Edinburgas

Edinburgas – Škotijos sostinė, esanti rytinėje jos pakrantėje prie Šiaurės jūros. Nuo Edinburgo iki Lietuvos apie 1700 kilometrų.

Klimatas. Jūrinis klimatas. Temperatūra vasarą svyruoja nuo 14 iki 22 laipsnių šilumos (rekordas 30 laipsnių). Žiemą retai nusileidžia žemiau nulio, pakyla iki 7 laipsnių šilumos. Kritulių iškrenta panašiai kaip Vilniuje.

Atvykimas. Nuo Edinburgo Turnhouse oro uosto iki miesto apie 13 kilometrų. Specialus oro uosto autobusas (Airlink 100) į Edinburgą važiuoja kas 10 minučių, kaina – 3,5 svaro. 35 autobusas nuveža už 1,3 svaro (važiuoja kas 15 minučių, tačiau kelionėje užtrunka ilgiau).

Edinburgas

Nakvynė. Ko gero pigiausia Nakvynė Edinburge – Belford hostelyje vakarinėje miesto dalyje, nakvynės kaina nuo 6,5 svaro. Kiti hosteliai Škotijos sostinėje kainuoja nuo 8-9 svarų už naktį.

Turbūt populiariausia nemokamo viešbučių rezervavimo sistema Booking.com Edinburge ir šalia jo siūlo beveik 400 nakvynės vietų. Šioje nuorodoje matysite viešbučių pasiūlymus ir galėsite iš karto rezervuotis nakvynę be jokių išankstinių mokesčių. Turėkite omenyje, kad sutaupyti galite rinkdamiesi triviečius ar keturviečius apartamentus, taip pat apsistoję toliau nuo miesto centro.

Viešbučių Edinburge rezervavimasBooking.com

Maistas. Pavalgyti užkandinėje galima už 4-5 svarus, restorane pietūs bus triskart brangesni. Nors prekybos centruose maistas ir brangesnis nei Lietuvoje, tačiau palyginus su restoranais sutaupyti galima.

Automobilių nuoma Edinburge

Ką veikti – lankytinos vietos. Edinburgas garsėja visų pirma savo pilimi. Įėjimas į pilį kainuoja 14 svarų. Kita miesto įžymybė – Holyrood rūmai. Įėjimas kainuoja 11 svarų, kartu su audio gidu. Vos už 1,5 kilometro nuo miesto centro yra karališkasis botanikos sodas, užimantis beveik 30 hektarų plotą. Pats Edinburgas su savo sena įdomia architektūra bei parkais yra puiki vieta pasivaikščiojimams.

Edinburgo žemėlapis