Ciurichas – lankytinos vietos

Šveicarija – įstabi šalis, kuri stebima aukšta ekonomika, kultūriniu lygiu bei laimingais žmonėmis, kurie visada laukia turistų norinčių geriau pažinti kalnuotosios šalies dvasią. Vienas iš labiausiai lankomų miestų – Ciurichas, kuris tuo pačiu yra ir pats didžiausias miestas Šveicarijoje.

Kai kurie juokauja, kad šis miestas yra arogantiškas ir tinka tik turtuoliams. Tačiau tai nėra tiesa, kadangi pramogų kainos prieinamos visiems, o ir paprasčiausias pasivaikščiojimas po Senamiestį jau suteikia labai daug teigiamų emocijų.

Ciuricho senamiestis

Galima sakyti, kad beveik visų didžiųjų miestų Senamiesčiai yra didžiausi traukos objektai. Paprasčiausiai jie padeda geriausiai reprezentuoti šalies istorinę kilmę bei dvasią. Būtent toks yra ir Ciuricho senamiestis, kuris tuo pačiu kvepia ir prabanga, ir paprastumu. Jis yra tarp dviejų Limato upių Santakos, tad tai jam suteikia savotiško žavesio bei išskirtinumo.

Žinoma, kaip ir kitose judriose vietose, taip ir čia galima rasti labai daug įvairiausių prekybos vietų, kavinukų bei galerijų, kurios kviečia užsukti turistus ir geriau susipažinti su šiuolaikiniais šalies menininkais.

Senamiestis atrodo labai didingai ir savo architektūra tikrai atims žadą. Čia galima vaikščioti visą dieną ir tikrai nepabos.

Ciuricho didžioji katedra

Katedra vietinių kalboje skamba Grossmünster. Ją galite išvysti miesto Senamiestyje, tad prie to pačio vaikščiodami tikrai pamatysite labai aukštus bokštus. Jie simbolizuoja reformacijos pradžią, kadangi štai šioje vietoje 1520-ais metais Zvinglis pradėjo naujo tikėjimo paieškas.

Apie katedrą sklando legenda. Kalbama, kad ją pastatė pats Karolis Didysis. Visgi, priešingai kalba istorikai, kurie datuoja, kad šis statinys turėjo atsirasti XII-XIII amžiaus sankirtoje. Tai išduoda jo architektūra.

Ciurichas

Ciurichas

Bahnhofstrasse gatvė

Jeigu norite susipažinti su Šveicariška prabanga apie kurią tikrai sklando labai daug mitų, tai Bahnhofstrasse yra geriausias pavyzdys. Tai bene pati aktyviausia, tačiau tuo pačiu ir pati prabangiausia miesto gatvė, kurioje rasite garsiausių dizainerių prekybos vietas. Nuo drabužių iki visame pasaulyje žinomų šveicariškų laikrodžių, kurie pasižymi puikia kokybės bei stiliaus sinteze.

Automobilių nuoma Šveicarijoje

Kainos tikrai nemažos, tad ne kiekvienas gali sau leisti čia apsipirkti, tačiau bent jau pasivaikščioti čia tikrai verta.

Augustinergasse gatvė

Galbūt tiksliau ją reiktų vadinti gatvele, kadangi yra gana siaura. Ir garsėja ne prekybos vietomis, o savotiškai dekoruotais namais. Sakoma, kad einant čia gatvele pasijausite tarsi pasakų šalyje, kadangi kiekvienas namas puoštas spalvingais ekeriais.

Bahnhofstrasse gatvė

Jei pavargote spoksoti į švytinčias vitrinas, iš Bahnhofstrasse sukite į siaurutėlę Augustinergasse. Tai viena gražiausių istorinių gatvelių Ciuriche. Ją puošia tradiciniai erkeriai – iš fasado išsikišusiais, spalvingai dekoruoti langai.

 Rietberg muziejus

Pavadinimas išduoda,  kad čia galite rasti garsaus menininko Rietberg darbus. Tuo pačiu čia rasite ypatingą kolekciją, kuri reprezentuoja kinų kultūros meną. Tai vienas svarbiausių muziejų visoje Europoje, kadangi analogiškų ekspozicijų žemyne beveik nėra.

Landesmuseum muziejus

Jeigu norote geriau pažinti Šveicarijos gyvenimo ritmą, istoriją bei kultūra – tokiu atveju apsilankykite Landesmuseum muziejuje. Eksponatų gausa labai įvairi, nuo istorijos iki meno. Kiekvienais metais atnaujinama, tad vis daugiau ir daugiau eksponatų laukia Jūsų. Pats muziejus taip pat žavi savo architektūra.

Ciuricho zoologijos sodas

Ne visi mėgta zoo sodus, tačiau jeigu esate vienas iš tų, kuris labai mielai aplanko zoologijos sodus skirtingose šalyse, tokiu atveju būtina apsilankyti ir šios šalies gyvūnų namuose. Čia galite išvysti tūkstančius augalijos bei gyvūnijos pavyzdžių, kuriems stengiamasi sukurti kuo natūralesnę gamtą. Tai objektas, kuris sulaukia ypač daug turistų lyginant su visa Šveicarija.

 Uetliberg kalnas

Uetliberg kalnas yra beveik 900 metrų aukščio. Patekti į jį galima pėsčiomis arba dviračiu. Ant viršaus rasite aikštelę, kuri leis žavėtis nuostabia miesto panorama.

Viešbučių rezervavimas Ciūriche
Booking.com

Nuostabusis Ciurichas laukia visų, kurie nori geriau pažinti jo istoriją ir tuo pačiu kultūrą. Čia ką veikti ras kiekvienas. Nes tokia jau ta Šveicarija. Įvairi, tačiau tuo ir nuostabi.

Video: ką veikti Ciuriche

Ciuricho žemėlapis