Dublinas – lankytinos vietos

Dublinas lietuviams tikrai nesvetimas miestas. Tarp savo laimę svečiame krašte atradusių mūsiškių dažnai galėtume sutikti ir turistiniais tikslais viešinčių tautiečių. Juk tai pakankamai artima kryptis, puikiai tinkanti savaitgalio išvykai.

Besirengiantiems turiningai praleisti laiką, Dublinas palankus ir dėl savo lankytinų objektų gausos. Istorinės reikšmės statiniai, galerijos, parkai, pilys bei galybė kitų įdomių kampelių neleis nuobodžiauti nė akimirkos. Būtent šiame mieste galėsite aplankyti populiariojo Guinness alaus daryklą ar legendinio Jameson viskio muziejų.

Muziejuose susipažinsite su svarbiausiais praeities įvykiais, o bevaikštinėdami gatvėmis pajusite kuo gyvena vietiniai žmonės. Taip pat patogu išsinuomoti ir asmeninę transporto priemonę greitesniam  keliavimui. Taigi nedvejokite ir ieškodami tinkamiausio taško artimiausioms atostogoms rinkitės būtent Dubliną. Štai keli pasiūlymai, kuo jus gali sužavėti Airijos sostinė.

Automobilių nuoma Airijoje

Neabejotinai vienas reikšmingiausių Dublinui statinių – miesto rotušė. Tai ne tik subtiliai puošnus ar ilgaamžis statinys, bet ir svarbiausius šalies simbolius sauganti vieta. Viduje galėtumėte išvysti tokius lobius kaip didįjį miesto kardą, didžiąją lazdą bei karališkosios dinastijos dokumentus.

Pilis Dubline

Pilis Dubline

Rekomenduotume aplankyti ir gražiąsias katedras. Štai Kristaus katedra yra puikus romantikos bei gotikos derinys papildytas puošniomis arkomis, kolonomis. Katedroje kruopščiai saugomas ypač svarbus objektas – Šv.Lauryno, laikomo miesto sargu širdis.

Kita, Šv. Patriko katedra laikoma bene didžiausiais dievo namais visoje šalyje. Tai ryškiai atsispindinčiu angliškuoju gotikiniu stiliumi pastatytas šedevras prie kurio tyvuliuoja šventu laikomas šaltinis, kadaise buvęs pagonių krikštijimo vieta.

Nepraleiskite progos pasižvalgyti po Dublino pilį. Pastaroji yra seniausias regione esantis statinys, kurio didingumas vis dar jaučiamas ir šiandien. Čia apžiūrėsite paveikslų galeriją, sosto salę, požemius su vikingų tvirtovės fragmentais.

Centrinis paštas nėra tik eilinė siuntomis bei spauda besirūpinanti  įstaiga. Kadaise, stovėdami ant prie įėjimo esančių laiptų nepriklausomybę paskelbė aukščiausi valdžios atstovai. Viduje taip pat pamatysite skulptūrą dedikuotą savo gyvybes dėl šalies gerovės paaukojusiems Velykų sukilimo dalyviams.

Turiningai popietę praleisite ir užsukę į Kilmainham buvusio kalėjimo pastatą, kuriame kalėdavo maištininkai viešai išreikšdavę savo nepasitenkinimą esama sistema. Ekskursijos metu jums bus aprodytos kameros, kiemelis, muziejus eksponuojantis su šiuo objektu susijusius radinius.

Neteks nuobodžiauti ir besilankant kituose muziejuose, kurie tikrai atitiks kiekvieno skonį. Nacionaliniame Airijos muziejuje viskas sukasi aplink šalies istorinius įvykius, tradicijas, puoselėjamas vertybes.

Štai archeologijos muziejuje išvysite dar akmens amžiuje naudotus įrankius, ginklus, auksinius papuošalus, vikingų laikų atributus ir kita.

Gamtos mokslų muziejuje daugiausiai dėmesio skiriama anksčiau vyravusioms gyvūnų rūšims, kurias atvaizduoja tikroviškos iškamšų kopijos.

Dekoratyvinio meno ir istorijos muziejuje pristatoma tik airiams būdingų ginklų, baldų, keramikos, stiklo dirbinių paroda, o šalies gyvenimo muziejuje iš esmės papasakota nuo ko prasidėjo Airijos egzistavimas ir kaip ji keitėsi bėgant metams.

Neprasilenkite su nacionalinio Airijos teatro pastatu. Nors tai nėra pirminis jo variantas( jį suniokojo didelis gaisras), atstatyta versija taip pat žavi subtiliai puošniu dizainu.

Tikriausiai nė vienas airis neįsivaizduoja savo gyvenimo be šalto alaus bokalo savaitės pabaigoje. Jei ir jūs nesate abejingi šiam gėrimui privalote pabūti Guinness darykloje. Joje susipažinsite su visu gamybos procesu, tam naudojamais mechanizmais bei kas be ko ir paragausite šio autentiško šedevro.

Kitas daugeliui žinomas viskio gamintojas Jameson irgi turi specialią erdvę, kurioje pristatomi įdomiausi faktai iš viskio gamybos praeityje, įvairūs atributai bei kita negirdėta informacija.

Jei kompanijoje yra mažų vaikų, šiems patiktų viešnagė Dublino zoologijos sode. Didžiulėje teritorijoje apgyvendintos žirafos, raganosiai, liūtai, paukščiai bei gausybė kitų gyvūnijos atstovų.

Ramybės oazė pasitiks užsukusius į Phoenix parką, kuris laikomas bene didžiausiu visame Europos žemyne. Šis taškas ypač pamėgtas miestiečių, trokštančių pailsėti nuo mašinų keliamo triukšmo. Be to, jame galima apžiūrėti Popiežiaus kryžių, prezidento rezidenciją, obeliską.

Viešbučių rezervavimas Dubline
Booking.com


Ne ką mažiau harmonijos ir nacionaliniame botanikos sode, galinčiame pasigirti bananų plantacijomis, svyrančiais bambukais, karališkosiomis orchidėjomis ir gigantiškais lelijų žiedais.

Video: ką veikti Dubline

Dublino žemėlapis