1400 kilometrų nuo Lietuvos nutolęs Briuselis – Belgijos sostinė, keliautojų pigiomis oro linijomis dažnai naudojamas kaip tarpinė stotelė (Briuselio Charleroi oro uostas). Briuselis dažnai žinomas kaip Europos Sąjungos sostinė. Briuselis savo dienas gyvenimo metus skaičiuoja nuo 10 amžiaus, kai dar buvo nedidelis miestas. Dabar jis išaugo ir turi maždaug 1,2 milijonus gyventojų.
Klimatas. Jūrinis klimatas. Vasarą maksimali temperatūra vidutiniškai siekia 20 – 23 laipsnius šilumos, tiesa, gali būti ir karščiau, nes miesto temperatūros rekordas siekia net 38,8 laipsnius. Žiemą temperatūra retai nusileidžia žemiau nulio, gali pakilti iki 4-6 laipsnių. Kritulių per metus iškrenta daugiau nei Vilniuje, dažniau rudenį.
Atvykimas. Į Briuselio Charleroi (Šarlerua) oro uostą iš Lietuvos pasiekti nesunku lėktuvu. Iki pačio Briuselio dar lieka 55 kilometrai, kuriuos nuveža kas valandą važiuojantys tiesioginiai autobusai. Arba galima vykti 815 traukiniu, kurio stotelė pasiekiama kitu autobusu. Kelionę planuokite iš anksto, nes skrydžių tvarkaraštis gali keistis.
Galima skristi ir į Briuselio miesto oro uostą, kuris yra visai šalia miesto. Deja, skrydžiai į šį oro uostą paprastai kainuoja gerokai brangiau.
Nakvynė. Nakvynė nepigi, kainos hosteliuose prasideda nuo 20 eurų. Turbūt populiariausia nemokamo viešbučių rezervavimo sistema Booking.com Briuselyje ir šalia jo siūlo virš 400 nakvynės vietų. Šioje nuorodoje matysite viešbučių pasiūlymus ir galėsite iš karto rezervuotis nakvynę be jokių išankstinių mokesčių. Turėkite omenyje, kad sutaupyti galite rinkdamiesi triviečius ar keturviečius apartamentus, taip pat apsistoję toliau nuo miesto centro.
Viešbučių Briuselyje rezervavimas
Maistas. Pietūs restoranuose nuo 10 eurų. Restoranai, esantys netoli Europos Sąjungos institucijų, prabangesni. Maistas prekybos centruose gerokai brangesnis negu Lietuvoje, kai kurių produktų kainos gali skirtis net du kartus ar daugiau.
Ką veikti – lankytinos vietos. Briuselyje verta aplankyti Grand Palace – šalia įžymios Briuselio centrinės aikštės esantį pastatą, kuriame yra muziejų, kavinių, šokolado, suvenyrų parduotuvių, restoranų. Kitas lankytinas objektas yra Atomiumas. Tai 150 milijardų kartų padidintos geležies kristalo molekulės formos pastatas. Į bet kurį molekulės „atomą“ galite pakilti eskalatoriumi, iš viršaus atsiveria Briuselio panorama. Taip pat galite aplankyti Muzikos instrumentų muziejų, kuriame sukaupta daugiau kaip pusantro tūkstančio muzikos instrumentų. Jei Briuselio pietinis oro uostas jums tik tarpinė stotelė, tuomet tarp skrydžių galite spėti aplankyti Šarlerua (Charleroi) miestą, esantį oro uosto pašonėje. Ką verta pamatyti Šarlerua skaitykite.
Automobilių nuoma Briuselyje
Transportas. Miesto viešasis transportas susideda iš tramvajų, autobusų, metro ir taksi. Patogiausias ir greičiausiai būdas keliauti po miestą yra metro. Piko metu metro važinėja kas 3 minutes, savaitgaliais – kas 5 minutes. Bilietą galima įsigyti metro stotyje. Verta žinoti, jog metro durys neatsidaro automatiškai, tad įlipant/išlipant reikia paspausti mygtuką ant durų.
Turėkite tai omenyje, kad nepraleistumėte savo stotelės. Autobusai važiuoja rečiau nei metro. Autobuso bilietą galima įsigyti iš vairuotojo (2 eurai), tas pats bilietas valandą galios ir metro ir tramvajuje. Perkant bilietą metro stotyje, šiek tiek sutaupysite. Kalbant apie tramvajus, jie yra šiek tiek lėtesni nei metro, bet važiuoja dažniau nei autobusai.
Kita. Briuselio Charleroi oro uostas dažnai pigių skrydžių mėgėjams yra tik tarpinė stotelė keliaujant kur nors toliau, kur nėra tiesioginių skrydžių iš Lietuvos (Marokas, Kanarai ir kita egzotika). Laukiant lėktuvo persėdimui galima nakvoti (ar leisti laiką) oro uoste, kuris veikia visą parą. Tiesa, kėdės Šarlerua oro uoste miegui labai nepatogios, tačiau turint miegmaišį galima visai neblogai pasnausti ant grindų. Netoli oro uosto yra ir viešbutis patogesnei nakvynei.