Eilatas – lankytinos vietos

Kaip Lietuva turi Nidą, taip Izraelis turi Eilatą. Tai vieta, kurioje susipina nuostabiausia gamta, atostogų maršas bei fantastiškos architektūros pastatai. Nors į Eilatą dažniausiai atvykstama pagulėti prie žydro vandens, tačiau siūlome aplankyti ir kelias lankytinas vietas, kuriomis labiausiai pasižymi Eilatas.

Pagrindinius lankytinus objektus pateikiame žemiau. Aplankyti juos labai rekomenduojame, o likusį laiką praleiskite alsuodami Izraelio gamtos dvasia.

Automobilių nuoma Eilate

Povandeninė observatorija

Atvykus į Eilatą būtina aplankyti povandeninę observatoriją. Ne, atvykus į Izraelį  būtina aplankyti povandeninę observatoriją. Tai must see objektas kurio neaplankius negalite sakyti, kad buvote Izraelyje. Lankytojai nusileidžia į 6 metrų gylį ir ten pro stiklines apžvalgos aikšteles gali matyti nuostabųjį povandeninį pasaulį. Šiuo metu observatorijoje yra net 35 akvariumai, kuriuose galima susipažinti su augalų įvairove, pamatyti įspūdingiausius koralus, nuostabiausias žuvis.

Eilato vaizdas

Eilato vaizdas

Koralinio rifo nacionalinis parkas

Tęsiant vandens pasaulio kelią, taip pat būtinai turite apsilankyti ir koralinio rifo nacionaliniame parke, kuris nuo Eilato yra nutolęs 8 km. Tai gamtos rezervatas, kuris tikrai yra bene vienas gražiausių pasaulyje. Jame galite pamatyti įvairiausių spalvų bei formų koralus, išskirtines žuveles, moliuskus bei kitus vandens pasaulio gyventojus, kurie nustebins net ir visko mačiusius. Gamta tikrai moka kurti neįtikimai gražius augalus bei gyvūnus. Įsitikinkite apsilankę koralinio rifo parke.

Raudonasis kanjonas

Pavadinimas puikiai išduoda, kad uolų spalva yra raudona, taigi atrodo tikrai labai išskirtinai. Iš kur tokia spalva? Smiltainio olose vyraujantis geležies oksidas reaguoja su vandeniu ir taip galiausiai olos nusidažė rausva spalva. Tai puiki vieta tiems, kurie mėgsta aktyvų laisvalaikį ir nebijo aukščio.  Žinoma, į olas gražu pasižiūrėti ir iš apačios, tačiau suteikiama galimybė jomis pasiekti viršūnę. Nusprendus pasirinkti aktyvias pramogas – maršrutas tęsiasi apie 150 merų, tad gana nesunkiai įveikiamas daugeliui. Dažniausiai turui įveikti reikia apie 2 valandų.

Eilato viešbučiai

Eilato viešbučiai

Delfinų rifas

Delfinų rifas yra išskirtinė vieta ne tik Izraelyje, tačiau ir visame pasaulyje. Tai privatus paplūdimys, kuriame poilsiautojai ne tik gali pamiršti visus kasdieninius rūpesčius, tačiau tuo pačiu tai daryti greta plaukiojančių delfinų. Svarbiausia, kad jie gyvena visiškai natūralioje aplinkoje, tačiau yra pamėgę žmones, tad mielai plaukia arti kranto, bendrauja. Jeigu norite paliesti delfiną, tačiau bijote tolėliau plaukti – specialūs vandenyje esantys plūdurai leidžia praleisti vandenyje ilgesnį laiko tarpą, tad tikrai sulauksite pilkųjų vandens gyvūnų.

Delfinų rife siūlome ir daugiau vandens pramogų, tad galimybės atviros.

Viešbučių Eilate rezervavimasBooking.com


Timnos slėnio parkas

Tai specialus parkas, įkurtas apie 30 kilometrų nuo Eilato miestelio. Jame dominuoja smiltainio dariniai, kurie netgi turi išskirtinius pavadinimus: „Grybas“, „Karaliaus Saliamono stulpai“ ir panašius. Ekspozicija pateikiama Negevo dykumoje, taigi tai suteikia papildomos mistikos apžiūrint šiuos gamtos darinius.

Karalių miestas

Karalių miestas yra teminis pramogų parkas, kuris yra pastatytas remiantis Bibline tematika. Tai puiki vieta ne tik tikintiems, tačiau ir ateistams, kurie nori pajusti Biblinio gyvenimo dvasią. Atrakcionų bei pramogų parkas yra puiki vieta visai šeimai, kadangi suskirstytas pagal tematiką bei siūlomas pramogas: iliuzijos, kelionės į praeitį, kriokliai ir kitos. Kiekvienas čia atras, ką veikti.

Prieplauka Eilate

Prieplauka Eilate

Eilato botanikos sodas

Botanikos sodas išsiskiria tuo, kad jis yra tapęs ekologišku ūkiu. Vaikštant po ūkį taip pat galima grožėtis ir išskirtinio grožio ežerais, miškais, akmens reljefais. Botanikos sode yra įrengtos specialios apžvalgos aikštelės iš kurių galima pamatyti ne tik botanikos sodo teritoriją, tačiau ir Raudonąją jūrą.

Eilatas – nuostabi vieta, kurioje susipina modernumas su istoriškumu. Jeigu ieškote tobulos vietos atostogoms – rinkitės šį Izraelio perlą.

Eilato žemėlapis

Video apie Eilatą