Bilundas ir jo lankytinos vietos

Iš pažiūros nelabai kuo be Legolendo įdomus centrinės Danijos miestas Bilundas vis tik po truputi atrandamas ir daugiau ieškančių turistų. Nors šis miestas ir mažai girdėtas, vis tik yra kur pasižvalgyti ir jame bei jo apylinkėse. Ir ne vien tik dėl garsiojo Legolendo, kuris būtent šiame mieste ir yra įsikūręs.

Legolendas

Be abejo, būtent Legolendas ir yra pagrindinis traukos objektas šiame mieste. Ir ne tik miesto, bet ir visos Danijos mastu. Šio parko statybose ir puošyboje panaudota apie 60 milijonų Lego kaladėlių, iš jų sukonstruotas sumažintas miesto modelis, įvairūs žymus viso pasaulio statiniai. Taip parke yra kelio dešimtys ir įvairių atrakcionų, ir teminių užkampių, kur galima dalyvauti pavyzdžiui piratų tematikos renginiuose. Be jokios abejonės, Legolendas yra kiekvieno vaiko svajonė. Na o tėvai gali užsukti pailsėti į vieną iš keliolikos restoranų bei kavinių. Prieš išvykstant daugeliui tenka pasisvečiuoti ir parko parduotuvėse, kur vaikai būna linkę išsirinkti naujų konstruktorių į savo kolekciją.

Viešbučių Bilunde rezervavimasBooking.com

Legolendas yra labai patogus turistams – jis yra visai netoli oro uosto, tad net ir su mažais vaikais galima drąsiai leistis į kelionę pėsčiomis nuo savo lėktuvo iki pat nuotykių parko durų. Tiesa, įėjimas į parką kainuoja ne taip ir mažai – priklausomai nuo sezono, savaitės dienos, grupės ar šeimos dydžio ir įvairių kitų sąlygų, bilieto kaina svyruoja apie 40 eurų. Danijos kronomis, žinoma.

Visai šalia Legolendo galima ir apsigyventi. Apsigyventi visai įdomiai – teminiame Legolendo atostogų kaime. Čia gausu vaikų žaidimų aikštelių, įdomių kambarių ar net indėniškų palapinių, kuriose praleisto atostogos ilgam įstrigs vaiko atmintyje.

Nors pats Bilundo miestas ir nedidelis, verta pasisukioti ir po jį. Bevaikštant po miesto centro neišvengiamai užklysite į skulptūrų parką, kuriame septyniolika įvairių skulptūrų jaukiai stūkso gamtos apsuptyje. Išties žaviai rami vieta poilsiui nuo atrakcionų parko dūzgesio.

Automobilių nuoma Bilunde

Jei jau atvykote į šį miestą ne vienai dienai, be jokios abejonės reikia nukeliauti ir į zoologijos sodą, esantį už nepilno pusvalandžio kelio automobiliu ar autobusu nuo miesto. Kryptis – šiaurės rytai. Givskudo zoologijos sodas siūlo į safarį panašią programą, ne tik apžiūrint atskirus narvuose gyvenančius gyvūnus, bet ir bandant įsilieti į jų gyvenamąją aplinką.

zoologijos sodas

Na o į vakarus nuo Bilundo, pravažiavus Grinsted miestelį, verta pasižvalgyti po Karensmindo muziejų, nukeliantį į paprastą paprastų žmonių gyvenimą Danijoje prieš maždaug 200 – 300 metų. Buitis, ūkio rakandai ir darbai – puiki vieta atsikvėpti nuo modernaus ir pramogomis dvelkiančio Legolendo. Čia yra ir ūkio gyvūnų, ir galimybė patiems išbandyti senųjų amatų, pavyzdžiui kalvystės.