Dubrovnikas – lankytinos vietos

Dubrovnikas, ko gero, būtų viena tinkamiausių krypčių atostogoms visame Europos žemyne. Ir puikus klimatas toli gražu nėra vienintelė to priežastis( nors kai kam taip ir galėtų pasirodyti).

Susipažinęs su šio nuostabaus Kroatijos miesto lankomiausių vietų sąrašu, išties nustembi kiek visko dar galima nuveikti be tingaus gulinėjimo paplūdimyje ar mirkimo jūroje. Ganėtinai ilga ir permaininga krašto istorija, savo pėdsakus paliko ne viename įspūdingame paminkle, bylojančiame apie nelengvą Dubrovniko dalią nuo pat jo įkūrimo. Tai geriausiai atspindi miestą, tarsi brangiausią perlą vis dar tebesauganti milžiniška siena.

Bastiono siena Dubrovnike

Bastiono siena Dubrovnike

Vaikščiojant į Unesco paveldo sąrašą įtraukto senamiesčio grindiniu tiesiog negali nesižavėti aplink tvyrančia išskirtine atmosfera. Dairantis gatvėse nesunku pastebėti vietinius architektūros šedevrus, o lankantis muziejuose patirti tikrąjį pažinimo džiaugsmą. Pats laikas apžvelgti unikaliausius Dubrovniko taškus, kasmet pritraukiančius galybę turistų iš viso pasaulio.

Automobilių nuoma Dubrovnike

Pirmu numeriu vertėtų pasižymėti jau kiek anksčiau paminėtą gynybinę sieną. Šis, dar dvyliktame amžiuje iškilęs statinys, juosiantis visą senamiestį, į viršų stiebiasi net 25 metrus, tad nenuostabu, kad norinčiųjų pasižvalgyti esant tokiame aukštyje netrūksta niekada. Mėlyna tarsi dangus Adrijos jūra, pačioje miesto širdyje šurmuliuojantys praeiviai, trumpam sustojęs laikas – tarsi magiškas filmas nukelia kažkur už realybės ribų. Beje, visą šį šedevrą papildo ir keturi fortai, iš kurių dar galėtume išskirti būtent Minčetos fortą. Savo išore šis objektas gerokai lenkai likusius tris, o ką jau kalbėti apie itin dėkingą panoramą atsiveriančia nuo forto stogo.

Tuo pačiu būtinai užsukite ir į patį senamiestį. Čia jūsų lauks daugybė malonių akimirkų. Dailūs namų fasadai, siauros, autentiškos gatvelės, reikšmingiausi miestui paminklai, šiuolaikiški muziejai, kuriuose sužinosite ne vieną įdomų faktą tiek iš pačio Dubrovniko tiek ir visos Kroatijos istorijos. Be visa ko, tose pačiose gatvėse dėmesį tikriausiai patrauks ir daug kur šmėžuojantys, specialūs plakatai, skirti serbų išpuolio suniokiotam miestui atminti. Kur kas gyvesnė atmosfera jaučiasi jau sutemus. Tuomet savo paruoštais numeriais linksminti pradeda įvairiausio tipo menininkai, pramogas ir atrakcijas siūlantys vietos verslininkai ar šiaip pajudėti išsiruošę kroatai. Lankydamiesi Dubrovnike liepos -rugpjūčio mėnesiais, pakliūsite į bene didžiausią šalyje šventę – Vasaros festivalį. Daugybė koncertų, ypatinga teatrų bei kitų kultūrinių įstaigų programa ir žinoma sauja šypsenų, priversiančių suklusti net užkietėjusį rūstuolį.

Saulėlydis Dubrovnike

Saulėlydis Dubrovnike

Susižavėjimą kelia ir klasikinio barokinio stiliaus miesto katedra, pastatyta dar prieš kelis amžius ir nors pirminės savo išvaizdos deja išsaugoti nepajėgė, tačiau ne ką prasčiau atrodo ir atrestauruota. Šalimais esančiame lobyne turėsite progą išvysti kruopščiai atrinktus, religinės tematikos paveikslus, kitus vertingus dirbinius.

Jei ketinate ieškoti lauktuvių artimiesiems – rinkitės popietę Placa gatvėje. Kažką įdomaus neabejotinai atrasite bent vienoje iš visų nedidelių krautuvėlių, o po ilgo kelio, vietinių patiekalų paskanausite geriausiose kavinėse. Tačiau tuo viešnagė dar nesibaigia, nes savo eilės laukia ir didingieji Sponzos rūmai, neįtikėtinai tobulai išlaikę “jaunystės rūbą“. Viduje lankytojus pasitinka muziejus pristatantis unikalius istorinius eksponatus, dokumentus.

Rektorių rūmai – puikus pavyzdys, kaip skirtingi architektūriniai stiliai gali ne tik sutarti tarpusavyje, o ir tapti vieno žavingiausių egzempliorių pagrindu. Smagu šiais rūmais pasigrožėti tiek iš lauko, tiek ir vidaus, o naujai įkurtame Dubrovniko istorijos muziejuje sužinosite papildomos informacijos apie rektorių rūmų reikšmę, spalvingą praeitį.

Viešbučių Dubrovnike rezervavimasBooking.com

Rekomenduojame neprasilenkti ir su Šv.Blažiejaus bažnyčia. Nors tai palyginti nesenas pastatas, tačiau vertas dėmesio jau vien dėl savo jaukios atmosferos bei patrauklios išvaizdos.

Turiningai praleistas laikas garantuotas didžiausiuose Dominikonų ir Pranciškonų vienuolynuose. Tai ypač vertingi objektai, kuriuose sudarytos išskirtinės sąlygos kultūriniai veiklai. Muziejuose saugomi reti paveikslai, juvelyrika, o Pranciškonų vienuolyno bibliotekoje dar ir neįkainojamų rankraščių kolekcija.

Didysis Onofrio fontanas, pastatytas dar 15 amžiuje, kadaise buvo svarbiausias įrenginys tiekiant vandenį miesto gyventojams.

Dubrovnikas - miestas ant jūros

Dubrovnikas – miestas ant jūros

Pro Pločo vartus pateksite į uostą, kuriame veikia Šv.Jono fortas su jūreivystės muziejumi bei įspūdingu akvariumu turtingu pasakiško grožio žuvų rūšimis.

Verta užkopti( arba užsikelti funikulieriumi, jei greitai pavargstate) į didžiausią mieste – Sergijaus kalną. Pačioje viršūnėje išties nenuobodu, juk prieš jus atsivers visas Dubrovnikas.

Na, o pakankamai prisibuvę miesto aplinkoje, galite rinktis atokvėpį Lokrumo saloje. Gaivus pušynų oras, kvapnūs alyvmedžiai, šiltas vanduo ir mažąją Negyvąją jūra pramintas druskingas ežeras – tai, ko reikia visiškam atotrūkiui nuo varginančių kasdienybės grimasų. Į jūros glėbį besileidžianti saulė, neginčytinai idealiausias atostogų užbaigimo Dubrovnike scenarijus.

Video: ką veikti Dubrovnike

Dubrovniko žemėlapis