Dortmundas – lankytinos vietos

Nuostabus Vokietijos miestas Dortmundas – tikra plieno, anglies bei alaus sostinė, kuri pažįstama ne tik Vokietijoje, tačiau ir Europoje. Tai – pramoninis miestas, tačiau jis tikrai turi ką parodyti ir kuo nustebinti visus, kurie nori geriau pažinti ne tik šį puikų miestą, tačiau visą šalį. Juk kiekvienas miestas – šalies dėlionės dalis, kuris gali parodyti jos grožį, istoriją bei kultūrą.

Tiesa, Dortmundas karo metais buvo gana aktyviai apgriautas, tad jo atsigavimo laikas nebuvo trumpas. Nors šiuo metu tikrai atrodo gana neblogai ir galima rasti labai daug lankytinų objektų, visgi, galbūt lyginant su kitais Vokietijos miestais šis atrodo kiek liūdnesnis ir gal kiek paprastesnis.

Automobilio nuoma Dortmunde

Alaus daryklos muziejus

Jeigu esate alaus mėgėjas, o Lietuvoje jų tiek pat daug kaip ir Vokietijoje, tokiu atveju siūlome aplankyti alaus daryklos muziejų, kuriame geriausiai susipažinsite su aludarių gyvenimu nuo viduramžių iki šių dienų. Visa istorija vienoje vietoje, kuri apima ne tik šio regiono, tačiau ir visos Vokietijos alaus gaminimo istoriją. Būtent Dortmundo regione alaus pramonės aktyvumas pats didžiausias buvo nuo 1950-ųjų iki 1970-ųjų metų. Tuomet šis miestas buvo vadinamas visos Europos alaus gaminimo sostine ir žmonės čia mielai traukė paragauti pačio įvairiausio alaus. Gamintojai stengiasi pasiūlyti vis kitokį, vis įmantresnius skonius turintį alų, kuris iškeliaudavo iš šio miesto į visą Europą. Taigi, muziejuje sužinosite daugiau įdomių istorijų, galėsite apžiūrėti eksponatus ir net paragauti alaus, kuris leis suprasti, koks yra tikras vokiškas skonis.

Dortmundas lankytinos vietos

Dortmundas naktį

Televizijos bokštas

Dortmundo televizijos bokštas – viena aktyviausiai lankomų vietų, kuri geba geriausiai reprezentuoti šio miesto dvasią. Jis buvo pastatytas 1959-ais metais ir kuomet tai buvo pats aukščiausias pastatas visoje Vokietijoje. Tiesa, metų eigoje atsirasdavo vis daugiau kitų aukštesnių pastatų, tad šiuo metu šis televizijos bokštas yra aukščiausias statinys būtent šiame mieste. Aplink bokštą taip pat rasite labai skoningai atrodantį parką, kuris ypač mėgstamas vietinių gyventojų bei miesto svečių. Vasaros metu buvimas parke ypač malonus. Daugelis čia ateina pavedžioti augintinių, skaityti knygas arba paprasčiausiai pavalgyti pietų.

Turgaus aikštė

Senoji turgaus aikštė yra viena lankomiausių vietų apsilankius  Dortmunde. Paprasčiausiai tai vieta, kur galėsite geriau pažinti vietinių gyvenimo ritmą ir tuo pačiu susipažinti su žmonėmis. Tai – pėsčiųjų zona, tad galite būti ramus ir saugus, automobiliai netrukdys ramiai vaikščioti. Šioje aikštėje taip pat galite pamatyti ir mažas kavinukes, kuriose galima labai mielai papietauti ir tuo pačiu maloniai praleisti laiką. XII amžiuje ši aikštė buvo ypač aktyvi ir dažnai pavadinama verslininkų zona, kadangi būtent čia pirkliai bei amatininkai sudarydavo pačius įvairiausius sandarius ir puoselėdavo prekybą. Iki šių dienų ši aikštė išlaikiusi savo svarbą ir dažnai vadinama susitikimų ir gal net pasimatymų vieta.

Gamtos istorijos muziejus

Dortmunde taip pat galima rasti gamtos istorijos muziejų, kur plačiau supažindinama su žemės istorija, augalais bei gyvūnais, kurie gyvena regione ir kurie geriausiai perteikia šio regiono dvasią. Muziejuje taip pat galite pamatyti net ir tikrų dinozaurų skeletų, prieš 55 mln. metų gyvenusio ponio skeletą, galiausiai, įvairiausius kristalus kurie dažnai pavadinami žemės lobiais.

Viešbučių Dortmunde rezervavimasBooking.com

Meno ir kultūros muziejus

Tai dar viena nuostabi vieta, kur galima geriau pažinti šio regiono gyvenimo ritmą. Apsilankius liksite nustebintas muziejaus modernumu ir ekspozicijų gausa. Čia galite geriau susipažinti ne tik su Dortmundo istorija, tačiau visos Vokietijos gyvenimo ritmu.

Video: ką veikti Dortmunde

Dortmundo žemėlapis