pavyzdžiui, viename iš kambarių yra didžiulis mamutas, o jau kitame rasite didžiulę kolekciją vabzdžių, varliagyvių, voragyvių.

Accademia Carrara galerija. Joje surinkti svarbūs Italijos istorijoje paveikslai iš viduramžių, Renesanso bei Baroko epochų. Be paveikslų, muziejuje rasite skulptūrų, porcelianinių dirbinių, senovinių medinių baldų. Įėjimas į galeriją – 5 eurai.

Bergamas

Orto botanico Lorenzo Rota botanikos sodas. Nors nėra didelis, bet jame yra daugiau kaip 1200 augalų rūšių ir porūšių. Sodas saugomas nuo taršos, tad į jį galima patekti tik pėsčiomis, bet tai astsipirks, pamačius nuostabius tiek pačio sodo vaizdus, tiek nuo jo atsiveriančios panoramos vaizdus. Botaniko sodas veikia nuo kovo iki spalio mėnesio, kiekvieną dieną.

Į Bergamo miestą dažniausiai vykstama susipažinti su Italijos istorija ir pamatyti vidruamžių miestą. Tačiau jei tai jūsų netraukia, teks nusileisti į žemutinį Bergamą. Nors jis nėra toks populiarus tarp turistų, bet jame taip pat yra ką veikti.

Viešbučių Italijoje rezervavimasBooking.com

Bergamo žemėlapis