Fotografo paslaugos kelionėje – jau realu ir tai

Dažniausiai apie galimybę samdytis fotografą susimąstome kokių nors švenčių proga. Paprastai tai būna vestuvės, vėliau krikštynos, kai kas ieško profesionalių paslaugų ir gimtadienių, jubiliejų proga. Žinoma, fotografai savo paslaugas plačiai teikia ir versle – nuo žiniasklaidos ir pramogų verslo, iki elementarių prekių fotografavimo įvairiems katalogams bei parduotuvėms. Na o apie galimybę kelionėje turėti savo fotografą susimąsto retas. Nors šiais keistais laikais tikrai įmanoma ir tai. Žinoma, viskas turi savo kainą.

travel-1038095_960_720

Kaip dažniausiai atrodo šių dienų fotografija kelionėse? Socialiniai tinklai mirga prastos kokybės, banaliomis, be idėjos nuotraukomis, darytomis tiesiog mobiliuoju telefonu. Dažnai tai – asmenukės prie įvairių lankytinų vietų, kur jūs ir jūsų kelionės draugas bando sutilpti į kadrą, tačiau tuo pačiu ir neužstoti lankomo objekto. Tokių nuotraukų, darytų tuo pačiu rakursu, su tokia pačia banalia idėja, prie to pačio Eifelio bokšto ar Londono garsiojo laikrodžio, galima rasti turbūt milijonus. O šioje vietoje profesionalus fotografas jau galėtų sukurti kur kas geresnį kadrą.

Sakote, jog tai tiesiog dokumentika, ir kam to teikia? Šioje vietoje paklauskime tų, kurie mėgsta ilsėtis aktyviai – lipti į kalnus, važinėti dviračiais, plaukti kalnų upėmis. Ir dažniausiai įdomiausiose vietose nuotraukų tiesiog nepavyksta padaryti, tad grįžus namo lieka šioks toks nusivylimas. Tokiu atveju paprastai aukojasi kas nors iš keliaujančiųjų grupės, skirdamas dvigubai jėgų gerų nuotraukų darymui. O štai jei vien šiam reikalui samdyti fotografą ar net filmavimo operatorių, galima būtų turėti tikrai aukščiausios klasės atostogų įspūdžius neaukojant nei vieno bendrakeleivio malonumo.
Ir tai šiais laikais – tikrai įmanoma. Tiesa, su jumis keliaujantis fotografas kainuos tikrai daug, ko gero jo viena darbo diena atsieis daug daugiau, nei visos jūsų atostogos. Tad tokį malonumą sau gali leisti retas. Kita vertus, visuomet galima samdytis fotografą kelių valandų fotosesijai toje šalyje, į kurią keliaujate. Pavyzdžiui, Paryžiuje su vietiniu fotografu atlikta fotosesija tikrai ženkliai pakels visą atostogų vertę, fotografo paslaugos nekainuos taip daug, o nustebinsite visą būrį draugų ir pažįstamų. Vis dėl to, galima apsieiti ir pigiau ir samdyti neprofesionalų fotografą, o tiesiog mėgėją, kuris, neimdamas daug pinigų, padarys jums geresnių nuotraukų nei patys galėtumėte. Be to, nereikės skirstyti dėmesio fotografavimui ir lankytiniems objektams – tiesiog galėsite ramiai sau mėgautis atostogomis.