Bergamas

Bergamas – nedidelis Italijos miestas, įsikūręs šalia Alpių. Nuo Lietuvos nutolęs apie 1500 kilometrų.

Klimatas. Žemyninis klimatas. Vasarą temperatūra siekia 30 ir daugiau laipsnių šilumos. Žiemą nuo kelių laipsnių šalčio iki 6-7 laipsnių šilumos. Vasaros sezonas trunka apie pusę metų. Metinis kritulių kiekis didesnis nei Vilniuje, lietingiausias ruduo.

Bergamas

Atvykimas.  Miestas yra vos už šešių kilometrų nuo oro uosto, todėl jį galima pasiekti net pėsčiomis. Autobusu į Bergamą galima nuvykti už 2 eurus, jis važiuoja maždaug nuo šešių ryto iki dvyliktos valandos vakaro. Jei norite važiuoti į Milaną, galite keliauti tiek autobusu, tiek traukiniu. Autobusas važiuoja kas pusvalandį, bilieto kaina apie 10 eurų. Be abejo, galite naudotis taksi paslaugomis ar nuomotis automobilį.

Nakvynė. Italijoje gyventi nėra pigu, nakvynės kaina hosteliuose prasideda nuo 20 eurų. Ko gero pigiausi hosteliai yra Youth Hostel del Porto ir Nuovo Ostello di Bergamo.

Turbūt populiariausia nemokamo viešbučių rezervavimo sistema Booking.com Bergame ir šalia jo siūlo virš 150 nakvynės vietų. Šioje nuorodoje matysite viešbučių pasiūlymus ir galėsite iš karto rezervuotis nakvynę be jokių išankstinių mokesčių. Turėkite omenyje, kad sutaupyti galite rinkdamiesi triviečius ar keturviečius apartamentus, taip pat apsistoję toliau nuo miesto centro.

Viešbučių Bergame rezervavimasBooking.com

Maistas. Kainos panašios kaip ir visoje Italijoje, restoranuose pietūs kainuoja nuo 13 eurų, jei norite sutaupyti, rinkitės kavines ar užkandines.

Bergamas

Ką veikti – lankytinos vietos. Bergamo miestas, galima sakyti, padalintas į dvi dalis: Senajį aukštutinį miestą Alta Città ir naujesnįjį žemutinį miestą Bassa città. Žinoma, įdomesnis ir labiau istoriškas yra senamiestis. Čia galima aplankyti Basilica di Santa Maria Maggiore kartu su Colleoni koplytėle, Campanone – 12 amžiaus bokštas (įėjimas mokamas), Donizetti muziejų, skirtą kompozitoriui Gaetano Donizetti, La Rocca – gražų akmeninį statinį su bokštu iš kurio atsiveria puikus vaizdas. Daugiau lankytinų vietų rasti nebus sunku, nes senamiestis nėra didelis. Beje, kai kur apsilankymas gali kainuoti nedidelį mokestį.

Automobilių nuoma Bergame

Atkeliavę į Bergamo, nepamirškite galimybės pasidairyti ir po jo apylinkes – Italijos Alpes, kalnų kaimelius arba Iseo ežerą. Visuomet verta užsukti ir į Milaną – itališką kultūros sostinę.

Bergamo žemėlapis