Bristolio lankytinos vietos

Bristolis ganėtinai didelis Didžiosios Britanijos miestas, pigiais skrydžiais pasiekiamas iš Lietuvos. Pristatome populiariausias Bristolio lankytinas vietas.

Cabot bokštas yra netoli miesto centro, parke ant Brandon kalvos. Bokštas pastatytas kiek daugiau nei prieš šimtą, Kanados atradėjo – Džono Kaboto – atminimui. Būtent iš Bristolio jis išplaukė į ekspediciją, kurios metu buvo pasiektos dabartinės Kanados teritorijos. Šiuo metu Cabot bokštas – puiki vieta apžvelgti Bristolio panoramą. Įėjimas į bokštą nemokamas.

Clifton suspension tiltas, jungiantis Kliftoną Bristolyje su Šiauriniu Somersetu. Tiltas pastatytas 1864 metais, abiejuose jo galuose yra bokštai (bokštų aukštis – 26 metrai). Bendras tilto ilgis siekia daugiau nei 400 metrų. Šiuo metu tiltas yra ne tik svarbus susisiekimui kertant Avono upę, bet ir patapęs Bristolio simboliu turistams, vaizduojamas pašto ženkluose, atvirukuose bei kelionių brošiūruose. Tiltas yra vakarinėje Bristolio dalyje.Bristolis

Arnos Vale kapinės Bristolyje noriai lankomos turistų. Kapinės įsteigtos 1837 metais, nuo to laiko jose kaupėsi įvairūs antkapiai, monumentai bei kiti pastatai, pripažinti Didžiosios Britanijos architektūros ir istorijos paminklais. Senos jaukios kapinės gali būti įdomia vieta pasivaikščioti. Jos yra į pietryčius nuo Bristolio, pakeliui į Bath miestą.

Automobilių nuoma Bristolyje

Bristolio katedra. Įspūdingo dydžio šventovė Bristolio centre, kurios oficiali istorija prasideda 1140 metais (manoma, kad iš tikrųjų katedra gerokai senesnė). Katedros ilgis didesnis nei 90 metrų, plotis – 20 metrų. Beveik kiekvieną šeštadienį 11:30 ir 13:30 valandomis katedroje organizuojami pažintiniai turai su gidu, kurie, beje, yra nemokami.

Bristolio muziejus ir meno galerija. Didžiausias meno centras regione, kuriame galite pamatyti ir dinozaurų griaučių, ir šių laikų meno kūrinių. Taip pat muziejuje yra ir kavinė poilsiui. Muziejaus adresas – Queens Road, BS8 1RL, įėjimas nemokamas.

Avono upės slėnio geležinkelis.Beveik 5 kilometrų ilgio geležinkelio trasa turistams po Bristolio apylinkes. Kasmet Avono upės slėnio geležinkeliu pravažiuoja apie 80 000 turistų. Trasos centras – Bittono miestelis į pietryčius nuo Bristolio, pakeliui aplankomos Oldland ir Riverside stotys. Važiuojant geležinkeliu matote vietines apylinkines, taip pat geležinkelių lauko muziejų su senoviniais garvežiais, krovininiais bei keleviniais vagonais. Pasivažinėjimas suagusiems kainuoja nuo 6 svarų (vaikams – 5 svarai). Kartais rengiamos išvykos specialiai vaikams, kuomet traukinį tempią animacinio filmo herojus garvežys Tomas. Toks reisas yra dvigubai brangesnis nei paprastas, tačiau vaikams palieka daugiau įspūdžių.

Kelionės valtimis ir laivais. Apžiūrėti Bristolį iš vandens siūloma ir įvairiomis išvykomis laivais. Galite tiesiog pabūti kavinėje ant vandens (kaina – nuo 5 svarų), rinktis neilgą maršrutą Bristolio centre (nuo 10 svarų) arba net leistis į visos dienos kelionę laivu iki Bath miesto (nuo 25 svarų).Bristolis

Bristolio akvariumas. Jame laikoma didžiulė įvairovė tropinių ir subtropinių vandens gyvūnų ir augalų. Akvariumo įžymybė – didžiulis koralinis rifas su jam būdingomis žuvimis. Apžiūrėti rifui įrengti specialūs stikliniai povandeniniai tuneliai, vaizdas iš kurių išties įspūdingas. Taip pat Bristolio akvariumas garsėja savo didžiuliu aštuonkoju, su kuriuo rengiami įvairūs pasirodymai. Didelis dėmesys skiriamas ir vietiniams Didžiosios Britanijos vandens gyvūnams, kurių įvairovė tikrai gali nustebinti. Akvariumas yra miesto centre, Anchor kelyje. Įėjimo kainą suaugusiems – 12,5 svaro, vaikams beveik 9 svarai.

Bristolio zoologijos sodas. Dar viena pramoga ir smalsumo patenkinimas gamtos mėgėjams. Bristolio zoologijos sodas – vienas seniausių pasaulyje, jame laikomi įvairiausi gyvūnai, taip pat auginama ir įspūdinga augalų iš viso pasaulio kolekcija. Zoologijos sodo centre įrengta laipiojimo platformą ZooRopia, kuriuos pagalba galėsite sodo teritoiją apžvelgti iš aukštai. Tiesa, už papildomą, maždaug 7 svarų mokestį. Įėjimas į zoologijos sodą suagusiems kainuoja apie 14 svarų, vaikams apie 8 svarus. Adresas – Kliftono rajonas, Bristolis BS8 3HA.

Viešbučių Bristolyje rezervavimasBooking.com

Bristolio žemėlapis