Bernas – lankytinos vietos

Jei jūsų akys senokai išsiilgusios natūralių, visiškai žmogaus rankos nepakeistų bei savo unikalumą išsaugojusių gamtos vaizdų, jei žavitės renesansu laikus menančiais meno šedevrais, mėgstate keliauti pėsčiomis, svajojate apie tikrai turiningą išvykos laiką- neabejotinai turėtumėte apsilankyti Šveicarijos sostinėje- Berne. Čia, tikrąja ta žodžio prasme, “karaliauja“ meškos, šimtmečius skaičiuojantys fontanai, nuostabi architektūros popuri, stebinanti tvarka ir švara, gausybė vietinės kultūros pažinimui pritaikytų vietų, draugiška atmosfera ir dar daug kitų malonių staigmenų, kuriomis ši šalis dosniai pamalonina kiekvieną atvykusį turistą. Visu gražumu Bernas aišku, atsiskleidžia  vasaros sezono metu, tačiau ir žiemą galima išvysti išskirtinių peizažų, primenančių dailiausius kalėdinius atvirukus. Tad metas susipažinti su lankomiausiomis sostinės vietomis.

Bernas - senas miestas

Bernas – senas miestas

Ko gero, niekas negalėtų ginčytis, kad planuojantis maršrutą, pirmu numeriu vertėtų pasižymėti būtent Berno senamiestį, kurio autentiškumas įvertintas, net ir Unesco organizacijos.  Tai puikus pavyzdys, kaip laikas, dažnai vadinamas visagaliu, nepajėgia pakeisti to , kas tikra ir originalu, mat bendras išplanavimas, architektūra, dekoracijos savo pirminių formų nekeičia jau nuo 15 amžiaus. Vaikštinėdami akmeninėmis gatvelėmis, pastebėsite vyraujantį gotikos braižą, atsispindintį didesnėje dalyje visų vietos statinių. Be visa ko apstulbinti turėtų ir vienas už kitą įspūdingesnių fontanų gausa, kuriuos sutiktumėte bet kuriame Berno taške( be šio atributo miestas tiesiog neįsivaizduojamas). Kiekvienas iš jų atskirai  dedikuotas labiausiai šaliai nusipelniusiems žmonėms.

Automobilių nuoma Berne

Dar geriau pažinti sostinės ir visos valstybės ypatumus galėsite apsilankę kuriame nors iš daugybės muziejų ar meno galerijų. Žymiausi- Alpių, dailės bei istorijos muziejai. Būtinai neaplenkite ir žaviosios katedros, iškilusios dar penkioliktame amžiuje. Gotikinis dizainas, įėjimą puošiantis tapybos šedevras vaizduojantis paskutiniojo teismo dieną, tiesiog negali palikti abejingų.

Namai Berne

Kai kurie namai Berne – tiesiog prie pat vandens

Kitas įstabus senamiesčio perliukas

Parlamento rūmai. Ganėtinai nemažas pastatas , dar daugiau didingumo įgauna dėl ypatingo kupolo puikiai matomo ir gerokai nutolus nuo pačių rūmų. Jei pasiseks pakliūti į vidų, turėsite nuostabią progą sužinoti įdomiausius faktus iš šio statinio atsiradimo istorijos.

 

Kiek tolėliau, jus pasitiks beveik tūkstantmečio senumo Laikrodžio bokštas. Tai išties neeilinis objektas, pro kurį tiesiog nevalia praeiti. Kadaise šis laikrodis žymėjo miesto vartus, o šiandien varpo gaudesys “pažadina“ ir ypatinga auksinę figūrą, kuria galėsite stebėti iš lauko pusės.

Tiek naktį tiek ir diena, išskirtinėmis Berno panoramomis pasimėgausite pasiekę per Arės upę nutiestą tiltą nuo kurio ryškiausi visos teritorijos taškai kaip ant delno. Trumpam atokvėpiui puikiai tiks vietos kavinukės, o lauktuvių paieškoms spalvingiausios parduotuvėlės siūlančios įsigyti šalį reprezentuojančios atributikos.

Jei jau paminėjome atributus, neaptartas negali likti ir garsusis meškų parkas. Šiuolaikiškai suprojektuotose erdvėse dienas leidžia keturių meškučių šeima, kurios pasižiūrėti atvyksta smalsuoliai iš pačių įvairiausių pasaulio valstybių. Kitas būdas stebėti šiuos gyvūnus – popietę praleisti jaukioje kavinėje, iš kur tai daryti itin patogu, o ir kiti supantys vaizdai neatsilieka savo patrauklumu.

Dar vienas sostinės taškas glaudžiai susijęs su meškomis – Lokio aikštė. Nors tikrųjų lokių čia ir neaptiksite, bet įprastą šveicarų kasdienybę pažinti tikrai spėsite, nes tai vietinių itin mėgstama vieta laisvalaikio praleidimui pilna maitinimo įstaigų ir parduotuvių.

Jei jau esate Berne, tikra nuodėmė būtų nepadegustuoti šalies pasididžiavimu laikomo emetalio sūrio. Šviežiai pagamintas produktas kiek primins riešutų skonį, o ypač masyvios skylės nukels į vaikystės pasakų iliustracijose matytus tipinius sūrio paveikslėlius. Kartu apžiūrėsite ir gyvąją gamtą, bekraštes ganyklas, savitus, bet labai svetingus miestelius, kaimus.

Akmeninės Berno gatvelės

Akmeninės Berno gatvelės

Kelionę į Berną pasirinkę lapkritį, turėtumėte pabuvoti ir tradiciniame svogūnų turguje. Šis analogų neturintis renginys suvienija bene visus aplinkinius ūkininkus, užsiimančius svogūnų ar česnakų auginimu, Lankytojus labiausiai pritraukia rengiamos derliaus mugės, o jei spustelėjęs šaltukas šiek tiek kanda nosį, sušilti padės čia pat tiekiamas karštas vynas.

Išties magiškas akimirkas patirsite Berno botaniko sode. Akinanti žaluma, rečiausios gėlės, krūmai, o kur dar Palmių namas su ypač maloniais nokstančių bananų, ananasų ar kitų egzotinių vaisių aromatais. Jausmas, tarsi vaikščiojant pasakoje, ar filmo kadre visiškai priešingame triukšmingų miestų idilei.

Viešbučių Berne rezervavimasBooking.com

Margaspalviai gėlynai, aplink plazdantys drugeliai, skaidrus vandens šaltinis ir žinoma šimtai rožių veislių, nuo kurių net sukasi galva. Saulėtą vėlyvo pavasario dieną laikas čia sustoja, rodos kažkas pamojo burtų lazdele, vos vienu mostu sukūrė rojų žemėje, iš kurio taip nesinori ištrūkti. Jokių rūpesčių, skubėjimo, įtampos. Norite įsitikinti savo akimis? Atvykite į Berną ir pamilsite šį miestą visam gyvenimui.

Video: įdomiausios Vietos Berne

Berno žemėlapis