Bosnija ir Hercegovina – lankytinos vietos

Balkanų aistra alsuojanti Bosnija ir Hercegovina – nuostabi šalis, kuri kiekvienais metais sulaukia vis daugiau turistų, kurie nori aplankyti ir geriau susipažinti ne tik su kultūriniais taškais, tačiau tuo pačiu ir gamta.

Žinoma, turistai teigia, kad prie malonumo labai daug prisideda ir nuostabi kulinarija, taip pat, malonūs žmonės, kurie visada pasiruošę padėti rasti tai, ko ieškote.

Kur apsistoti?

Šalyje kainos yra kiek mažesnės, tad daugiau mažiau nebus sunku suprasti, kiek teks už ką mokėti. Tiesa, viskas priklauso nuo to, kurioje vietoje ir kokio lygio nakvynės namuose norite apsistoti. Puiki alternatyva yra žmonės, kurie laikinai nuomoja kambarius arba butus. Tai visada pigesnis pasirinkimas nei kad viešbutis, tad gera galimybė taupantiems.

Automobilių nuoma Bosnijoje ir Hercegovinoje

Tradicinė virtuvė

Bosnija ir Hercegovina labai mėgstama dėl savo tradicinės virtuvės, kuri aitriai kvepia ir tuo pačiu vilioja jūros gėrybių patiekalais.  Žinoma, dažnai siūloma pasimėgauti ir keptos mėsos gaminiais, kurie dažniausiai pateikiami su labai daug garuose gamintų daržovių. Ypač mėgstami pyragai, kurie ne tik tik saldūs, tačiau ir aštresni. Žodžiu, virtuvė labai plati, tad kiekvienas tikrai rasti tai, kas jam patinka. Prekybos vietose kainos panašios kaip ir Lietuvoje, tad neturėtų labai nustebinti. Tuo tarpu maitinimo įstaigose kainos varijuoja nuo labai pigių iki labai brangių. Priklauso kur valgysite.

Bosnija ir Hercegovina

Bosnija ir Hercegovina

Lankytinos vietos

Jeigu jau esate pasiryžęs apvažiuoti visą šalį – tokiu atveju geriausia yra nuomoti transporto priemonę, kadangi tai gana pigus ir tuo pačiu patogus būdas artimiausiai susipažinti su istorija, kultūra ir pačiais žmonėmis, kurie labai malonūs. Jau net sklando legendos apie tai, kaip nuošaliuose kaimeliuose gyvenantys žmonės visada labai mielai priima turistus, sutelkia jiems nakvynę ir net pamaitina.

O aplankyti labiausiai rekomenduojame šiuos miestus, objektus ir kurortus.

  • Sarajevo miestas. Tai – šalies sostinė, kuri, galima sakyti, yra Bosnijos ir Hercogovinos kultūros lopšys. Jeigu norite išmėginti labai daug nuostabaus skonio patiekalų – tokiu atveju labiausiai verta apsilankyti sostinėje. Žinoma, būtinai apžiūrėkite Rotušę ir tuo pačiu pavaikščiokite Senamiesčio gatvelėmis.
  • Mostarato miestas. Jeigu norite geriau pažinti šalies istoriją, tokiu atveju tai yra pats tinkamiausias taškas. Pats garsiausias miesto statinys – senasis tiltas per Neretvos upę. Tiltas yra įtrauktas į UNESCO kultūros paveldą.
  • Baščaršijos prekybvietė. Sarajave galite rasti prekybvietę, kurioje savo prekes siūlo patys įvairiausi amatininkai, menininkai ir rankdarbius kuriantys asmenys. Tai puiki vieta surasti lauktuves artimiesiems, kurie laukia, kol grįšite iš šios šaunios šalies.
  • Medžiugorij vieta. Sakoma, kad čia buvo apsireiškusi Marija. Taigi, lankosi tie, kurie išpažįsta Krikščionybę. Aktyviai lankosi ir piligrimai, kurie dažnai ateina pėsčiomis iš Lietuvos.
  • Milijacos upės tiltai. Jeigu norite pamatyti nuostabius tiltus, kurie savo architektūriniais sprendimai žavi, tokiu atveju siūlome juos aplankyti. Jie skaičiuoja jau ne vieną dešimtį metų, tačiau vis dar atrodo labai puikiai.
  • Nacionalinis šalies muziejus. Bene visos šalys turi savo Nacionalinius muziejus, kuriuose dažniausiai akcentuojamas ekspozicijos, kurios yra susijusios su šalies istorija. Visgi, galima rasti ir menininkų dirbinių, kurie parodo šiuolaikinį šalies veidą.
  • Surajevo tunelių muziejus. Ieškantiems kažkokių neįprastų objektų rekomenduojamas tunelio muziejus. Jame galite susipažinti su šalies istorija. Tunelio istorija įamžinta nuotraukose bei filmuose.

Bosnijos ir Hercegovinos grožis dažniausiai nepalieka abejingų. Dažnai žmonės kartą apsilankę vėl labai mielai grįžta, kadangi tai šalis, kuri turi ką parodyti ir kuo nustebinti.

Viešbučių rezervavimas Bosnijoje ir Hercegovinoje
Booking.com


 

Video: ką veikti Bosnijoje ir Hercegovinoje

Bosnijos ir Hercegovinos žemėlapis