Dresdenas – lankytinos vietos

Dresdenas – vienas žaviausių Vokietijos miestų, galinčių pasiūlyti platų kultūrinės veiklos spektrą, taip pat besididžiuojantis išties įspūdingais statiniais, atspindinčiais visiškai skirtingų amžių tendencijas pradedant renesansu ir baigiant klasicizmu.

Dėl savo geografinės padėties Dresdenas galiausiai tapatinamas net su pačia Florencija (mat abipus driekiasi Elbės upė), šiandien savo lankytinomis vietomis masina daugybę naujų patirčių ištroškusių turistų iš pačių įvairiausių pasaulio kampelių.

Šis miestas tiesiog idealiai pritaikyta tiems, kas atostogų neįsivaizduoja be istorinių užkulisių, regionui būdingų tradicijų, praeities faktų nagrinėjimo, gilinimosi į miestų sūsikūrimo priežastis, svarbiausius įvykius nutikusius per šimtmečius ir kitas įdomybes.

Aišku, neapsieisime be pramogų, kasmetinių festivalių, populiariausių švenčių ir lankytinų vietų. Taigi ką privalu pamatyti keliaujant po Dresdeną?

Dresdenas

Dresdeno lankytinos vietos

Dažniausiai miesto pažinimas prasideda nuo apsilankymo senamiestyje. Ne išimtis ir Dresdenas. Nors bendra senamiesčio teritorija nėra įspūdingai didelė, tačiau pakankamai kompaktiška bei labai aiškiai leidžianti suprasti, ko galite tikėtis visos ekskursijos po šį kraštą metu.

Unikali architektūra, gausybė žymiausių paminklų, informatyvių muziejų, teatrų, erdvių šeimoms – lankytinų vietų gausa neleis nuobodžiauti nė minutei.

Pirmas itin ryškus prisiminimas turėtų išlikti po vizito įspūdingoje Dresdeno bažnyčioje. Dievo Motinos vardo bažnyčia įsikūrusi pačiame centre, tad ilgai ieškoti tikrai neteks. Taikos simboliu dabar laikomas statinys, karo pasekoje buvo visiškai suniokotas, tačiau prieš bene tris dešimtmečius ir vėl prikeltas naujam gyvenimui.

Saikingai puošni išorė, baroko stiliaus eksterjeras – suteikia šiai bažnyčiai savito, bet natūralaus grožio.

Automobilių nuoma Dresdene

Štai kita baroko ikona – Aukštoji bažnyčia, iš pirmo žvilgsnio atrodo gan“šaltai“, tačiau už tokių šarvų slepiasi nepaprastai jaukus vidus, iškili atmosfera, kurią vainikuoją 85 metrus siekianti varpinė, taigi bendrame kontekste bažnyčia atrodo ypač elegantiškai ir nekasdieniškai.

Atskiro aptarimo nusipelnė ir žymieji Cvingerio rūmai – dar vienas itin populiarus lankytinas objektas Dresdene. Šis barokinis pastatų kompleksas išties unikali vieta, mat rūmų viduje esama ne vienos, garsiausių pasaulio tapytojų darbus pristatančios parodos.

Tarp meno šedevrų galima atrasti ir tokį lobį kaip Rafaelio “Siksto Madona“. Be visa ko, lankytojams atviros ir senovinių ginklų, Meiseno porceliano dirbinių erdvės.

Dresdenas

Ypatingą reikšmę Dresdeno iškilimui turėjo rezidencinė pilis, žyminti ir pirmus žingsnius link šio miesto susikūrimo. Ne kartą vis kitus šeimininkus turėjęs, šiandien šis karališkas objektas suteikia progą smalsuoliams išvysti retų senovinių papuošalų kolekcijas, fotografijų ekspozicijas.

Nuostabia gamta pasigrožėsite nuvykę į Pilnico pilį. Kiekviena šios pilies dalis turi atskirą teritoriją, vis kitokį, vienas už kitą įspūdingesnį peizažą pilnai savo grožiu atsiskleidžiantį vasaros sezono metu. Taip pat čia veikia ir amatų, rūmų muziejais.

Iš kitų įdomesnių lankytinų vietų Dresdene išskirti galime – Žaliojo skliauto muziejų. Nemenka vienetinių brangakmenių kolekcija, aukso skulptūros dekoruotos deimantais, rubinais, perlais, itin prabangus kavos servizas priklausęs pačiam Augustui stipriajam pribloškia puošnumu bei tais laikais išaukštintu materializmu.

Šiek tiek kuklesnis, bet ne ką mažiau intriguojantis – transporto muziejus. Kiekvienas užsukęs gali susipažinti su ypač sparčiai modernėjusia technikos pramonę ir visą šį procesą iliustruojančiais tramvajų, traukinių, dviračių, automobilių ar laivų modeliais.

Drezdenas

Senovinė architektūra Dresdene

Ko jau ko, bet Karališkosios eisenos freskos nepamatyti viešint Dresdene nevalia. Daugiau nei 100 metrų ilgio siena, susidedanti iš porceliano elementų, atvaizduoja kunigaikščių procesiją ir žymius karalius, menininkus, prekybininkus, kareivius. Pats grožis išryškėja, kai freską apšviečia naktinių žibintinių lempos ir kiekviena detalė matoma dar aiškiau nei dienos metu.

Dar vienas lankytinas objektas, kurį būtiniausiai turėtumėte pamatyti Dresdene – Mėlynasis tiltas nutiestas per pačią Elbės upę. 19 amžiuje baigtas konstruoti unikalus tiltas, ypač patrauklus tuo, kad nuo jo atsiveria bene įspūdingiausi apylinkių vaizdai.

Bekopdami nepaprastai išraiškingais, nekasdien sutinkamais laiptais pasieksite Elbės upės krantinėje, geriau žinomoje kaip ‘Europos balkonas“ esančią terasą iš kurios taip pat patogu stebėti plačiuosius horizontus ir tolumoje varjuojančius statinius.

Viešbučių Dresdene rezervavimas

Dėmesio! Pateikiame jums geriausius viešbučių pasiūlymus Dresdene! Peržiūrėkite pačius geriausius pasiūlymus ir rezervuokite sau labiausiai patinkantį viešbutį! Užsisakykite iš anksto ir sutaupykite!Booking.com

Na, o kelionės pabaigai geriausiai tiktų popietė spalvingajame didžiajame sode. Nepriekaištingai tvarkoma aplinka, visiška ramybė, kurią taip vertina miesto gyventojai, zoologijos bei botanikos sodai, nuostabiai atrodantys rūmai tikrai smagi atrakcija visai šeimai.

Tiek vaikams tiek suaugusiems dar daugiau džiaugsmo suteiks pasivažinėjimas traukinuku, siūlančiu apkeliauti bemaž visą parko teritoriją.

Video: įdomiausios vietos Dresdene

Dresdeno žemėlapis