Briuselis – lankytinos vietos

Briuselis – gan senas Europos miestas, galintis pasigirti savo istorija. Tad šiame straipsnyje pasiūlysime aplankyti kelias kultūrines miesto vietas.

Briuselio lankytinos vietos

Grand Place-Grote Markt. Populiariausia turistų lankoma vieta. Tai bene gražiausia miesto aikštė visoje Europoje. Aikštė apsupta 300 metų senumo pastatais, šalia yra miesto bokštas. Joje vyksta įvairūs renginiai, vakarais kartais rengiamas šviesų ir muzikos šou.

Manneken Pis. Šią bronzinę skulptūrą žino kiekvienas, ji vaizduoja berniuką, besišlapinantį į fontaną. Statulą 17 amžiuje sukūrė J. Duquesnoy. Apie šios statulos atsiradimo priežastį sukurta keletas legendų. Viena jų pasakoja kad berniukas apšlapinęs sprogmenų dagtį, apsaugojo miestą nuo susprogdinimo. Kita legenda pasakoja, kad berniukas tokiu pat būdu yra užgęsinęs gaisrą ir ir išgelbėjęs karaliau pilį. Įvairių švenčių proga, jis visada aprengiamas kokiu nors kostiumų, kurių jau yra sukaupta keli šimtai…

Parc du Cinquantenaire/Jubelpark.Didelis miesto parkas, parką supa lanko formos pastatas su didžiule arka per vidurį. Parko amžius siekia 130 metų. Parke įsikūręs Karališkasis kultūrinio paveldo institutas bei Didžioji Briuselio mečetė.

Atomiumas. Tai 150 milijardų kartų padidintos geležies kristalo molekulės formos pastatas. Į bet kurį molekulės „atomą“ galite pakilti eskalatoriumi, iš viršaus atsiveria Briuselio panorama. Aukščiausia vitea pakilus 102 metrus nuo žemės, keikvienas “atomas” 18 metrų skersmens. Viduje yra paroda apie Atomiumo istoriją, taip pat rengiamos laikinos parodos įvairiomis temomis. Viename iš “atomų” įsikūręs restoranas.

Automobilių nuoma Briuselyje

Basiliek van het Heilig Hart. Švenčiausios širdies bazilika. Statyba pradėta 1905 metais, per Pirmąjį ir Antrąjį pasaulinius karus buvo sustabdyta, pabaigta 1969 metais. Aukščiausias kupolas siekia 89 metrų aukštį, diametras – 33 metrai, iš jo atsiveria Briuselio panorama. Pati Bazilika talpina 3500 žmonių.

Briuselio lankytinos vietos

Karališkieji rūmai. Vienas gražiausių pastatų visame Briuselyje. Statyba baigta 1865 metais. Deja, dabar rūmai nenaudojami kaip karaliaus rezidencija. Rūmus atviri lankytojams tik vasarą nuo liepos 24 iki rugsėjo 9 (gali būti nežymūs pakeitimai) 10:30 – 16:30. Įėjimas nemokamas.

Viešbučių Briuselyje rezervavimasBooking.com

Briuselio žemėlapis