Danija – lankytinos vietos

Danija – šalis, kurioje nevargina chaotiškas automobilių eismas, nuolatinis triukšmas, praeivių gausa ar nuolatinio skubėjimo keliama sumaištis. Atvirkščiai, čia gali ne tik turiningai praleisti laiką, bet ir puikiai pailsėti.

Dauguma vietinių Danijoje mieliau renkasi dviračius nei keturrates transporto priemones, taigi nosies nuo nemalonių kvapų prisidengti tikrai nereikės. Dailūs spalvoti namukai, stūksantys prie pat vandens – tipiškas šiam kraštui vaizdas. Kad ir kokiame taške bebūtumėte – tikrai išvysite kažką įdomaus, netikėto ar tiesiog keliančio susižavėjimą.

Aplankykite muziejus, pasivaikščiokite miestų gatvėmis, pasigerėkite įstabia gamta, pabūkite dalimi istorijos besilankant pilyse, architektūriniais šedevrais turtinguose senamiesčiuose. Pramogų bei atrakcijų nepritrūks nei mažiems nei dideliems, tad nedvejokite ir įsigykite bilietus jau artimiausioms atostogoms.

Kad negaištumėte laiko lankytinų vietų paieškoms, pateikiame kelis naudingus pasiūlymus, ką verta pamatyti viešint Danijoje.

Danija - lankytinos vietos

Kopenhaga

Pažinti su šalimi pradėkite nuo sostinės Kopenhagos. Pastarojoje tiesiog privalu pamatyti miesto simbolį, iš kurio nuotraukos dauguma galėtų atpažinti ir pačią šalį – undinėlės skulptūrą. Taip pat vertėtų neaplenkti ir Naujojo uosto, kurio pagrindinis akcentas – nuotaikingi, margaspalviai, daugiaaukščiai namai. Aplankykite vieną žymiausių sodų – Tivoli. Tai, ko gero ,labiausiai šypsenų karalystės vardo nusipelniusi vieta, sutraukianti šeimas iš viso regiono. Ir visai nenuostabu, kai jame siūloma tiek užsiėmimų, nuo atrakcionų iki čia pat rengiamų vaidinimų ar koncertų.

Automobilių nuoma Danijoje

Kita rekomendacija keliaujantiems su mažaisiais būtų Legolendo parkas. Šį tašką žino kiekvienas, bet išvysti tokį 60 milijonų kaladėlių šedevrą savo akimis, visai kas kitą nei apie jį skaityti ar žiūrėti nuotraukas. Pasakiškas dirbtinis Lego miestas – tikras džiaugsmas vaikams. Ne ką mažiau teigiamų emocijų suteiks ir nusileidimas linksmaisiais kalneliais bei netikėtus nuotykius žadanti piratų šalis.

Danija gali didžiuotis tikrai didingais pilių statiniais, todėl į maršruto planus įtraukite bent vieną iš jų. Pavyzdžiui, kad ir tą pačią Frederiksborg pilį, kerinčia ne tik puošniu dizainu, o ir nuostabiais sodais. Aplinka čia išties magiška. Fontanai, ežeras, įmantrios skulptūros, tobulai suprojektuotos medžių alėjos, negali nepalikti įspūdžio.

Kronborgo pilis taip pat nenusileidžia savo kraštovaizdžiu, mat pastatyti šioji palei pat krantinę. Kitas išskirtinis statinio bruožas – net 60 metrų besitęsianti menė, laikoma bene ilgiausia Šiaurės Europoje.

Bent trumpam užsukite į Orhuso miestą. Labiausiai turistus čia pabūti skatina neeilinis senamiestis, lankytojus pasitinkantis išties išskirtiniais pastatais, menančiais pačius seniausius laikus, todėl alsuojantis nostalgija bei viduramžių dvasia.

Oresundo tiltas tarsi grandis tarp tokių valstybių kaip Švedija ir Danija. Pastarojo ilgis siekia visus 8 kilometrus ir tai didžiausia tokia konstrukcija iš visų randamų Europoje.

Štai Skogeno miestas jau ne vieną amžių tituluojamas kaip menui prijaučiančių žmonių susibūrimo vieta, o atvykę į Odensės salą turėsite puikią progą pabūti namuose, kuriuose gimė ir augo garsusis pasakų kūrėjas H.K.Andersonas. Taip pat vertėtų nepasididžiuoti ir aplankyti vietos pažiba tapusį Danijos geležinkelių muziejų, sukaupusį visą pluoštą informacijos apie šios transporto rūšies vystymąsi bei svarba šaliai.

Tiems, kas domisi muzikai ir turi galimybę prisiderinti prie konkrečių datų, siūlome pasidomėti Roskildėje vykstančiu festivaliu, kasmet sutraukiančiu ne vieną tūkstantį melomanų. Tuo pačiu vertėtų apžiūrėti pirmąją krikščioniškąją regione bažnyčią bei muziejų pristatantį kelis unikalius vikingų laikų laivus.

Viešbučių rezervavimas Danijoje
Booking.com

Stroget gatvė – tarsi nesibaigiantis kelias, kuriame visko tiek daug, kad net apsisuka galva. Iš tolo mirgančios parduotuvių vitrinos kviečia užsukti ir išsirinkti kažką mielo lauktuvių dovanoms. Jei apsipirkinėti nepanorėsite, užsukite į seniausias Šv.Dvasios bei Dievo motinos bažnyčias.

 

 

 

 

Video: įdomiausios vietos Danijoje

Danijos žemėlapis