Eindhovenas – lankytinos vietos

Eindhovenas – vienas pažangiausių miestų Europoje savo architektūriniais sprendimais bei moderniu požiūriu į šiuolaikišką įvaizdį stebinantis visus, anksčiau nė nesusimąsčiusius apie šią kryptį. Besidomintiems naujausiomis technologijomis, futuristinėmis idėjomis, mokslu, išradimais čia tikrai bus ką nuveikti. Bet jei šios sritys nėra jūsų aistra galite pasidomėti ir kitomis lankytinomis vietomis kaip, kad muziejai ar senoviniai dvarai.

Eindhovene gausu įvairių pasilinksminimui skirtų vietelių, taigi po pažintinių dienos ekskursijų, atsipalaiduoti ar pašokti kvies naktiniai klubai, barai, terasos. Alternatyva triukšmingiems vakarėliams – ramus pasivaikščiojimas po dailiai šviesų nutviekstas gatveles užkietėjusiems romantikams. Pasinaudokite automobilio nuomos paslaugą nevaržomam judėjimui ten kur ir kada norite.

Turėkite omenyje, kad viešbučiai mieste nėra pigūs, tad iš anksto įvertinkite savo poreikius.

Eindhoveno architektūra

Eindhoveno architektūra

Pirmieji Eindhoveno šedevrai pasitiks Turgaus aikštėje. Pastarojoje, tiesiog verda gyvenimas, mat viena šalia kitos išsirikiavusios kavinės bei žinomiausių prekinių ženklų parduotuvės traukiančios tiek turistus, tiek ir apsipirkinėti mėgstančius vietinius. Būtent šioje aikštėje turėsite progą susidaryti įspūdį apie kasdienį miestiečių gyvenimą ir jų įpročius.

Automobilio nuoma Eindhovene

Toliau pasukite link Šv.Katerinos aikštės, kur traukos centru tampa neogotikinio dizaino perliukas – Šv.Kotrynos bažnyčia. Labiausiai įsimenantis šių maldos namų akcentas- gigantiški gotikiniai bokštai, į dangų besistiebiantys visus 73 metrus.

Kiek ramesniam pasivaikščiojimui rinkitės palei Dommel upę išdėstytus pėsčiųjų takus, o kelio pabaigoje dar pasitiks įstabioji Rotušės aikštė su neeilinės išvaizdos Rotušės pastatu. Tuo pačiu aplankykite viena unikaliausių Eindhoveno muziejų – Van Abbemuseum.

Šviesų menas Eindhovene

Šviesų menas Eindhovene

Jei jau prakalbome apie muziejus, vertėtų išskirti dar kelis sulaukiančius ypač daug dėmesio miesto svečių tarpe. Vienas tokių – lempučių muziejus. Kartu tai ir gamykla, kurioje darbuojasi didesnė eindhoveniečių dalis, tad nesunku įsivaizduoti kokio mąsto bei reikšmingumo ši vieta ne tik regionui, bet ir visai šaliai. Pastato viduje būsite supažindinti su lempučių, be kurių neapsieina nė vieno iš mūsų kasdienė buitis gamybos procesu, įdomiausiais faktais, išgirsite galbūt dar negirdėtų istorijų, susijusių su elektros lemputės išradimu, tobulinimo procesais.

Viešbučių Eindhovene rezervavimasBooking.com

To pačio fabriko erdvėse esama išskirtinio muziejaus – šviesos meno centro. Jame paveikslų, skulptūrų ir kitų eksponatų unikalumas išryškinimas ypatingu, tobulai suderintu apšvietimu.

Esate užkietėjęs antikvarinių transporto priemonių mylėtojas? Tuomet nieku gyvu neprasilenkite su DAF muziejumi. Čia išvysite virš šimto vienetinių senovinių automobilių, sunkvežimių modelių tapusių legendomis.

Nemėgstantiems vaikščioti pėstute, bet turintiems ilgą norimų aplankyti taškų sąrašą – automobilio nuoma išties puiki paslauga. Paprastai už patogumą, visišką laisvę dėliojantis individualų maršrutą netenka permokėti, o nuoma ilgesniam laikotarpiui atsieina dar pigiau. Taigi, rimtai pasvarstykite apie tokį judėjimo po miesto apylinkes būdą.

Eindhovenas

Eindhovenas – dizaino sostinė

Tęsiant kelionę, vertėtų paminėti kitą įdomų objektą – Koleno vandens malūną. Po gaisro 1681 metais prikeltas naujam gyvenimui, malūnas įvertintas kaip šaliai itin reikšmingas statinys turintis neįkainojamą relikvinę vertę. Savaitgalį visiems norintiems siūloma iš arti pamatyti miltų malimą ar net jų įsigyti.

Sunku pamiršti ir šmaikščiai baltąja dama vadinamo dizaino akademijos pastato vaizdo, o prie jo prisideda ne ką mažiau priverčiantis abstulbti De Blob – 25 metrų aukščio plieno ir stiklo derinio šedevras.

Turėdami galimybę, išvyką suderinkite su kasmetiniu šviesos festivaliu, pritraukiančiu gausias smalsuolių minias. Visą savaitę lankytojai kviečiami stebėti šviesų projekcijas, vakare sukuriančias magišką atmosferą.

Naktinėtojams rojumi tampa Stratumseind rajonas, kuriame knibžda šiuolaikiškų barų, vyliojančių geros muzikos gerbėjus.

Viešbučiai Eindhovene nepigus malonumas, bet taupantiems yra išeitis- hosteliai. Šie, kur kas labiau nudžiugins piniginę, o ir įsikūrę pakankamai netoli pačio miesto.

Video: ką veikti Eindhovene

Eindhoveno žemėlapis