Brėmenas

Brėmenas – per 1000 kilometrų nuo Lietuvos nutolęs miestas šiaurės vakarų Vokietijoje. Daugeliui, ko gero, žinomas dėl Brėmeno muzikantų, kitiems – dėl dažnai siūlomų pigių skrydžių ar kitų priežasčių. Brėmenas laikomas industriniu miestu, bet dažnai lankomas ir turistų. Šiuo metu jame gyvena apie 600 000 gyventojų. Nuo Šiaurės jūros Brėmenas nutolęs 60 kilometrų.

Klimatas. Jūrinis klimatas. Vasarą vidutinė maksimali temperatūra siekia 22 – 23 laipsnius šilumos, gali pakilti ir iki 30. Žiemą 0 – 8 laipsniai šilumos. Kritulių iškrenta maždaug tiek pat kiek Vilniuje. Vasaros mėnesiai šilčiausi ir vasarą iškrenta mažiausiai kritulių, tad birželio – rugpjūčio mėnesiai yra bene tinkamiausi nuvykti į Brėmeną.

bremenas1

Atvykimas. Brėmeno oro uostas yra praktiškai pačiame mieste, vos už 5 kilometrų nuo centrinės stoties, todėl turint laiko verta miesto apžiūrėjimą pradėti nuo pat oro uosto pėsčiomis. Jei vaikščioti nemėgstate – tramvajus iki miesto centro nuveš vos per 10 minučių. Taip pat, kaip ir visur, prie oro uosto nesunku gauti taksi.

Automobilių nuoma Brėmene

Nakvynė. Naktis Brėmeno hosteliuose kainuoja nuo 12-15 eurų, už viešbutį teks pakloti ne mažiau kaip 30 – 35 eurus už dvivietį kambarį. Yra galimybė nakvoti oro uoste, į kurį įleidžiama jei anksti ryte yra išskrendate.

Turbūt populiariausia nemokamo viešbučių rezervavimo sistema Booking.com Brėmene ir šalia jo siūlo beveik 100 nakvynės vietų. Šioje nuorodoje matysite viešbučių pasiūlymus ir galėsite iš karto rezervuotis nakvynę be jokių išankstinių mokesčių. Turėkite omenyje, kad sutaupyti galite rinkdamiesi triviečius ar keturviečius apartamentus, taip pat apsistoję toliau nuo miesto centro.

Viešbučių Brėmene rezervavimasBooking.com

Maistas.Bene pigiausia parduotuvė – Lidl. Bendrai paėmus, Brėmene maisto kainos nedaug didesnės nei Lietuvoje. Einant į kavinę ar restoraną, teks sumokėti daugiau.

Ką veikti – lankytinos vietos. Brėmene verta pamatyti visų pirma miesto architektūrą – tai Šnūro kvartalas, Šv. Jonų bažnyčia, Katedra, Rotušė, taip pat lankytini Žaislų ir Universum muziejai. Turistų garbės reikalas yra nusifotografuoti prie Brėmeno muzikantų paminklo. Dauguma siūlomų suvenyrų taip pat yra susiję su Brėmeno muzikantais.

Nuo Brėmeno traukiniu nesunkiai galima pasiekti už maždaug 100 kilometrų esantį Serengeti pramogų parką arba kur kas geriau žinomą Heide parką.

Brėmenas

Transportas. Populiariausias viešasis transportas – autobusai ir tramvajai. Deja, bilietai nėra pigūs – už vienkartinį tramvajaus bilietą teks sumokėti 2.5 euro. Taksi Brėmene taip pat gan brangus – kainos svyruoja apie 1.25 euro už kilometrą. Vienas pigiausių būdų keliauti po Brėmeną – išsinuomoti elektrinį ar paprastą dviratį – itin patogią transporto priemonę keliaujant po miestą. Na o tokias vietas kaip senamiestis, geriausia yra aplankyti pėsčiomis.

Brėmeno žemėlapis

Reklama: motociklų padangos