Fuerteventura

Fuerteventura – Kanarų salyno sala, priklausanti Ispanijai. Salos plotas – 1660 km² (antra pagal dydį archipelago sala). Aukščiausia salos vieta – Chandijos kalnas, kurio viršūnė siekia 807 metrus virš jūros lygio. Fuerteventura turi pačius ilgiausius paplūdimius visame Kanarų salyne.

Šiuo metu Saloje gyvena apie 75 000 gyventojų. Kasmet salą aplanko šimtai tūkstančių turistų.

Fuerteventura

Klimatas saloje malonus visus metus. Dažnai ši sala vadinama „amžinojo pavasario sala“. Vasarą vidutinė maksimali temperatūra čia siekia 28 laipsniu, vidutinė minimali – 20 laipsnių. Žiemą atitinkamai 22 ir 15 laipsnių pagal Celsijų. Daugiausia kritulių iškrinta rudenį ir žiemą, bet ir tas kiekis keturis kartus mažesnis, nei jų iškrenta Vilniuje. Daugiausia kritulių pasiekia žemę spalio mėnesį.

El Cotillo. Tai nedidelis žvejų kaimelis salos šiaurrytinėje dalyje. Tai naujausias kurortas saloje, jis ypatingas tuo, jog turi tiesiog fantastiškus paplūdimius ir lagūnas. Šią vietą itin mėgsta banglentininkai ir burlenčių sporto mėgėjai, mat čia beveik visada pučia vėjas ir bangos pakyla itin aukštai.

Fuerteventura

Didžiausios bangos būna žiemą, o vasarą galima jų ir išvengti. Na o jei norite pasislėpti nuo vėjo, visad galima įsitaisyti kiek toliau nuo vandens, tarp lavos akmenų. Sakoma, kad nėra geresnės vietos stebėti, kaip Saulė leidžiasi į Atlanto vandenyną.

Corralejo kopos. Kam patinka vaikščioti po kopas, ypač dideles, daug didesnes nei Palangoje, verta aplankyti Kopų nacionalinį parką Fuerteventuruje. Vaizdas čia prilyginamas Sacharos dykumai, tik vienas skirtumas – smėlis čia sudarytas iš mažų susmulkintų kriauklyčių. Pasivaikščiojimas po šias kopas, basam jaučiant kiekviena smėlio kruopelytę tikrai suteiks malonumą.

Automobilių nuoma Fuerteventuroje

Betancuria. Fuerteventura turi ne tik smėlėtus paplūdimius ir turkio spalvos vandenį, bet ir istoriją. Šiam miesteliui jau 600 metų. Anksčiau tai buvo Fuerteventuros sostinė, ir net po 1593 metų, kai miestelį visiškai nuniokojo piratai, jis išliko sostine iki 1834 metų. Dabar čia galima aplankyti Santa Marija bažnyčią, vienuolyną, pamatyti kaip gimsta tradiciniai Kanarų salų rankdarbiai. Šiame miestelyje dabar gyvena apie 800 žmonių.

Gran Tarajal. Tikras autentiškas Kanarų miestelis. Beje, vienas didžiausių saloje. Jo autentiškumą lemia tai, kad miestelis visiškai nesistengia kažkuo išsiskirti, jis net nėra įtrauktas į turistinių vietų sąrašą. Gran Tarajalyje yra visko: mokyklos, policijos stotis, paštas, parduotuvės. Vis dėlto, norint pamatyti kažką ypatingo, siūloma užsukti į miesto centrą, kur yra fontanas su šešiais jūrų arkliukais pilančiais vandenį. Šalia yra ir bažnyčia statyta 19 amžiuje. Nors ir pakankamai jauna, bet neįprasta lietuviškai akiai.

Cueva de Llano. Tai yra 648 metrų ilgio lavos kamera. Urvo plotis siekia 6 – 10 metrų. Jame randama fosilijų, endeminių augalų, ankstesnių gyventojų palikimo. Kas pusę valandos į šią olą rengiamos ekskursijos, lankytojams tenka užsidėti šalmus su prožektoriumi. Per ekskursiją sužinosite apie šios fumarolės (lavos tunelio) susidarymą bei geologinę praeitį. Tai pati seniausia ola visam Kanarų salyne.

Fuerteventura

Be grožėjimosi nuostabia gamta, Fuerteventuroje siūlomos ir aktyvios pramogos. Čia visada galima pajodinėti arkliais, pasimokyti čiuožti banglente ar pasivažinėti segway‘umi po jūros pakrante. Taip pat siūlomos ir tokios pramogos kaip važiavimas visureigiu per visą salą, pasiplaukiojimas laivu ar bučiavimasis su jūrų liūtu okeanariume. Nepamirškime ir vandens parkų, važinėjimo po kalnus dviračiais, plaukiojimo baidarėmis po jūrą ir šimto kitų pramogų…

Viešbučių Fuerteventuroje rezervavimasBooking.com

Fuerteventuros žemėlapis