Eindhovenas

Eindhovenas – novatoriškas miestas Olandijos pietuose.

Klimatas. Jūrinis klimatas. Vasarą temperatūra 20-25 laipsniai šilumos. Žiemą 0-7 laipsniai šilumos. Kritulių iškrenta truputį daugiau nei Vilniuje, jų kiekis pasiskirstęs tolygiai per visus mėnesius.

Atvykimas. Oro uostas yra už 7 kilometrų nuo miesto ir 110 kilometrų nuo Olandijos sostinės – Amsterdamo. Į Einhoveną iš oro uosto veža kas 10 minučių važiuojantis 401 autobusas. Amsterdamą iš Eindhoveno galima pasiekti traukiniu.

Eindhovenas

Nakvynė. Nakvynė nėra pigi, ko gero, pigiausias hostelis yra Stayokay Valkenswaard, įsikūręs Valkenswaard miestelyje, 12 kilometrų nuo Eindhoveno. Jame pernakvoti galima už 20 eurų. Truputį brangesnis yra Woonhotel Eindhoven – 25 eurai.

Turbūt populiariausia nemokamo viešbučių rezervavimo sistema Booking.com Eindhovene ir šalia jo siūlo virš 30 nakvynės vietų. Šioje nuorodoje matysite viešbučių pasiūlymus ir galėsite iš karto rezervuotis nakvynę be jokių išankstinių mokesčių. Turėkite omenyje, kad sutaupyti galite rinkdamiesi triviečius ar keturviečius apartamentus, taip pat apsistoję toliau nuo miesto centro.

Viešbučių Olandijoje rezervavimasBooking.com


Maistas. Restoranuose pietūs kainuos nuo 12 eurų. Rytietiško maisto restoranuose galima pavalgyti už 4 – 6 eurus.

Automobilių nuoma Olandijoje

Ką veikti – lankytinos vietos. Eindhovenas laikomas dizaino ir technologijų simboliu Nyderlanduose, todėl vien vaikščiodami po miestą galite pamatyti nemažai futuristinės šiuolaikinės architektūros pastatų, kurie tikrai verti dėmesio. Vienas populiariausių muziejų Eindhovene yra Philips elektros lempučių fabrikas – muziejus. Čia pamatysite kaip pagaminamos elektros lemputės.

Kitas muziejus, bene pats populiariausias yra Van Abbemuseum. Pats pastatas, kuriame įsikūręs muziejus, taip pat yra modernus ir futuristiškas. Į šį muziejų galima ateiti ne tik pažiūrėti į modernistinį meną, bet ir pasigrožėti pastato architektūra. Daugiau apie Eindhoveno muziejus galite pasiskaityti čia.

Eindhovenas

Taip pat šalia Eindhoveno galima aplankyti ir De Collse vandens malūną, kuriame kiekvieną šeštadienio rytą galima pažiūrėti, kaip malami miltai ir čia pat jų įsigyti – galbūt sutaupysite pinigų pietums? Jei mėgstate automobilius, verta aplankyti DAF muziejų, kuriame yra daugiau kaip 120 senovinių automobilių.

Kita. Nyderlanduose kalbama olandų, vokiečių ir anglų kalbomis (pastarosios miestuose pilnai pakanka).

Eindhoveno žemėlapis