Brėmenas – lankytinos vietos

Brėmenas palyginti mažas, bet labai jaukus, svetingas miestas, ypač tinkantis ieškantiems kur turiningai praleisti savaitgalį, bet nemėgstantiems triukšmingų didmiesčių.

Pats Brėmenas aukso amžių išgyventi pradėjo dar tais laikais, kai gyvavo Hansos pirklių sąjunga, tarp svarbiausių sričių iškėlusi būtent prekybą. Sparčiai besiplečiant apgyvendinamai teritorijai, visgi nebuvo pamiršta apie vietos unikalumą ir stengtasi išsaugoti tradicinį vokišką braižą

Šiomis dienomis turistus miestas pasitinka su nekukliu lankytinų objektų sąrašu, kiekvienam prieinamomis pramogomis, atrakcionų parkais, nuostabiomis gatvelėmis bei žavinga gamta.

Automobilio nuoma Brėmene

Besiruošiantiems aplankyti kuo daugiau, pasitarnaus nuomos punkte išsinuomotas automobilis. Taip pat turėkite omenyje, kad renkantis nakvyne sutaupyti pavyktų rezervuojant viešbutį ne pačiame Brėmeno centre.

Ko gero įsimintiniausia stotelė būtų įspūdingoji rotušė. Tai lyg meno šedevras, be kurio Brėmenas nebūtų toks visapusiškai patrauklus. UNESCO saugomas statinys iškilo dar 1410 metais ir iki šiol tebėra daugiausiai turistų dėmesio sulaukiantis taškas.

Visai šalimais rotušės išvysti galima didingąją Rolando statulą. Pastaroji išlieta kaip nepriklausomybę įkūnijantis simbolis, primenantis apie laisvės svarbą kiekvieno žmogaus gyvenime bei sėkmingame valstybės gyvavime.

Brėmenas

Brėmenas

Taip pat vertėtų paminėti ir Brėmeno senamiestį, kuriame atrastume jau legendiniu tapusį Šnūro kvartalą. Ypatingą atmosferą čia kuria išties nekasdieniškai atrodantys margaspalviai gyvenamieji namai. Nors gatvės tarp pastatų tokios siauros, kad vietomis įsitekti gali tik vienas žmogus, visgi jau vien dėl nepakartojamų reginių, tarp kurių yra Šv.Jono bažnyčia bei žaislų muziejus, likti abejingam tokiai ekskursijai tiesiog neįmanoma.

Smagu pavaikštinėti ir po Šv.Petro katedrą, stūksančią jau per tūkstantį metų. Be visa ko, traukos centru tampa išpuoselėtas sodas, išsiskiriantis Biblijoje minimų augalų rūšių gausa.

Bottcherstrasse gatvė seniau garsėjo kaip kubilų dirbtuvių meka. Bėgant metams šį vaizdą pakeitė kiek įprastesnės akiai meno galerijos, kavinės, parduotuvės.

Na, o kaipgi galėtumėte praleisti progą iš arčiau neapžiūrėti Brėmeno perliuko – Brėmenų muzikantų. Apie šią pasaką, turbūt girdėję daugelis, bet tik palietę šią skulptūrą savomis rankomis galėsite didžiuotis, kad lankėtės Brėmeno apylinkėse. Tikėsite ar ne, bet vietiniai tiki prietaru, kad paliesta auksinė asilo figūros koja atneš visą glėbį laimės ir sėkmės.

Viešbučių Brėmene rezervavimasBooking.com

Dauguma keliaujančių į menkai pažįstamą kraštą kiek prisibijo nuomotis automobilį, bet tai nėra taip sudėtinga kaip gali pasirodyti iš pradžių. Pakanka įdėmiai persiskaityti konkrečius nuomos punkto taikomus reikalavimus ir elgtis kelyje atsakingai. Tik pasitikrinkite ar į paslaugų paketą įeina ir draudimas.

Brėmenas

Kiaulininkas

Kalbant apie nakvyne, Brėmene palankiausia žvalgytis viešbučių, netaikančių išankstinio mokesčio bei siūlančių mažesnę kainą už daugiaviečius kambarius. Apibendrinant, rinkoje esama įvairiausių pasiūlymų, tiek taupantiems, tiek ir pasirengusiems sumokėti daugiau, bet gauti aukščiausios klasės apartamentus.

Užsukite į kelis žinomesnius muziejus, padėsiančius praplėsti akiratį. Štai Užjūrio muziejaus erdvėse susipažinsite su Ramiojo vandenyno gyventojų įvairove.

Folke muziejus sukaupęs nemažą meno dirbinių kolekciją apimančią ne vieną ankstesnę epochą, pradedant viduramžiais ir baigiant 21 amžiumi.

Dailės mėgėjams siūlome neprasilenkti su Kunsthalle muziejumi, pristatančiu Europos menininkų kurtų šedevrų parodas.

Siauros Brėmeno gatvelės

Siauros Brėmeno gatvelės

Šeimoms su vaikais rekomenduojama pabuvoti interaktyvaus mokslo muziejuje, kuriame gausu modernių eksponatų sudominsiančių net pačius išrankiausius mažuosius lankytojus.

Atrakcionai visoms amžiaus grupėms jūsų lauks populiariajame Heide parke.

Nepakartojama patirtis- apsilankymas Universum pastate, daug žadančiame jau vien savo futuristine išvaizda, bylojančia apie būsimas ateities architektūros tendencijas. Čia būsite pakviesti atskleisti mūsų žemės planetą gaubiančias paslaptis ir geriau perprasti kasdienius reiškinius.

Kažkas nenupasakojamo ir Brėmeno parkų užburiantis žavesys. Štai Wallanlagen parke tebestovi tradicinis malūnas, o Burgerparke karaliauja žaluma, kaip ir elegancija dvelkiančiame rododendrų parke.

 

Video: ką veikti Brėmene

Brėmeno žemėlapis