Estija

Apžvelgsime lankytinas vietas Estijoje. Tikimės ši trumpa apžvalga padės apsispręsti, į kurią Estijos dalį keliauti, o gal aplankyti ją visą. Bene patogiausias būdas keliauti po šalį yra automobilis. Juo galima važiuoti iš Lietuvos arba, nuvykus į šalį, išsinuomoti automobilį, pavyzdžiui, Taline.

Pati Estija yra miškingas kraštas, miškai dengia bene pusę šalies teritorijos. Tad gamtos paminklų čia netrūksta. Kita vertus, kultūrinės vertybės taip pat vertos dėmesio. Tad siūlome pasidomėti ir gamta ir kultūriniu paveldu.

Estija

Talinas. Kokia Estija be Talino? Juolab kai jo senamiestis yra įtrauktas į Unesco paveldo sąrašą. Talinas garsėja autentiška, gerai išsilaikiusia architektūra. Ne veltui miestas garsėja kaip Europos viduramžių perlas. Taline rasite tokias įžymybes kaip Miesto aikštė, Tompea pilis, kurioje dabar įsikūręs Estijos parlamentas, šventojo Nikolo bažnyčia, Aleksandro Nevskio katedra, šventojo Olafo bažnyčia, kuri 15 – 16 amžiuose buvo aukščiausias pastatas pasaulyje, mat turėjo 159 metrų aukščio bokštą.

Automobilių nuoma Estijoje

Be abejo, įdomi pramoga Taline yra pasivaikščiojimas po požemius, bei KGB muziejus, kuriame jums papasakos apie slapto pasiklausymo meną.

Estijoje pilių netrūksta. Štai Narvos mieste yra 12 ar 13 amžiuje statyta Hermano pilis. Šiaurinėje Estijoje yra ne tokia įspūdinga 16 amžiaus Purtsės pilis. Tiesa, nemažai patyrus – net kelis kartus ji buvo sudeginta, paskutinį kartą atstatyta tik 20 amžiuje. Dar viena įdomi pilis Estijoje vadinama Poltsamaa, pastatyta 13 amžiuje.

Pilių Estijoje išties gausybė, o bene įspūdingiausia yra Rakvere tvirtovė, esanti į pietus nuo Suomių įlankos. Ji stebina tiek savo dydžiu, tiek puikiu išsilaikymu.

Estija

Saremos sala. Visiems gerai žinoma, Estijai priklausanti, Saremos sala kasmet pritraukia kelis šimtus tūkstančių turistų. Joje taip pat yra ir kultūrinių ir gamtos paminklų. Saloje yra vienintelis miestas – Kuresarė. O joje stovinti dar viena Estijos pilis, tuo pačiu pavadinimu kaip ir miestas. Sena, kaip ir visos – 13 –ojo amžiaus. Pilį apžiūrėti galima pasivaikščiojant po parką, supantį šį didingą pastatą.

Be pilies, saloje verta pamatyti Anglos malūnų kalvą. Šie malūnai išsiskiria tuo, jog juos galima pasukti tiesiog už pagrindo, norint nukreipti pagal vėjo kryptį. Taip pat saloje galima aplankyti Koguvos etnografinį kaimą ar pasigrožėti Saremos švyturiais.

Estijos kriokliai. Šiuo gamtos fenomenu šalis tikrai gali pasigirti. Vienas įspūdingesnių yra jau minėtoje Narvoje – 6,5 metrų krioklys, kurio vienoje pusėje yra Rusija, kitoje – Estija. Kitą krioklį, aukščiausią ne visose Baltijos šalyse, rasite rytų Estijoje – Valastės krioklio aukštis siekia 26 metrus. Dar vienas turistų mėgstamas krioklys vadinamas Keila. Krioklys yra šiaurės Estijoje, ypatingas tuo, jog jo plotis siekia 60 – 70 metrų.

Garsusis Tartu. Antras pagal dydį (100 000 gyventojų) bei seniausias miestas šalyje yra įsikūręs bene Estijos centre. Tarp lankytinų objektų mieste yra Tartu universiteto pastatas, senamiestis, rotušės aikštė, buvęs sovietų aerodromas, dar vienas KGB muziejus, universiteto botanikos sodas, gausybė bažnyčių bei trys tiltai. Na miestas tikrai vertas atskiro straipsnio, tad šįkart apsiribosime objektais be aprašų.

Estija

Nacionaliniai parkai. Estijoje jų yra 5. Visi jie įkurti apsaugoti gamtinį ir kultūrinį paveldus. Lahemaa, Karula, Soomaa, Vilsandi ir Matsalu parkai. Pavyzdžiui, Lahemos parke galima pavaikščioti pelkėse išvinguriuotais mediniais takiukais, Karulos parkas garsėja kalvomis bei ežerais, Soomaa parkas taip pat pasiūlys pasivaikščioti po pelkes, kurios, atrodo, neturi nei pradžios nei pabaigos. Vilsandi parkas supažindins su jūros pakrante bei jos biota, na o Matsalu parkas pakvies stebėti paukščių iš specialiai tam įrengtų bokštelių.

Tiek apie Estiją. Tikimės, susidarėte bendrą vaizdą apie šalį, bei susidomėjimo ja, kaip apie galima atostogų tikslą.

Viešbučių Estijoje rezervavimasBooking.com

Estijos žemėlapis