Berlynas – lankytinos vietos

Ar planuojate užsukti į Berlyną turo po Europą metu? O galbūt šis miestas jus patraukė pigiais autobuso bilietais? Gal norite pamatyti vieną turtingiausių rūšių zoologijos sodų pasaulyje? O gal gundo iš arčiau susipažinti su dviguba – rytų ir vakarų – miesto istorija? Kad ir kokia lankymosi priežastis, jums pravers nepamiršti populiariausių ir įdomiausių Berlyno lankytinų vietų.

Berlyno katedra. Neobaroko architektūros kūrinys. Turbūt drąsiai Vokietiją galima vadinti Baroko flagmane, tad čia puiki vieta pasigrožėti jo architektūros paminklu, o jei dar ausinukuose skambės Bacho ar Hendelio muzika – greitai persikelsit šimtmečius į praeitį. Katedroje yra ir tai, apie ką Bachas galėjo tik pasvajoti – 1905 metais pagaminti vargonai iš 7269 vamzdelių ir 113 registrų.

Berlynas

Lustgarten. Sodas šalia Berlyno katedros. Puiki atokvėpio vieta belankant miesto lankytinus objektus ar pailsint kojas išvaikščiojus šalia esančius muziejus.

Automobilių nuoma Berlyne

Muziejų sala. Prakalbus apie Vokietijos upes, visi skuba minėti Reiną. O ar žinoti, kas teka per Berlyną? Ogi upė Šprė. Ji suformavo ir nemažą salą, kurios dalis buvo paskirta menui ir istorijai. Čia ne tik pastatyta Berlyno katedra, apsodinta erdvė pavadinta Lustgarten (malonumų sodas), bet yra ir keli įdomus muziejai, į kuriuos verta užsukti mėgstantiems svetimuose miestuose ne tik apžiūrinėti pastatų sienas iš išorės. Pergamo ir Senajame muziejuose susipažinsite su Antika, Bode muziejuje sukaupta didžiulė iki XIX amžiaus dailės kūrinių kolekcija, dailės mėgėjų laukia ir Senoji Nacionalinė galerija.

Reichstagas – Vokietijos parlamentas. Tiek ir pasigrožėti architektūra, jos masteliais, tiek ir pabandyti įsivaizduoti, kaip tokios didelės valstybės sprendimai priimami štai už šių sienų. Ne spręsti tautų likimo, bet pasidairyti po Berlyną iš Reichstago galite ir jūs – pastato kupole įrengta apžvalgos aikštelė. Tiesa, dažniausiai apgulta turistų.

Brandenburgo vartai.Daugiau nei tris šimtmečius stūgsančios galingos kolonos, išpuoštos antikos motyvais pagamintais bareljefais. Viršuje esanti skulptūra – keturių arklių traukiamas kovos vežimas – Napoleono laikais buvo pavogtas ir nugabentas į Prancūzija, ir tik po kurio laiko gražintas savininkams. Patiko Napoleonui, neturėtų palikti abejingų ir jūsų.

Garsioji Berlyno siena, skyrusi du skirtingus pasaulius, ir tik prieš kiek daugiau nei dvidešimtmetį griuvusi ir vėl sujungusi vokiečių tautą. Šiuo metu sieną puošia įvairaus plauko grafičio ir kitų menininkų piešiniai, vaizduojantys tiek ir istorines, politines scenas, tiek ir šiaip „apie gyvenimą ir nieką“.

Aleksandro aikštė. Na kaipgi be jos ir be jos centre esančio televizijos bokšto su kavinuke viršuje (ne pačiam). Puiki vieta kokį vakarą pasinerti į turistų ir vietinių šurmulį, pasėdėti ir pamąstyti apie čia išlieto betono kiekį… Aplinkui kavinukės, užkandinės, gatvės artistai, gera vieta atsipūsti nestabdant pažinties su Vokietijos sostine.

Berlynas

Memorialas nužudytiems Europos žydams Berlyne. Liūdnos istorijos skleidėjas tapo visai smagia vieta vaikų slėpynėms bei gaudynėms. Beveik dvidešimties tūkstančių kvadratinių metrų plote pastatyta beveik 3000 įvairaus dydžio akmeninių stačiakampių luitų. Vieni jų vos siekia kelius, kiti turėtų paslėpti ir tikrą Lietuvos aukštaūgį. Visai neįmantrių luitų labai įmantrus parkas, verta aplankyti, tuo labiau, kad jis netoli ir daugelio kitų Berlyno lankytinų vietų.

Tiergarten. “Tier” reiškia gyvūną, “garten” – sodą. Didžiulis parkas Berlyno centre, su tvenkiniais, paukščiais, laisvai lakstančiom lapėm bei aktyviais, ratus sukančiais miestiečiais. Tiergarten kadaise buvo skirtas karalių medžioklei, vėliau naudotas kaip zoologijos sodas, ir dabar skaitosi kaip Berlyno zoologijos sodo dalis. Puiki vieta atsigauti nuo miesto šurmulio.

Šarlotenburgo rūmai. Didžiausi rūmai Berlyne, buvusi Kurfiursto Frydricho III žmonos karališkoji rezidencija. Rūmuose ne tik galima apžiūrėti karališkuosius apartamentus (pamatyti, kad ir prieš 700 metų žmonės gyveno ne ką blogiau), bet ir aplankyti juose įsikūrusius du muziejus – priešistorės ir senovės istorijos. Atsipūtimui nuo visame mieste išsibarsčiusių pasaulinių karų paminklų.

Potsdamo aikštė – jau šių laikų mėgėjų vieta, su naujais stikliniais biurų pastatais, prekybos centrais (KDW ir kiti), viešbučiais.

Nepamirškite ir Berlyno zoologijos sodo – argi dažnai matote žirafas? O be galo retas trumpakakles žirafas? O kitas čia esančias pusantro tūkstančio gyvūnų rūšių iš viso pasaulio? Ne? Tuomet užsukit patys ir atsiveskit vaikus. Didelė teritorija, erdvės gyvūnams, kuriuos nuo lankytojų dažnai skiria tik vandens griovys, akvariumas ne tik su egzotiškomis žuvimis, bet ir bestuburiais, ropliais. Pasivaikščiojimas po zoologijos sodas ne tik plečia jūsų akiratį, bet ir leidžia pailsėti nuo betoninio miesto šurmulio.

Viešbučių Berlyne rezervavimasBooking.com

Berlyno žemėlapis

Reklama: pigiausias draudimas