Egiptas – lankytinos vietos

Turbūt net neverta įrodinėti, kad Egiptas yra viena aktyviausiai lankomų šalių, kuri kiekvienais metais sulaukia milijonų turistų iš viso pasaulio. Dažniausiai traukia mistika, kuria yra persmelkta visa Egipto istorija. Tuo pačiu žavi ir geras oras, kuris lepina ištisus metus, tad atvykus iš lietuviškos žiemos į Egiptą tikrai atgaivinsite odą su kaitriais saulės spinduliais.

Automobilio nuoma Egipte

Apskritai, lankytinos vietos Egipte tikrai labai įspūdingos. Ši šalis gali pasigirti labai daug įvairiausių vietovių, kurios nusipelnė dėmesio. Galbūt todėl sunku išskirti, kurios vietos Egipte yra labiausiai vertos dėmesio ir kurias geriausia aplankyti. Štai todėl pažymėsime pačias pagrindines, kurios dažniausiai įvardijamos kaip labiausiai traukiančios akis ir būtent jas labiausiai verta aplankyti tokiu atveju, jeigu norite paprasčiausiai geriau pažinti šią nuostabią šalį.

Gizos piramidės

Gizos miestas yra visiškai netoli Kairo. Daugelis žmonių apsistoja sostinėje ir keliauja viešuoju transportu. Nors Egipto viešasis transportas gali nustebinti prasta kokybe, visgi, juk tai šaliai ir suteikia savotiško žavesio, ar ne? Taigi, būtinai turite aplankyti nuostabiąsias Gizos piramides, kurios slepia labai daug įdomių istorijų, tad atvykti verta su gidu. Čia pamatysite ir visame pasaulyje puikiai žinomas garsiąsias Cheopso, Chafro ir Mikerino piramides, kurių dydis atims žadą.

Egiptas lankytinos vietos

Egiptas

Sfinksas

Tai objektas, kurį žino visi. Jau istorijos vadovėliuose tai buvo vienas labiausiai akis traukiančių objektų, kurie žavi ne tik savo aukščiu, tačiau ir negalėjimu suprasti – kaip to meto žmonės pastatė tokį didingą kūrinį. Sfinkso aukštis siekia 20 metrų ir jis yra beveik 74 metrų ilgio. Tai skulptūra, kuri sujungia žmogaus bei liūto kūnus taip parodydama didingumą bei stiprybę, perteikdama vietinius dievus.

Luksoras

Jeigu norite geriau pažinti Egipto istoriją, tokiu atveju rekomenduojama aplankyti miestą, kuris dažnai pavadinamas muziejumi po atvirumo dangumi. Luksorui net teko pabuvoti Egipto sostine, tad tai labai puikiai atsispindi architektūroje bei lankytojų vietų gausoje.

Sinajaus kalnas

3750 laiptelių link kalno viršaus, kuriame Mozė gavo 10 įsakymų iš Dievo. Na, bent jau taip pasakoja legenda, tad jeigu norite aplankyti šią Krikščioniškam pasauliui labai svarbią vietą – lipkite į Sinajaus kalną. Nuostabiausiai atrodo saulėtekio arba saulėlydžio link.

Povandeniniai sodai

Nuostabiausi povandeniniai sodai yra Raudonosios jūros lobiai. Nardymas puikiai tinka ne tik patyrusiems, tačiau ir tiems, kurie nelabai mėgsta vandens pramogas. Paprasčiausiai universalūs nardymo kostiumai bei profesionalūs prižiūrėtojai leis patogiai panardyti, susipažinti su Raudonosios jūros lobiais ir pamatyti unikalią gamtą, kuri yra nepaliesta žmogaus.

Abu Simbelis

Tai yra nuostabioji ir dažnai stebuklinga pavadinamas Ramzio šventykla, kuri labiausiai akis traukia dėl savo didybės. Dažnai šis objektas yra pavadinamas vienu įspūdingiausiu architektūriniu objektu visame Egipte. Iškaltas prieš daugiau nei 3 000 metų. Užsakovas – Egipto faraonas Ramzis.

Spalvotasis kanjonas

Dar viena nuostabi vieta, šįkart – gamtos stebuklas. Anksčiau šioje vietoje buvo Raudonoji jūra, o šiuo metu galima pasivaikščioti jos paviršiumi ir tuo pačiu iš arčiau pažinti nuostabiojo Egipto aplinką.

Viešbučių Egipte rezervavimasBooking.com

Nuostabusis Egiptas turi labai daug ką parodyti ir kiekvienas ras tai, ko ieško. Aplankyti šią nuostabią šalį verta ištisus metus, kadangi jos unikalumas, įdomi istorija bei gamtos lobiai nudžiugins visus, kurie nori atrasti neįprastą ir gal net kiek magišką kraštą, kuriame apsilankius dažniausiai kyla labai daug minčių ir prisiminimai alsuoja ilgus metus.

Video: ką veikti Egipte

Egipto žemėlapis