Bulgarija

Bulgarija – valstybė Balkanuose, garsėjanti nuostabiais paplūdimiais, gražiomis bažnyčiomis ir žiemos sporto pramogomis. Neretai galima išvysti kelionių agentūrų siūlomas keliones būtent į šią šalį. Nors tai nėra populiariausias maršrutas tarp lietuvių keliautojų, bet šalis tikrai verta apsilankymo. Taigi, ką reiktų žinoti apie Bulgariją?

Bulgarija

Bulgarija ribojasi su Juodąja jūra šalies rytuose. Iš Bulgarijos nesunku patekti ir į kitas „šiltų kraštų“ šalis, \ tokias kaip Turkija, Makedonija ar Graikija. Šalyje šiuo metu gyvena daugiau kaip 7 milijonai gyventojų. Didžiausias miestas – Sofija.

Žmonės Bulgarijoje kalba, žinoma, bulgariškai. Bet jei mokate anglų, vokiečių ar rusų kalbą, tai gali padėti susišnekėti. Beje, kadangi bulgarai rašo kirilica, mieste orientuotis gali būti kiek sudėtinga.

Automobilių nuoma Bulgarijoje

Bulgarijos gamta. Visa šalis yra arba kalvota, arba kalnuota. Vidutinis aukštis virš jūros lygio siekia 467 m, aukščiausias kalnas – Musala, siekiantis net 2925 metrų aukštį. Jis iškilęs šalies pietvakarinėje dalyje ir yra aukščiausias kalnas visame Balkanų pusiasalyje. Šioje kalnuotoje šalyje yra visko: upių, ežerų, šiek tiek lygumų, plynaukščių ir žinoma, įvairiausių aukščių kalnų viršūnių.

Bulgarija

Klimatas Bulgarijoje. Kadangi šalis yra labai kalnuota, tad ir klimatas joje labai įvairus. Pavyzdžiui, kai aukščiausioje šalies vietoje maksimali temperatūra siekia 20 laipsnių, tai šalies sostinėje temperatūros rekordas yra net 41 laipsnis šilumos. Sofijoje vasarą karšta – vidutinė maksimali temperatūra vasaros mėnesiais siekia 24 – 28 laipsnius šilumos. Žiemą temperatūra vidutiniškai nukrenta kelis laipsnius žemiau nulio. Žemiausia kada nors užfiksuota temperatūra siekė -25 laipsnius šalčio. Kritulių mieste iškrenta kiek mažiau nei Vilniuje, daugiausia balandžio – birželio mėnesiais. Jei ketinate ilsėtis prie jūros, verta rinktis šilčiausius metų mėnesius – nuo gegužės iki rugsėjo.

Žymiausi miestai. Sofija – Bulgarijos sostinė ir vienas seniausių miestų Europoje. Turistų mėgstama dėl savo parkų, gražaus miesto centro bei istorinių monumentų ir architektūrinių paminklų, kurių čia priskaičiuojama virš 250.

Burgas – taip pat populiarus miestas tarp turistų. Nors yra gana industrinis miestas, turintis komercinį uostą ir naftos perdirbimo fabrikas, yra mėgstamas turistų dėl nuostabaus grožio jūros peizažų ir senamiesčio.

Lovech miestas žinomas dėl savo Varosha kurorto, kur dauguma vyksta tiesiog pailsėti.

Mėgstantiems aktyvesnes pramogas patiks Pirin miestelis. Čia populiarūs vaikščiojimo kalnais takai, su įspūdingais kalnų ir ežerų peizažais. Be to, netoliese stovi ir antras pagal aukštį šalies kalnas.

Varna – trečias pagal dydį Bulgarijos miestas. Turi daug paplūdimių šalia Juodosios jūros, mieste siūloma daug naktinių pramogų. Tai vienas populiariausių turistinių miestų.

Transportas. Patogiausia į Bulgariją patekti lėktuvu. Šalyje yra net 4 tarptautiniai oro uostai, įskaitant ir Varnos bei Sofijos. Tarp vakarų Europos ir Bulgarijos nuolat vykdomi skrydžiai. Pigiausius bilietus, ko gero, galima gauti skrendant Wizzair oro linijomis. Deja, šiuo metu tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra. Į šalį galima patekti ir tarptautiniais traukiniais ar autobusu ir, žinoma, automobiliu. Visais išvardintais būdais galima keliauti ir šalies viduje. Tik lėktuvai nėra tokie populiarūs, dėl gana trumpų atstumų.

Bulgarija

Kita. Bulgarijos valiuta – levas. Vienas levas – 100 stotinkų. Levas atitinka maždaug pusę euro. Bene didžiausia problema susijusi su nusikaltimais Bulgarijoje yra mašinų vagystės. Niekada nepalikite automobilio neprižiūrimoje vietoje, ypač jei jis yra gana naujas. Kalbant apie atsiskaitymą, rekomenduoja atsiskaityti grynaisiais, kas Bulgarijoje yra labai populiaru, nes šalyje pasitaiko elektroninių pinigų vagysčių. Apdairiai elgiantis, nesunku bus išvengti nelaimių ir maloniai praleisti atostogos nuostabioje šalyje su kalnų peizažais, saulėtais paplūdimiais ir šilta jūra.

Viešbučių Bulgarijoje rezervavimasBooking.com

Bulgarijos žemėlapis