Bolonija – lankytinos vietos

Tai vieta, kurioje sustoja laikas, o iki šiol varginusi rutina pasilieka kažkur toli užnugaryje. To magiško kampelio pavadinimas – Bolonija. Jūsų dėmesiui – Bolonija ir Bolonijos lankytinos vietos.

Bolonija – tai įstabus, šiaurinėje Italijos dalyje esantis miestas, kartais pavadinimas tiesiog viena didele relikvija po atviru dangumi.

Istorinės reikšmės objektų, išskiriančių šį regioną iš kitų, čia galima aptikti vos ne kiekviename žingsnyje, todėl pažintinių ekskursijų mėgėjams gardesnio kąsnelio, ko gero, negalėtų būti.

Žinoma, vertėtų pasidomėti ir vietinių kasdienio gyvenimo ypatumais, atsiskleidžiančiais populiariuosiuose susibūrimo taškuose kaip, pavyzdžiui, turguose ar kavinėse.

Bolonija Italiaj

Bolonijos architektūra

Kas be ko, privalu įvertinti itališkos virtuvės privalumus, kuriais didžiuojasi kiekvienas save gerbiantis šalies pilietis.

Kad kelionėje nepervargtumėte, Bolonijoje rinkitės automobilio nuomą, taip pat rezervuokite viešbutį nakvynei dar prieš atvykstant, kas irgi sutaupys ne vieną brangią išvykos minutę.

Automobilio nuoma Bolonijoje

 

Bolonijos lankytinos vietos

Ekskursiją pradėkite nuo Bolonijos centro ir jame įsikūrusios Via Rizzoli gatvės. Pagrindiniai dėmesio traukos objektai – architektūros paveldo egzemplioriai. Bevaikštinėdami išvysite tikrai ne du ir ne tris įspūdingus objektus bei tipinio bolonietiško stiliaus namų kvartalus.

Bene daugiausiai šurmulio susitelkia Nepriklausomybės gatvėje. Juk pastarojoje gausu maitinimo įstaigų, puikių parduotuvių siūlančių madingiausių drabužių, batų, aksesuarų, atributika prekiaujančių kioskelių.

Taip pat čia rasite ir gausybę Bolonijos viešbučių su nepriekaištingu aptarnavimu, atitinkančiu aukščiausius reikalavimus.

Tarp lankytinų vietų Bolonijoje išsiskiria ir puošnūs rūmai. Dar tryliktame amžiuje baigti statyti Podesta rūmai – tipinis kraštui būdingos architektūros šedevras, susidedantis iš devynių arkų bei atviros galerijos pirmajame aukšte. Ganėtinai sunku nepastebėti ir gigantiško rūmų bokšto. Šiomis dienomis pastate posėdžiauja valdžios atstovai, o išskirtiniais prekių ženklais vilioja elitinės parduotuvės.

Bolonija

Bolonija

Daugelį sužavėti turėtų Comunde rūmai. Išskirtinumo šiam statiniui suteikia skirtingais akcentais pagyvintas išorinis fasadas ir vidaus patalpos. Iš lauko pusės galima pasigrožėti dailiu Madonos, laikančios kūdikį atvaizdu. Užsukus į vidų pasitinka unikalių meno darbų ekspozicija.

Tarp turistų įvertintų lankytinų objektų priskirtume ir Karaliaus rūmus. Kadaise čia būta teismo salės, kartu dar įrengta karinės technikos saugykla. Šiandien gotikinė ikona tapusi įdomia stotele neabejingiems istoriniams įvykiams.

Prisilenkti nevalia su Bolonijos pažiba – Maggiore vartais. Ankstesniais laikais, tik pro šiuos vartus buvo įmanoma patekti į patį miestą. Kiek vėliau prie jų buvo prijungtos gynybinės sienos, kaip apsauga nuo galimų užgrobimų.

Ypatinga atmosfera tvyro didingose Santo Stefano bei Šv.Petro bazilikose. Pirmojoje išvysite gausybę dailių vitražų, freskų, religinės tematikos paveikslų.

Štai Šv.Petro bazilika laikoma didžiausia Europoje esančia bažnyčia. Bazilikoje saugomos rečiausios relikvijos, dėl kurių turistai taip ir susidomi bazilikos pastatu.

Bolonija nebūtų Bolonija be savo senojo universiteto, gyvuojančio nuo pat 1088 metų. Šią, prestižinę mokymosi įstaigą baigė tokios garsenybės kaip Dantė ar Erazmas Roterdamietis. Pribloškia ir universiteto puošnumas, kurį sukuria žavinga arkų bei freskų kompozicija.

Bolonija - lankytinos vietos

Bolonijos miestas

Ilgai nepasimirš kita pasakiška erdvė – Bolonijos teatras. Ne tik žinomiausi spektakliai pritraukia minias smalsuolių, bet ir nekuklus teatro dizainas su prabangiais interjero elementais priešakyje.

Viešbučių Bolonijoje rezervavimas

Planuojate atostogas Bolonijoje? Pažiūrėkite geriausius viešbučių pasiūlymus čia! Rezervuokite iš anksto ir būkite tikri, kad pasirinksite geriausią variantą! 🙂Booking.com

Būtinai aplankykite Džiuzepei Garibaldžiui, kuris geriau žinomas kaip ryškus Italijos politikos veikėjas, dedikuotą paminklą, kurio nepastebėti vaikščiojant po miestą neįmanoma.

Dar kelios dėmesio vertos Bolonijos lankytinos vietos yra Bolonijos turgūs. Temperamentingi italai jums tikrai įsiūlys naminio pesto padažo, mocarelos ar šviežių daržovių.

Tiems, kas netveria savo kailyje norėdami išragauti taip vertinamų itališkų patiekalų, rekomenduojame rinktis Franco Rossi restoraną. Šį restoraną irgi galima priskirti lankytinoms vietoms Bolonijoje. Nepriekaištingas aptarnavimas, įvairus meniu, šimtai rūšinių vynų, ramus muzikinis fonas leis pasijusti tarsi romantiškame kino filme.

Keliaukite greičiau ir komfortiškiau su asmenine transporto priemone. Automobilio nuoma prieinama paslauga net taupantiems, be kita ko, tai padės išvengti nuovargio nuolat vaikščiojant pėsčiomis ar keblumų transportuojant sunkesnius daiktus.

Video: Bolonija – lankytinos vietos

Bolonijos žemėlapis