Bukareštas – lankytinos vietos

Rumunijos sostinė – Bukareštas iš tiesų vienas iš labiausiai savo kontrastingumu pribloškiančių miestų visoje Europoje. Čia galime stebėti, kaip susijungia praeitis ir dabartis kartu sudarydamos patį įspūdingiausią duetą nepaliekantį abejingų. Viduramžius siekiančios bažnyčios, sovietų laikus menančios relikvijos ar modernizmu alsuojantys daugiaaukščiai pastatai – viskas savo individualumu tik papildo bendrą architektūrinę mozaiką. Iš arčiau su kultūra susipažinti padės muziejų ir edukacinių centrų gausa. Išalkę nesunkiai rasite kur paskanauti tradicinių patiekalų (beje, už labai draugišką piniginei kainą) , o vakare  laiką linksmai praleisite  vietiniuose baruose, klubuose.

Parlamento rūmai Bukarešte

Parlamento rūmai Bukarešte

Pradėkime nuo bene svarbiausios Bukarešto lankytinos vietos – Parlamento rūmų savo dydžiu (220 tūkst.kv.m) nusileidžiančių tik žymiajam Pentagonui (JAV). Šis, kvapą gniaužiantis objektas netgi turi kelis įrašus Gineso rekordų knygoje ! Jau vien dėl savo brangiausio pastato žemėje statuso, toks statinys negali likti neapžiūrėtas atidžiau. Visos statybinės medžiagos surinktos tik iš vietinių apylinkių, todėl abejoti autentiškumu tikrai neverti. Rūmuose esama net 1100 patalpų ir kiekviena iš jų tiesiog apakina savo aukščiausios klasės prabanga (nuo marmuro kolonų, šilkinių užuolaidų iki visur neišvengiamai žvilgsnį patraukiančių aukso elementų). Aišku, dėl milžiniško atvykstančiųjų smalsuolių  srauto, užsirašyti į ekskursiją tenka iš anksto, bet būkite tikri – verta pasistengti dėl tokių neišdildomų įspūdžių.

Automobilių nuoma Bukarešte

Rekomenduojame neaplenkti ir senamiesčio sugebėjusio išsaugoti savo unikalumą bei amžių dvasią net ir šiomis dienomis. Nenuostabu, kad tai viena labiausiai turistų lankomų vietų visame Bukarešte, mat būtent čia verda tikrasis gyvenimas pilnas pramogų ir linksmybių tiek vietiniams tiek ir svečiams. O ir pastatų grožis sukuria didingo istorinio laikotarpio atmosferą. Vaikščiodami vingiuotomis gatvelėmis prieisite 1869 metais, tuometinio Rumunijos princo paliepimu pastatytą universitetą. Ypač išraiškinga septynių kupolų St. Nicholas bažnyčia vainikuota ortodoksų kryžiumi pakerės savo spalvomis bei prašyte prašysis nufotografuojama.

Prie būtinų aplankyti objektų derėtų priskirti ir 1906 metais baigtus statyti pusapskričių formos pastatus dvynius (Universitate). Tai turėjo būti didžiausia draudimo  bendrovės būstinė, o šiandien čia įsikūręs bankas bei kazino. Abejingų nepaliks ir priešais Universitate stovinti keturių statulų kompozicija,vaizduojanti žymiausius ir labiausiai miestui nusipelniusius žmones (Gheorghe Lazar, Heliade Radulescu, Mihal Viteazul, Spirn Karet). Jei pasijusite išalkę užsukite į kavinių ir restoranų kompleksą “ Hanul Iui Manuc“, kuriame ne tik susipažinsite su tradicine virtuve, bet ir pasiklausysite gyvos muzikos, o atsigaivinti galėsite populiariausiu šalies   alumi “Ciuc“.

Bažnyčia Bukarešte

Bažnyčia Bukarešte

Keliaujame į centrą kur išvysite 1989m Rumunijos revoliucijos herojams dedikuotą paminklą, nuostabiuosius Elizabetos rūmus, vieną kokybiškiausių koncertų salių   (įsikūrusią Ataneul Roman pastate) , garsėjančia bene geriausia akustika pasaulyje, didingu, istorinėmis scenomis puoštu interjeru. Po sovietų laikus menančių relikvijų gausą galima pasižvalgyti Valstiečių muziejuje. Jame eksponuojami žymiausi komunistinio režimo atributai (paveikslai, laikraščių straipsniai, statulos). Neaplenkite ir Rumunijos valstiečių gyvenimą vaizduojančios parodos.

Viešbučių Bukarešte rezervavimasBooking.com

George Enescu muziejus patiks visiems muzikos fanams (ir ne tik). Čia sužinosite viską apie šio žymaus kompozitoriaus gyvenimą, iš arčiau susipažinsite su jo darbais, svarbiausiais biografijos faktais ir visa Rumunijos muzikos istorija.

Pergalės aveniu (Calea Victoriei) jus įtrauks į nuostabiausią architektūrinę pasaką. Šis pagrindinis centrinio Bukarešto kelias tiesiog pritrenkia savo lankytinų objektų gausa įsikūrusių vienoje vietoje. Dėmesį prikaustantys ištaigingieji Cantacuzino rūmai, CEC štabas, nacionalinis muziejus, centrinė universiteto biblioteka ir tai dar ne viskas,todėl savo kelionės maršrute pasižymėkite šį tašką kuo ryškiau.

Miesto aikštė

Miesto aikštė

Patriarchato rūmai sužavės savo nepakartojamu neoklasikinio stiliaus fasadu, siekiančiu 80 metrų! Pirmasis aukštas išsiskiria joninėmis kolonomis bei akmens konstrukcijomis, antrasis kelia nuostabą savo ryškiais raižiniais. Akį patraukia ir centrinę rūmų ašį formuojantis kupolas puoštas didingojo erelio motyvu.

O štai šiaurinėje miesto dalyje stovinti, 27 metrus siekianti Triumfo arka, skirta 1877 metų nepriklausomybės kovų dalyviams, tikrai pelnytai gali didžiuotis vienu ryškiausių istorinių paminklų statusu visoje Rumunijoje.

Nederėtų aplenkti ir nuostabiųjų parkų, kurių išlaikymui skiriama gana nemaža biudžeto dalis, todėl čia visada jausitės itin jaukiai. Apsilankykite botanikos sode,  žymiausiose Kosolio bei Harastrau parkuose. Štai vienas populiariausių ir lankomiausių Cismigių sodų parkas užima net 17 hektarų plotą.  Pačiame viduryje čia puikuojasi dirbtinis ežeras, akį džiugina augmenijos įvairovė specialiai atgabenta iš pačių Rumunijos kalnų ar net Šveicarijos ! Neapsieinama ir be istorinių apraiškų. Būtent šioje vietoje stovi rašytojų rotondos memorialas su dvylikos  rinktinių šalies rašytojų biustais  bei paminklas Prancūzijos didvyriams žuvusiems šalies teritorijoje pirmojo pasaulinio karo metais.

Įspūdingai atrodo ir viešasis Carol parkas dovanojantis įstabius panoraminius vaizdus, galimybę apžiūrėti gražiuosius Cantacuzino bei Zodiako fontanus, romėnų arena bei šalies astronomijos institutą.

Tad būkite tikri – nuobodžiauti Bukarešte tikrai neteks.

Bukarešto žemėlapis

Video: ką veikti Bukarešte