Gdanskas – lankytinos vietos

Gdanskas – priskiriamas prie seniausių Lenkijoje esančių miestų. Negana to, pastarasis įsikūręs ir prie pat jūros, tad vasaros sezono metu galima ne tik ištyrinėti įdomiausius vietos kampelius, o ir pasinaudoti paplūdimių bei vandens teikiamais malonumais.

Gdansko savaitgalio kelionė

Gdanskas puikiai tiks savaitgalio kelionei

Nuostabus architektūrinis palikimas primena apie skirtingais laikotarpiais vyravusius stilius, kuriais galime grožėtis iki šių dienų. Istorinis senamiestis, išraiškingos bažnyčios, kvapą gniaužiantys didingi objektai, muziejai, plačios aikštės tik keli privalumai. Dėl kurių tikrai verta aplankyti visai netoliese esantį Gdanską.

Gdanskas –  puiki kryptis tiek trumpam prasiblaškymui, tiek ir ilgesniam turui po kaimynines šalis. Tad apžvelkime į ką būtina atkreipti dėmesį planuojantis ekskursiją po šį uostamiestį.

Bent trumpam užsukite į miesto širdimi tituluojamą senamiestį. Stebinanti spalvų paletė, kuria paliesti bene visi teritorijoje esantys pastatai, puošnūs fasadai bei įvairiausiais ornamentais pagyvinti stogai, išties kelia šypseną ir priverčia pajusti pirminę simpatiją šiam kraštui. Čia  dominuoja renesanso braižas, bet geriau įsižiūrėjus galima aptikti ne vieno architektūrinio stiliaus pėdsakų.

Automobilio nuoma Gdanske

Dabartinė rotušė kadaise buvo tikra gotikinė grožybė, suteikusi papildomos elegancijos bendram Gdansko peizažui, tačiau po negailestingų ugnies rykščių perstatyta buvo jau renesansiniu stiliumi. Ilgą laiką viduje įsikūrusi veikė savivaldybės administracija, bet šiandien tai daugiau turistinis taškas, rekomenduojamas kiekvienam kraštą pažinti norinčiam svečiui.

Gdanskas

Gdanske gražu ir naktį

Šv.Mergelės katedra būtų dar vienas objektas, kurio tiesiog negalite aplenkti. Įspūdingo dydžio statinys gali didžiuotis ne tik 77 metrų gigantišku bokštu, bet ir senoviniu astronominiu laikrodžiu. Patiems atkakliausiems siūloma pasiryžti užkopti į pačią katedros viršūnę (tam prireiks nugalėti visus 400 laiptų) iš kur pasigerėsite nepakartojamomis miesto horizonto panoramomis.

Įdomi patirtis laukia į maršrutą itraukusių garsiausią Gdansko gatvę – Dluga. Kelyje išvysite išskirtinių namų su turtinga istorine praeitimi, išdabintą buvusią pirklių buveinę – Artūro namą, pasieksite Gdansko istorijos muziejų, kuriame pažinsite krašto tradicijas , ankstesnius įvykius pakeitusius tolimesnę miesto raidą bei kitus intriguojančius faktus.

Čia pat aptiksite simbolinį Neptūno fontaną iš vietos nepajudanti bene keturis šimtmečius. Tai dažna susitikimų paskyrimo vieta, mat turbūt nėra nė vieno vietinio nežinančio kur yra šis, žymiausias fontanų karalius.

Apžiūrėkite ir bent vienus iš keliatos miesto vartų. Žalieji, Auksiniai, Aukštieji, tarsi dedikacija taikai, susitelkimui bei samtarvei.

Pramogos Gdanske

Pramogos Gdanske

Auksiniu pramintas namas, neabejotinai nugalėtų dailiausio miesto statinio konkurse. Gausybė elementų, skuriančių pribloškiantį galutinį vaizdą ir viską užbaigiančios keturios statulos, dažną lankytoją priverčia bent kelias minutes stabtelti ties tokiu neeiliniu šedevru.

Įsiminti turėtų didysis Gdansko kranas. Nors jo panaudojimas pradžioje buvo daugiau gynybai( veikė kaip miesto vartai), tačiau šiandien tai ir vėl mechanizmas skirtas dideliems kroviniams perkelti.

Viešbučių Gdanske rezervavimasBooking.com

Tuo pačiu apsilankykite ir Jūreivystės muziejuje, eksponuojančiame pirmąjį Gdanske sukonstruotą laivą bei kitus su jūreivyste susijusius atributus.

Didysis malūnas – unikalus statinys. Ganėtinai senos statybos, todėl laikomas išties ekskliuzyviniu objektu, šis malūnas susideda net iš 18 per penkių metrų pločio besisukančių ratų.

Pirklių laikus primenanti Birža, liudija apie to meto prekybos svarbą ir pačio Gdansko indėlį į bendrą visos valstybės gerbuvį. Pastatas svarbus ne tik istorine prasme, kartu tai tikra atgaiva akims, išsiilgusioms gražių vaizdinių.

Tarp turistų populiari ir Štuthofo koncentracijos stovykla, atgaivinanti skaudžius, praeitame amžiuje vykusių nusikaltimų prieš žmogiškumą randus. Net belikę sienų fragmentai leidžia suprasti kiek tamsių dėmių dengia dar atrodo tokią netolimą praeitį.

Kur kas šviesesnė atmosfera supa kurortinį Sopoto miestą. Tai poilsiautojų meka, vasara sutraukianti tūkstančius žmonių net  iš atokiausių regiono kampelių. Naktinės linksmybės, restoranai, vandens pramogos ir ilgiausias Europoje molas padovanos nepamirštamas akimirkas iš atostogų praleistų Gdanske.

Video: ką veikti Gdanske

Gdansko žemėlapis