Budapeštas – lankytinos vietos

Budapeštas – miestas, kurį drąsiai galėtume apibūdinti kaip vietą, kurioje viskas subalansuota tikram, karališkam poilsiui. Geoterminiai šaltiniai, dar Romos imperijos laikais išpopuliarėjusios pirtys bei SPA teikiami malonumai, vienas iš pagrindinių bruožų garsinančių visą šalį ir iki šių dienų sutraukiantis minias poilsiautojų, savo atostogų neįsivaizduojančių be puikiai kūną ir sielą išlaisvinančių vandens procedūrų. Aišku, gausu ir architektūrinio paveldo, įvairių pramogų, vietų pasilinksminimams ar romantiškai vakarienei, paminklų, teatrų, muziejų. Neabejotinai turėsite galimybę pajusti tikrąjį atostogų džiaugsmą ir grįžtant namo kartu parsivežti nuostabiausių prisiminimų  bei plačią šypseną, nedingsiančią nuo veido dar ilgą laiką.

Budapešto parlamento rūmai

Ekskursiją vertėtų pradėti nuo Parlamento rūmų, mat šis statinys laikomas pagrindiniu miesto simboliu, kartu  siejamu ir su visos šalies nepriklausomybe. Ant pačio Dunojaus upės kranto stovintys rūmai, tarsi analogiška kopija esančių Londone, nes buvo suprojektuoti pagal pastarųjų pavyzdį. Viso čia esama net 700 patalpų. Pamatams iškilti prireikė 1000 darbininkų, viduje, žinoma neapsieinama be pritrenkiančios prabangos, kurią sukurią aukso ir brangakmenių žvilgesys, net 69 metrus į aukštį iškilęs kupolas tikrai priverčiantis aiktelėti savo galybe bei puošnumu, daugybė skulptūrų, bokštelių, o dvidešimt kilometrų besitęsiantys bendras visų čia esančių laiptų ilgis, byloja apie išskirtinį šio šedevro dydį, paliekantį neišdildomą įspūdį visam gyvenimui. Beje, vertėtų paminėti, kad šie rūmai įtraukti į pačių seniausių Europoje egzistuojančių pastatų sąrašą, taigi praleisti progą išvysti  tokį ekskliuzyvinį objektą būtų tikrai neatleistina klaida.

Automobilių nuoma Budapešte

Dar viena ypatinga vieta – Karaliaus rūmai kitaip dar vadinami Budos pilimi. Jų ištakos siekia dar 1247 metus , kada pirmasis vengrų karalius Bela IV ėmėsi vadovauti visam statybų procesui. Per visus metus, rūmai perstatinėti ne vienu architektūriniu stiliumi , nuo renesanso iki baroko, paliesti daugybės istorinių įvykių ir ypač nepalankių situacijų, bet galiausiai atstatyti kaip didžiausi visame žemyne. Iš rūmų teritorijos galima pasigrožėti puikiausiais miesto vaizdais, apžiūrėti dailės darbų ekspozicijas viduje įsikūrusioje nacionalinėje galerijoje, geriau su šalies istorija susipažinti romėnų ir turkų laikus menančiose parodose Budapešto istoriniame, šiuolaikiniame dailės muziejuose ar nacionalinėje bibliotekoje.

Budapeštas dieną

Įspūdingai atrodo ir iš bet kurio miesto taško puikiai matoma Šv.Stepono bazilika. Tai nepaprastai graži, prašmatniu dizainu garsėjanti vieta, pati didžiausia iš visų Vengrijoje esančių bažnyčių. Būtent čia saugoma mumifikuota karaliaus Stepono ranka, o kasdienius dūžių garsus dovanoja visas 9 tonas sveriantis varpas.

Ne ką prastesni horizontai atsiveria ir nuo rytinėje pilies kalno pusėje įsikūrusio Žvejų bastiono, garsaus dėl kažkada čia savo laimikį pardavinėdavusių žvejų. Ši nuostabi vieta sukonstruota iš septynių bokštų, simbolizuojančių magijanų gentis, atvykusias į šalį dar 895 metais.

Romantiškiems pasivaikščiojimams idealiai tinkantis Tiltas, tituluojamas kaip rytų ir vakarų sąjungos ženklas. Antrojo pasaulinio karo metu gerokai apgriautas, bet po rekonstrukcijos tarsi atgimęs iš naujo, šis objektas nepaprastai žavingai atrodo užsidegus apšvietimo lempoms, todėl geriausia apsilankymą planuotis jau vakarėjant.

Iškiliausi paminklai įkurdinti Didvyrių aikštėje. Čia pagerbiami žmonės, aukojęsi dėl šalies laisvės, taip pat stovi tūkstantmečio memorialas su archangelo Gabrieliaus statula. Netoliese meno ir dailės muziejai, miesto parke – Vajdahunyado pilis, įkūnijanti ne vieną architektūrinį stilių, todėl ypač traukianti turistų dėmesį savo originalumu. Nestinga ir aktyvios veiklos. Parke yra zoologijos bei botanikos sodai, atrakcionai, aviacijos muziejus, netgi vienas didžiausių SPA.

Viešbučių Budapešte rezervavimasBooking.com


Ganėtinai nemaža sovietinius laikus menančių relikvijų kolekciją aptiktume Memento parke. Čia daugybė žymių to meto veikėjų, tokių kaip Leninas, Marksas ir kiti, skulptūrų. Verta dėmesio ir bene gražiausia architektūriniu požiūriu laikoma miesto dalis – Laisvės aikštė, kurioje iš arti pamatysite dar niekur kitur neregėtų XX amžiaus pastatų, išlikusiu paminklų sovietams, nacionalinę televizijos būstinę.

Trumpą kruizinį pasiplaukiojimą Dunojumi verta išbandyti kiekvienam, tikrąjį miesto veidą norinčiam pažinti keliautojui. Besigrožėdami įstabiomis pakrantėmis nepamirškite aplankyti ir šalia pakeliui esančio paminklo holokausto aukoms atminti, išradingai sudėlioto iš batų porų.

Budapeštas naktį

Mažytis rojaus kampelis – Margaritos sala laukia visų norinčių trumpam pabėgti nuo varginančio miesto triukšmo ir pasineriant į gyvybės bei žalumos pilną pasaulį. Prieš kelis šimtmečius karališkosios šeimos paliepimu ši vieta virto dekoratyviniu sodu, o šiomis dienomis čia rastume zoologijos sodą, grojantį fontaną, baseiną, nuo viduramžių užsilikusių griuvėsių bei ramų ir kokybišką poilsį.

Kultūrai neabejingiems vertėtų neaplenkti valstybinio operos teatro, kurio išorė stebina garsiausių pasaulio kompozitorių statulomis, o viduje freskomis ir skulptūromis išpuoštas interjeras palieka dar didesnį įspūdį.

Jei norite pasinerti į miesto šurmulį, susiplanuokite pasivaikščiojimą pačia triukšmingiausia bei nuolatos žmonių nestokojančia Vaci utca gatve. Įvairiausių parduotuvių, restoranų, suvenyrų krautuvėlių čia knibždėti knibžda, bet akį patraukia ir praeitą šimtmetį menantys pastatai, taigi spėsite dar ir įamžinti vieną kitą puikų  kadrą. Šalį reprezentuojančių dovanėlių artimiesiems įsigyti galima ir centriniame turguje, pagarsėjusiame savo neogotikiniu stiliumi, modernumu bei dydžiu.

Na o po ilgos kelionės ir daugybės ekskursijų atsipalaiduoti kvies prabangus bei nepaprastai puošnus Galerto viešbutis. Mineralinių vandenų gydykla, pirtys, SPA, baseinai, neprilygstami vaizdai tiek viduje, tiek ir lauke – viskas ko reikia kokybiškam poilsiui, o Sačeni terminė pirtis –  tikras perliukas mėgstantiems gerokai paprakaituoti, mat čia galite rinktis iš keliolikos pirčių variantų pagal savo poreikius.

Ką veikti Budapešte Video

Budapešto žemėlapis