Bulgarija – lankytinos vietos

Pakanka pasižiūrėti į vos kelias nuotraukas iš skirtingų Bulgarijos vietų, kad pajustum tą nepaprastai malonų atostogų dvelksmą. Išties, puikūs paplūdimiai, šilta, odą kutenanti saulė, nuostabi juodosios jūros pakrantė, ryškiai geltonos kopos tiesiog tobula dovanėlė kiekvienam, nerūpestingo ir tingaus poilsio mėgėjui. Tačiau jei visgi nesate nusiteikę kelias dienas ar savaites pragulėti ant šezlongo gaudant bronzinį įdegį, būtinai pasidomėkite galimybe apsilankyti žymiausiose šalies vietose ir taip praturtinti savo prisiminimų bagažą naujomis patirtimis. Pateiksime kelias vertingas rekomendacijas padėsiančias susidaryti tikslų ekskursijos planą sutaupant laiko paieškoms internete.

Sofijos katedra

Sofijos katedra

Pirmiausiai pasidomėkime lankomiausias sostinės Sofijos objektais. Pirmas ypač svarbus argumentas jau vien dėl kurio tikrai verta pabuvoti šiame taške tai, kad šis miestas gali pasigirti vieno seniausių visoje Europoje titulu. Būtent tai ir turėjo įtakos formuojantis gausiam architektūriniam, istoriniam bei gamtiniam paveldui sutraukiančiam tūkstančius smalsių keliautojų, pasirengusių išnagrinėti kiekvieną teritorijos lopinėlį. Norėdami pajusti tikrąją bulgarietišką atmosferą leiskitės į pasivaikščiojimą Vitoškos bulvaru. Besidairydami pastarajame išvysite ir visos Sofijos pažibą – Aleksandro Nevskio soborą. 1912 metais iškilęs statinys, paskirtas Aleksandrui antrajam išvadavusiam šalį iš turkų priespaudos. Ypač sužavės dvylikos paauksuotų kupolų dekoracijos, išdėstytos pastato išorėje. Nusileidę į rūsį, galėsite apžiūrėti gausią, išskirtinių ikonų ekspoziciją. Beje, ši cerkvė talpina net iki 5000 žmonių ir yra oficialiai pripažinta didžiausia pasaulyje.

Automobilių nuoma Bulgarijoje

Ne ka mažiau žavingos ir Šv.Nikolajaus bei Šv.Sofijos cerkvės, bene seniausios visoje sostinėje.

Vertėtų užsukti ir į garsiausius, mieste įsikūrusius muziejus. Vienas iš jų – nacionalinis gamtos istorinis muziejus. Tai itin modernus būdas perprasti visas augalų bei gyvūnų pasaulio paslaptis, išvysti nepaprastai vertingas, daugiau nei šimtmetį rinktas kolekcijas su begale, pačių įdomiausių eksponatų.

Kadaise veikusioje b lankytojams atviras ir archeologijos muziejus, leisiantis pažinti šalies atsiradimo bei viso vystymosi laikotarpį, o dar daugiau faktų iš praeities atskleis Sofijos istorinis muziejus. Su ankstesnių bulgarų kartų gyvenimu supažindins etnografijos muziejus. Jame gausu tradicinių tautinių rūbų pavyzdžių, rankų darbo indų, buities rakandų ir kitų senovinių daiktų.

Akmeninis monumentas

Akmeninis monumentas

Besidomintiems technologijomis rekomenduojame neprasilenkti su nacionaliniu politechnikos muziejumi. Parodos čia apima automobilių modelius, mašininius įrenginius ir kitus aparatus ir prietaisus, kurių greičiausiai dar nematėte niekur kitur.

Dar vienas turistų pamėgtas objektas – Šv.Georgo rotonda, didžiuojasi Unesco pasaulinio paveldo titulu. Nedidelė, raudonų plytų bažnyčia laikoma seniausia iš visų ortodoksų bažnyčių Europos rytuose.

Nepasididžiuokite ir sustokite ties Sofijos sinagoga išsiskiriančia savo nepakartojamu grožiu, įspūdingu dydžiu bei prašmatnumu, kurį vainikuoja įstabus, dviejų tonų svorio sietynas.

Viešbučių Bulgarijoje rezervavimasBooking.com

Pirmai pažinčiai su šalies gamtiniais ypatumais kviečia Universiteto botanikos sodas. Nepaprastai retų augalų kolekcijos, palmės, margaspalvės gėlės, tiesiog užburia savo kvapais bei formomis.

Dar daugiau žalumos, pagyvintos meninėmis kompozicijomis išvysite Daktaro sodo parke. Pačiame centre įkurdintas paminklas pagerbiantis visus gydytojus, aplink daugybė kitų skulptūrų, išdėstytų parko teritorijoje ir žinoma žaliuojantys medžiai bei nepriekaištinga ramybė.

Po viešnagės Sofijoje laukia dar ne vienas įdomus nuotykis. Štai, kad ir Rilos vienuolynas. Dar vienas Unesco perliukas, garsus nepaprastai dideliu sukauptų knygų ir rankraščių skaičiumi, tebestovinčiomis keturiomis koplyčiomis bei penkiakupole cerkve. Iki šiol tai viena gerbiamiausių Bulgarijos vietų.

Toliau maršrutas veda į Melniką. Miestelis išgarsėjo savo aukštos kokybės vynu, o be jo dar keli svarbūs objektai būtų Roženo vienuolynas bei Melniko piramidės, suformuotos natūralių  gamtinių procesų.

Bulgarija gali sužavėti ir įspūdinga gamta

Bulgarija gali sužavėti ir įspūdinga gamta

Istorija besidomintiems bus ką atrasti Neseberyje. Tebestūksančios relikvinio miesto tvirtovės sienos fragmentai su vartais, leis prisiliesti prie didingų laikų, nusikeliant atgal bent keliais šimtmečiais.

Praeitimi alsuoja ir Plovdivo miestas. Antikiniai teatrai, akvedukų liekanos, viduramžių miesto likučiai primins tokias valstybes kaip Graikija ar Italija.

Bulgarijos gamta taip pat turtinga įvairiausiais, savaime susiformavusiais paminklais, antai Belogradčiko uolos stulbina savo dydžiais, vietomis išaunančiais į 200 metrų aukštį. Probiti komni intriguoja tuo, kad žengiant suragėjusia žeme, iš tiesų kojomis lieti kadaise tyvuliavusios jūros dugną.

Netikėtumu kupinas Koliakros iškyšulys ne tik supažindina su senovės graikų ir romėnų buvusių miestų griuvėsiais, bet kaip staigmeną gali pateikti ir staiga iš vandens vis iššokančių delfinų pasirodymus.

Gražių vaizdų nestinga ir Rodopi kalnuose, galinčiuose pasigirti mineraliniais šaltiniais, slidinėjimo kurortais, rezervatais  bei ypač palankiu klimatu.

Jei dievinate gėles, būtų nuodėmė neužsukti į Rožių slėnį. Pastarųjų žiedai virsta vienu brangiausiu aliejų pasaulyje. Daugiau apie šias gėles sužinoti galima ir specialiame muziejuje.

Tarsi tikroje pasakoje pasijusite bevaikštinėdami po Čiudnite uolynus. Srovenantis upelis, vešlus miškų masyvas, akmeningi takeliai tarsi koks gyvas atvirukas, kuriame laikrodžiai tiesiog neegzistuoja, o akimirką norisi pratęsti amžinai.

Na, o pabaigai – vienas geriausių kurortų Varna. Magiškas poilsio minutes dovanojantis kraštas, siūlo ir kultūrinės veiklos. Veikia čia ne tik nuostabus akvariumas, bet ir jūrų, istorijos muziejai. Šiek tiek nutolus nuo miesto galima pamatyti vietinį egzempliorių- uoloje iškaltą Aladžo vienuolyną.

Video: ką veikti Bulgarijoje

Bulgarijos žemėlapis