Bergenas

Bergenas – miestas Norvegijos pietvakariuose, mėgstamas turistų iš Lietuvos ir kitų Europos šalių. Tai antras pagal dydį šalies miestas, 11 amžiuje įkurtas vakarinėje Norvegijos pakrantėje. Gyventojų Bergene yra daugiau kaip 250 000. Mieste gerai išvystyta pramonė, bet nepaisant to, išlaikytos ir senosios Bergeno vietos su senais pastatais ir paminklais. Turizmas čia – populiarus ir yra svarbus Bergeno ekonomikos šaltinis.

Klimatas. Jūrinis klimatas. Vasarą temperatūra būna 12-20 laipsnių šilumos. Žiemą temperatūra svyruoja apie 0 laipsnių. Kritulių iškrenta apie 3 – 4 kartus daugiau nei Vilniuje, daugiausia rudenį. Mažiausiai kritulių iškrenta balandžio – birželio mėnesiais. Tuo metu temperatūra čia svyruoja nuo 10 iki 16 laipsnių. Tad jei nemėgstate lietaus, pavasario pabaiga, vasaros pradžia – palankus metas apsilankyti Bergene.

Atvykimas. Į Bergeną skraido Wizzair lėktuvai iš Vilniaus. Už 20 kilometrų nuo oro uosto esantį miestą patogiausia pasiekti oro uosto autobusu, kuris suderintas su lėktuvo nusileidimo laiku. Bilieto kaina virš 10 eurų . Taip pat galima važiuoti taksi.

Bergenas

Nakvynė. Nakvynė Bergene brangi. Hostelių kainos prasideda nuo 25 eurų. Turbūt populiariausia nemokamo viešbučių rezervavimo sistema Booking.com Bergene ir šalia jo siūlo beveik 50 nakvynės vietų. Šioje nuorodoje matysite viešbučių pasiūlymus ir galėsite iš karto rezervuotis nakvynę be jokių išankstinių mokesčių. Turėkite omenyje, kad sutaupyti galite rinkdamiesi triviečius ar keturviečius apartamentus, taip pat apsistoję toliau nuo miesto centro.

Viešbučių Bergene rezervavimasBooking.com

Maistas. Pietūs restoranuose kainuoja nuo 12 eurų. Šiaip maistas (kaip ir visa kita) Norvegijoje yra brangesnis nei Lietuvoje. Be to, pasirinkimas čia mažesnis. Prisiminkite, jog čia gali būti kai kurių jūsų mėgstamų maisto produktų, pavyzdžiui, paprasčiausių varškės sūrelių, tad jei negalite be jų gyventi, teks pasiimti iš jų. Verta žinoti, jog keliaujant tik su rankiniu bagažu, sūrelis gali būti priskiriamas skysčiams.

Automobilių nuoma Bergene

Ką veikti – lankytinos vietos. Brygenas – Bergeno senamiestis, įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Brygeno muziejus, kuriame pamatysite viduramžių gyvenimo rekonstrukciją (įėjimas apie 30 lt). Bergenhus – viduramžių tvirtovė. Bergeno akvariumas – vienas geriausių pasaulyje, jame pamatysite įvairius jūros gyvūnus ir jų pasirodymus (įėjimo kaina – apie 66 litai). Torget – žymus žuvies turgus, kuriame galėsite rasti lauktuvių namiškiams. Apie Bergene esančius muziejus galite pasiskaityti.

Bergenas

Jei ieškote aktyvesnių pramogų, Bergene rasite ką veikti. Pavyzdžiui, siūloma pasiskraidyti parasparniu tiesiai virš Bergeno miesto centro. Taip pat galima pasivaikščioti po kalnus, tiek su organizuota grupe tiek savarankiškai. Siūloma ir žvejyba jūroje ir fiorduose. Jei norit pasiplaukioti, bet žvejyba ne jūsų pomėgis, galima patraukti į kruizą po Norvegijos fiordus. Tokie pasiplaukiojimai galimi keliais skirtingais laivais, dauguma kruizų prasideda Bergeno žuvies turguje.

Beje, siūloma daug ekskursijų už Bergeno ribų. Išvykti iš Bergeno patogu traukiniu. Siūlomos ekskursijos dviračiais, plaukiojimas kalnų upėse, ekskursijos po kalnus. Daug ekskursijų suderinta taip, jog galima patogiai grįžti į miestą traukiniu.

Jei turite noro pamatyti kuo daugiau Bergeno lankytinų vietų, siūlomas itin patogus Bergeno autobuso turas. Nusipirkus 24 valandas galiojantį bilietą, galima sėsti į raudoną Bergeno autobusiuką ir keliauti po miestą. Jis patogus tuo, jog galima bet kada išlipti ir įlipti. Pačiame autobusiuke yra gido įrašai net 8 kalbomis.

Transportas Bergene. Jei turite noro pamatyti kuo daugiau Bergeno lankytinų vietų, siūlomas itin patogus Bergeno autobuso turas. Nusipirkus 24 valandas galiojantį bilietą, galima sėsti į raudoną Bergeno autobusiuką ir keliauti po miestą. Jis patogus tuo, jog galima bet kada išlipti ir įlipti. Pačiame autobusiuke yra gido įrašai net 8 kalbomis.

Bergenas

Įdomu tai, jog Bergenas yra vienas mažiausių miestų Europoje, kuriame važinėja ir troleibusai, ir tramvajai. Taip pat čia važinėja ir autobusai. Autobuso bilieto kaina – apie 30 kronų, jei perkate parduotuvėje ar telefonu (naudojantis specialia programėle). Perkant bilietą autobuse, jis kainuos 10 kronų daugiau. Taip pat galima įsigyti paros, 15, 30, 90 dienų bilietus. Turėkite omeny, jog keliaujant po miesto centrą, autobusas nebūtinas, nes Bergeno centras yra gana kompaktiškas ir paprasčiausiai po jį keliauti tiesiog pėsčiomis.

Verta žinoti. Norvegijos valiuta – krona (apie 13 euro centų). Bergene gerai išvystytas bankomatų tinklas, o dauguma parduotuvių priima kredito ir debeto korteles, tad kišenėje turėti daug grynųjų pinigų nebūtina.

Bergeno žemėlapis