Birmingemas

Birmingemas – antras pagal dydį Didžiosios Britanijos miestas, esantis už 1700 kilometrų nuo Lietuvos. Didelis, daug į priemiesčius besiplėtęs miestas, vienas iš Didžiosios Britanijos ekonomikos centrų.

Klimatas. Klimatas žemyninis. Temperatūra vasarą 10-20 laipsnių, žiemą 0-10 laipsnių šilumos. Kritulių iškrenta maždaug tiek pat kiek ir Vilniuje, jų kiekis pasiskirstęs tolygiai per metus. Žiemą neretai pasninga.

Atvykimas. Į Bimingemą vykdomi tiesioginiai skrydžiai iš Lietuvos, taip pat galima atvykti ir automobiliu ar autobusu. Nuo oro uosto iki miesto dar lieka 13 kilometrų. Į miestą maždaug kas 10 minučių važiuoja traukinys. Autobusu (900 arba 966 maršrutai) kelionė trunka ilgiau, bet kainuoja pigiau. Nuo oro uostą centrą galima pasiekti ir pėsčiomis, pakeliui praeinant ir vieną kitą parkelį.

Birmingemas

Nakvynė. Nakvynė pigiausiuose Birmingemo hosteliuose kainuoja nuo 9 – 10 svarų, viešbučiai gerokai brangesni. Atvykus trumpam, galima nakčiai apsistoti ir oro uoste. Pasirinkimas kur nakvoti iš ties didelis, nesunkiai išsirinksite pagal kainą, patogumus ar vietą, kur jums patogiausia.

Turbūt populiariausia nemokamo viešbučių rezervavimo sistema Booking.com Birmingeme ir šalia jo siūlo beveik 100 nakvynės vietų. Šioje nuorodoje matysite viešbučių pasiūlymus ir galėsite iš karto rezervuotis nakvynę be jokių išankstinių mokesčių. Turėkite omenyje, kad sutaupyti galite rinkdamiesi triviečius ar keturviečius apartamentus, taip pat apsistoję toliau nuo miesto centro.

Automobilių nuoma Birmingeme

Maistas. Užkandinėse pavalgyti galima už 3 svarus. Prekybos centruose maisto produktų kainos vidutiniškai nedaug didesnės Lietuvoje. Na o restoranai, kaip ir daugelyje pasaulio vietų, turi savo kainą.

Ką veikti. Birmingemas – didžiulis miestas (su priemiesčiais virš 2 milijonų gyventojų), tad ką veikti ir ką įdomaus pamatyti čia rastų ko gero kiekvienas. Gausu muziejų, parkų, bažnyčių, dvi katedros, sinagoga, kitų religijų šventyklos, gausu klubų, restoranų, barų. Atvykus neilgam – vos kelioms dienos, o jei ir ilgam – verta miesto apžiūrėti leistis ekskursiniu autobusu. Tokių pasiūlymų Birmingeme netrūksta, o autobusu būsite pravežtas pro daugelį miesto įžymybių, iš angliškai kalbančio gido išgirsite tiek ir atskirų objektų, tiek ir viso miesto istoriją ar įdomiausius faktus.

Birmingemas

Birmingemo istorija skaičiuojama nuo maždaug VI amžiaus, tad mieste, ypač jo centre, gausu senų, įvairios architektūros statinių, kur malonu tiesiog pasivaikščioti. Kavinių ar parkelių trumpam poilsiui bevaikštinėjant tikrai nebus problema surasti. Tiesa, atvykę į miestą užsukite į turizmo informacijos centrą, kur gausite miesto žemėlapį su pažymėtais įdomesniais objektais, ir pasivaikščiojimas senuoju Birmingemu taps įdomesnis. Beje, Birmingemo Satono parkas laikomas vienu didžiausiu miesto parku Europoje.

Miesto kultūrinė įžymybė – Birmingemo muziejus ir dailės galerija, kur sukaupta daug tapybos darbų. Taip pat mieste yra įdomus muziejus juvelyrų kvartale, žinių troškimą patenkina mokslo muziejus, o skrandį – šokolado muziejus.

Už 20 kilometrų nuo Birmingemo yra vienas populiariausių teminių pramogų parkų Didžiojoje Britanijoje – Drayton Maron. Jame yra įvairių atrakcionų, restoranų, zoologijos sodas, viešbutis. Įėjimas suaugusiems kainuoja 28 svarus, perkant internetu kaina gerokai mažesnė.

Viešbučių Birmingeme rezervavimasBooking.com

Birmingemo žemėlapis