Bratislava – lankytinos vietos

Slovakijos sostinė – Bratislava – pelnytai gali būti tituluojama kaip viena idealiausių vietų, pateisinančių bene kiekvieno turisto lūkesčius siejamus su įspūdžių ir naujų atradimų kupina kelione. Pakanka pažvelgti į bendrą miesto architektūrinę kompoziciją ir tai jau leidžia suprasti, kad atsidūrėte nepaprastai įdomiame, kiekviename žingsnyje pasiruošusiame stebinti ir nuobodžiauti nė sekundei neleisiančiame taške. Nesvarbu, esate aktyvaus poilsio, ekstremalių potyrių bei adrenalino mėgėjas ar labiau linkęs į ramesnį kultūrinio šalies veido pažinimą- čia jo interesus atitinkančią pažintinę erdvę atras kiekvienas keliautojas. Kviečiame susipažinti su žymiausiais lankytinais Bratislavos objektais, kurių tikrai nevertėtų aplenkti.

Lankytinos vietos Bratislavoje

Pats svarbiausias, ne tik miesto, bet ir visos šalies statinys, be kurio savo gimtinės tikriausiai neįsivaizduotų nė vienas slovakas- Bratislavos pilis. Šios, gynybinės tvirtovės bokštus galime pamatyti, net ir būdami už kelių dešimčių kilometrų, o tai jau daug ką pasakantis faktas, liudijantis apie nepaprastą galią ir didybę, sugebančią užgniaužti kvapą net praėjus ne vienam šimtmečiui nuo pirmųjų pamatų iškilimo. Architektūrinio paminklo statusu galintis pasididžiuoti šedevras, žavi ne tik savo barokiniu stiliumi(nors prieš tai pilis perstatinėta gotikiniu bei renesanso stiliais), bet ir ypatinga, tiesiog ore tvyrančia energetika, sukeliančia sunkiai nusakomą žodžiais pasididžiavimo jausmą, nepaisant to, kad lankotės tik kaip turistas. Beje, viduje galite susipažinti su nacionalinio muziejaus eksponatais padėsiančiais geriau pažinti regionui būdingus bruožus bei visą teritorijos raidą.

Bratislavos pilis

Toliau vingiuotomis gatvelėmis pasieksite ir patį senamiestį, kuriame netrūksta pakankamai senų, bet tikrai akis tebedžiuginančio grožio pastatų kompleksų, įvairių tradicinių bei ypač modernaus dizaino, stulbinančiai išradingų skulptūrų. Mielų dovanėlių artimiesiems paieškoti galima jaukiose suvenyrų krautuvėlėse, o atsipūsti, ramiai pasišnekučiuoti prie arbatos puodelio svetingai kviečia nedidelės kavinukės.

Pasiekę pagrindinę aikštės dalį, trumpam stabtelėkite šalia žymiųjų Šv.Mykolo vartų. Tai net 51 metrą siekiantis objektas, puikiai išsaugojęs savo autentiškumą, net ir pačiais sudėtingiausiais laikotarpiais. Užkopę į vartų bokštą, turėsite galimybę iš arčiau apžiūrėti nuo pat viduramžių iki mūsų dienų naudotų ginklų ekspoziciją čia veikiančiame Ginklų muziejuje.

Nepatingėkite ilgėliau pasivaikštinėti po Šv.Mykolo gatve, kurioje nestinga architektūrinės įvairovės, gyvumo įnešančių bei aplinkinius išjudinančių gatvės muzikantų, kokybiškų restoranų bei žinoma pačių žmonių, kurie čia plūsta tarsi veikiami magnetinės traukos. Štai senoji rotušė iš visų kitų esančių Slovakijoje išsiskiria savo ilgaamžiškumu mat nepaliesta negailestingosios laiko rankos, toje pačioje vietoje, smalsuolių dėmesį vis patraukia jau bene septynis šimtus metų. Nuostabiai išsilaikęs ir 1370 metais statytas bokštas iš kurio pasigrožėsite pačiais žaviausiais panoraminiais vaizdais. Būtinai užsukite į čia pat esantį seniausią Bratislavos mieste muziejų su įspūdinga, kadaise naudotų kankinimams prietaisų kolekciją, bei visą sostinės atsiradimo istoriją pristatančiais pasakojimais.

Bratislavos senamiestis

Aišku, neapsieisime ir be elegancija, santūrumu, subtiliu puošnumu dvelkiančių bažnyčių. Pačiame senamiesčio pakraštyje esanti Šv.Martyno katedra tarsi gotikos ikona. Būtent šioje vietoje karaliaus titulai suteikti net devyniolikai tuometinės Vengrijos valdovų. Iš įdomiausių statinių galėtume išskirti Šv.Martyno statulą ir elgetos skulptūrą, kurią savo magiškomis rankomis  išraižė austrų skulptorius Raphael Donner.

Automobilių nuoma Bratislavoje

Šv.Elžbietos bažnyčia pagarsėjusi kaip įstabiausias Art Nouveau kūrinys, iškilęs 1913 metais. Ypač ryški, dėl savo mėlynomis plytelėmis išklotos išorės praminta “mėlynąja“ bažnyčia, tikrai nustebins, net ir visko mačiusius, išrankiausius keliautojus, todėl įtraukti šiuos du taškus į savo ekskursijos planą tiesiog būtina, kitaip prarastumėte vienetinę progą išvysti tai, kas užkariavo viso pasaulio turistų širdis.

Pritrenkiančių Bratislavos vaizdų paletė jūsų laukia 80 metrų aukštyje, virš Naujojo tilto įsikūrusioje apžvalgos aikštelėje. Stebėkite kaip susijungia senamiestis ir naujamiestis, savo ramiu srovenimu užhipnotizuoja Dunojaus upė, o ypatingais patiekalais pasmaguriaukite ypač prabangiame, aukščiausius standartus atitinkančiame restorane.

Besidomintiems kultūra, architektūriniu paveldu, tikrai ką pasiūlyti turi plačiai po šalį išsidėsčiusi rūmų gausa. Grasalkovič rūmai įkurti 1760 metais Habsburgų aristokratų susirinkimams , šiandien tarnauja kaip šalies prezidento rezidencija. Puikiais parko su barokinio stiliaus sodu peizažais bei dailiu fontanu pasigrožėti galima, net ir šiam svarbiausiam asmeniui esant viduje, todėl susiplanuoti apsilankymą tikrai patogu, juolab, kad apžiūrėti tikrai yra ką.

Bratislavos architektrūa

Savo ypač reikšmingų šaliai sprendimų priėmimo vietos vardu garsėjantys Primatial rūmai, puošti marmurinėmis statulomis bei išsiskiriantys šviesiomis, pastelinėmis spalvomis, viduje slepia dar daugiau įdomybių. Kad ir ta pati veidrodžių salė, kažkada regėjusi net patį Napoleoną ar išskirtinė 17 amžiaus gobelenų kolekcija. Šiomis dienomis salėje vyksta įvairūs koncertai, rūmuose įkurtas ir mero kabinetas, o kieme stūkso Šv.Jurgio statula bei Šv.Vladislovo koplyčia, taip pat ramią ir jaukią atmosferą sukuriantis fontanas.

Viešbučių Bratislavoje rezervavimasBooking.com


Dar vienas eksponatas neabejotinai vertas jūsų dėmesio – Devino pilis. Tai nacionalinis kultūros paminklas, viena seniausių Slovakijos pilių, kurios ištakos aptinkamos dar 8 amžiuje. Vietoje įsikūrusiame muziejuje galėsite pasidairyti po senovės ir viduramžių laikus menančių relikvijų ekspoziciją, o urvuose dažnai rengiamos trumpalaikės parodos ne tik suteikia galimybę išvysti pačius seniausius pilyje saugomus radinius, bet ir garantuoja ekstremalių pojūčių virtinę. Galima pakilti ir į bokštą iš kurio atsiveria neaprėpiamo horizonto platybės.

Hviesdoslavo aikštė– galinti puikuotis garsiausio slovakų dramaturgo Paval Hviesdoslav vardu, išsiskiria pakankamai kompaktiško dydžio, bet dėl to tik dar ryškesniu, neoklasicizmą atspindinčiu Slovakijos nacionaliniu teatru. Turbūt ne veltui šis teatras laikomas dailiausiu iš visų mieste esančių, mat savo išore tikrai priverčia spėlioti ar dar kažko įmantresnio galime tikėtis ir viduje.

Visai šalia ir žymusis Ganimedo fontanas, projektuotas vietinio skulptoriaus. Visų gurmanų, nekantraujančių išbandyti tradicinės virtuvės ypatybes maloniai laukia barai bei restoranai, kuriuos atrasite besižvalgydami toje pačioje aikštėje.

Jei šiuo metu sukate galvą, kur čia prasmingai praleidus laiką ar galbūt ieškote dovanos artimajam, kuris save laiko aistringu keliautoju, būkite tikri, bilietas į Bratislavą taps raktu atveriančiu duris  niekada neblėstantiems  prisiminimams.

Bratislavos žemėlapis

Video ką veikti Bratislavoje