Edinburgas – lankytinos vietos

Edinburgas gali pasigirti UNESCO pasaulio paveldo titulu ir jau vien tai įrodo, kad šis miestas tikrai nebus eilinė stotelė viešint Škotijoje. Norint apžiūrėti visus sostinės lobius jums tikrai neužteks vienos dienos. Didingos pilys, menančios viduramžius, svarbiausias permainas vykusias šalyje vaizduojantys paminklai, erdvūs muziejai, fantastiška gamta bei legendomis apipinti pasakojimai, sklindantys iš lūpų į lūpas, tik maža dalelė to, ką jums gali pasiūlyti žavusis Edinburgas.

Be visa ko, tam tikras vietas pamatysite neišleisdami nė cento. Jei vaikščioti pėsčiomis nemėgstate, keliaujate su atžalomis ar grupe- išsinuomokite automobilį ir jauskitės laisvai rinkdamiesi kada bei kur važiuoti. Lengvesniam maršruto planavimui pateikiame sąrašą objektų, kurie paliks ryškiausius įspūdžius.

Edinburgas

Lankantis Edinburge vertėtų užsukti į Šv.Žilio katedrą. Pastaroji laikoma bene svarbiausia šventykla visame mieste. Ryškiausias statinio elementas- karūnos formos smailėjantis bokštas, o užėjus vidun galima  pasigrožėti išties pribloškiančiais vitražais.

Automobilio nuoma Edinburge

Neabejotinai garsiausias sostinę reprezentuojantis objektas būtų Edinburgo pilis. Tai unikalus, 14 amžiuje iškilęs architektūrinis šedevras, kurio pamatyti kasmet atvyksta būriai smalsių turistų. Be visa ko, įdomių faktų sužinosite čia pat vekiančiame muziejuje, o pro pilies langus dar ir išskirtinėmis teritorijos panoramomis pasigerėsite.

Neapsiriksite į ekskursijos planus įtraukę Holyrood rūmus. Pastaruosiuose svarbių iškilmių metu trumpam apsistoja karališkosios šeimos atstovai, tad tikrai būtų įdomu pasmalsauti kaip atrodo šio statinio vidaus interjeras.

Škotijos parlamentas– išties įdomus ir unikalus statinys. Jau vien savo dizainu šis architektūrinis šedevras gerokai išsiskiria iš panašios paskirties erdvių, o kur dar turistams suteikiama galimybė gyvai stebėti politikų darbą.

Jei viešnagės svečioje šalyje neįsivaizduojate be kultūrinio gyvenimo pažinimo- susiplanuokite popietę, skirtą tik muziejų lankymui. Vienas žymiausių – škotiško viskio paveldo centras, atviras visiems, norintiems išsamiau panagrinėti nacionalinio gėrimo gamybos ypatumus, sužinoti negirdėtų faktų iš istorinės jo praeities ar net padegustuoti populiariausių viskio rūšių.

Edinburgo pilis

Edinburgo pilis

Turiningai laiką praleisite ir nacionaliniame Škotijos muziejuje, kuriame daug dėmesio skiriama pasaulio  kultūroms, mokslui, technologijoms bei rečiausiems meno dirbiniams.

Nacionalinėje Škotijos galerijoje taip pat netrūksta originalių parodų, pristatančių garsių dailininkų darbus, o dar didesne paskata užsukti tampa neapmokestintas įėjimas.

Ieškantiems lauktuvių artimiesiems ar atributikos, primenančios apie nuostabias dienas, praleistas Edinburge vertėtų nuvykti iki Princesės gatvės, senokai virtusios karščiausiu apsipirkimo tašku mieste. Gausybė parduotuvių, mažyčių krautuvėlių, kavinių ir kitų netikėtų prekybos vietų.

Puikiausias būdas įvertinti natūralų gamtos grožį, kuriuo didžiuotis gali tiek pats Edinburgas tiek ir visa Škotija, būtų užsukti į Holyrood parką. Smagiausia, kad miesto centre įkurtas  parkas labiau primena kažkur atokiai esančią vietovę. Ryški žaluma, kalvos, paukščių čiulbesys tiesiog užhipnotizuoja. Tačiau negalime nepabrėžti , kad teritorijoje stūkso ir aukščiausia parko vieta laikomas- Artūro sostas. Šis kalnas- ideali apžvalgų aikštelė, iš kurios Edinburgas tarsi telpa delne.

Viešbučių Edinburge rezervavimasBooking.com

Calton Hill kalva irgi pritraukia ne vieną turistų grupę, mat pačiame viršuje stovi didžiulis bokštas bei monumentas nepaprastai panašus į Atėnų Akropolį. Bekopdami link viršukalnės, galite įsiamžinti nuotraukoje, juk fonas išties tobulas.

Kerinčios panoramas pasitiks atklydusius į nediduką Dean Village kaimelį. Vos kiek paėjėję nuo miesto centro, atsidursite pasakiškoje vietovėje. Kriokliai, daili architektūra, augalijos įvairovė, vaizdingos krantinės, vandens malūnai, tiltas, nuo kurio galima nužvelgti upės slėnius, sukuria harmoningą bei nepaprastai jaukią atmosferą.

Užeikite į Edinburgo karališkąjį botanikos sodą. Ganėtinai didelėje teritorijoje aptiksite tūkstančius augalų rūšių, sedėdami ant suoliuko stebėsite išpuoselėtą aplinką ir šiaip smagiai leisite popietę.

Na, o Portobelo psplūdimyje ( vasaros sezonu) tikrai linksma, mat galima išbandyti jėgos aitvarus, kitus vandens teikiamus malonumus ar įprastai pasideginti prieš saulutę.

Video: ką veikti Edinburge

Edinburgo žemėlapis