Brno – lankytinos vietos

Jeigu mėgstate gerą orą ir besišypsančius žmones – tokiu atveju Čekijos pietuose esantis Brno miestelis turi būti Jūsų lankytinų regionų sąraše. Įsikūręs dviejų upių santakoje jis džiugina ne tik puikia gamta, tačiau ir aukštu pragyvenimo lygiu.

Brno yra Čekijos pramonės centras besispecializuojantis daugelyje skirtingų sferų. Juolab, ypač platus muziejų pasirinkimas, architektūriniai šedevrai bei kitos vietos skirtos aktyvesnėms arba pasyvesnėms pramogoms vilioja turistus, kurie nori geriau pažinti Čekiją.

Rotušė

Beveik visi miestai gali pasigirti Rotuše. Tai viena, kur anksčiau buvo priimanti patys svarbiausi sprendimai, tai tarsi miesto reprezentacinis centras. Brno miesto Rotušė pastatyta dar XIII amžiuje ir unikali tuo, kad ir anksčiau, ir dabar čia yra miesto administracija. Žinoma, tai nereiškia, kad negalima apsilankyti joje.

Automobilių nuoma Čekijoje

Užlipus į bokštą atsiveria nuostabus vaizdas, tad tai puikus pasirinkimas norintiems iš viršaus apžiūrėti miestą. Taip pat galima pasivaikščioti ir po salę, kuri puikiai atspindi burgundų stilių. Apskritai tai puiki vieta norintiems pajusti Čekijos dvasią, kadangi išlikę senoviniai pastatai išlaikę savo autentišką.

Brno miestas Čekijoje

Brno miestas Čekijoje

Laisvės aikštė

Dar viena vieta, kurią dažniausiai turi beveik visi didesni miestai – Laisvės aikštės, kurios gali būti vadinamos vis kitaip, tačiau vis tiek išlieka viena svarbiausių miesto vietų. Tai ne tik didžiausia, tačiau ir pati seniausia Brno miesto aikštė. Suformuota XIII amžiuje (kaip ir buvo pasakyta Rotušė). Būtent čia rengiamos visos pramogos, čia būna Kalėdinis miestelis, vieni svarbiausių renginių ir panašiai.

Aikštėje galima pamatyti XVI amžiuje pastatytus Lipa lordu rūmus, kurie dvelkia elegancija bei prašmatnumu. Netoli aikštės taip pat matyti ir Kleino rūmai. Išskirtinis jų bruožas – iš geležies padaryta apdaila. Ne tik skoninga, tačiau ir labai tvirta. Galiausiai netoli rasite ir 4 Atlantų pastatą, kuris išsiskiria vyriškų kūnų skulptūromis.

Laisvės aikštėje galima praleisti gerą pusdienį. Čia daug lankytinų objektų, kavinių bei parduotuvių, tad norintys pasiilsėti, tačiau tuo pačiu ir sužinoti ką nors naują – turėtų lankytis būtent čia.

Kapucinų kripta

Esate siaubo filmų mėgėjas? Tokiu atveju Kapucinų krypta būtinai turi būti aplankoma. Tai vienuolių sukurti laidojimo namai, kurie įrengti po bažnyčia. Šiuo metu ten galima pamatyti tikrai gąsdinančių eksponatų.

Svarbiausia, kad tai nėra imitacijos, kadangi matomi žmogaus kaului yra visiškai tikri, per daugelį metų atgulę čia poilsio. Jeigu jau esate Brno – apsilankyti šioje kriptoje yra būtina. Garantuojame, kad įspūdžių patirsite daug ir jie bus labai stiprūs.

Punkva urveliai

Labiau susikoncentravusiems ties gamta, o ne architektūra – punkva urvai. Tai vieta, kuria džiaugiasi ne tik turistai, tačiau taip pat ir vietiniai vis dar atrandantis juose kažką naujo. Tai požeminis kruizas Pankva upe. Labiausiai akis traukia urvai, kurie kupini latakų, įvairiausių skylių bei srovių. Gamta yra nuostabi ir šie urvai – geriausias to įrodymas.

Monetų rūsiai

Jeigu norite sužinoti kaip anksčiau buvo gaminami pinigai – tokiu atveju monetų rūsiai taip pat turėtų būti aplankomas objektas. Dažnai rengiamos įvairios parodos bei ekskursijos, tad pasidomėkite, galbūt atvyksite tinkamu metu, kai susipažinti su rūsiais bus galima iš arčiau.

Viešbučių rezervavimas Brno
Booking.com

Kopūstų turgus

Jeigu jau esate Brno – ne tik gamta ir architektūra turi jus žavėti. Juk geriausia ten, kur renkasi žmonės, kadangi būtent ten geriausiai pavyks suprasti vietinių gyvenimo tempą. Ir šįkart labai siūlome apsilankyti Kopūstų turguje. Čia, tiesa, galite įsigyti ne tik kopūstų, tačiau bet kokių kitų šviežių, tiek jau pagamintų maisto produktų. Pačiame centre – fontanas, o netoli centro jo –požeminis labirintas, kur organizuojamos ekskursijos.

Brno mestas laukia svečių, kadangi tikrai turi ką parodyti visiems!

 

Video: ką veikti Brno

Brno žemėlapis